Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Hogy is van ez most Ymir-el?...

Tevenyereggyarto kérdése:

Hogy is van ez most Ymir-el? (Spoiler, Attack on Titan extra panelek)

Figyelt kérdés
Ugye a napokban jelentek meg az új panelek mivel Isayama szerette volna némileg változtatni a befejezésen. Ezzel nem is lenne bajom, de van egy rész amit nem tudok hova tenni de lehet én vagyok a bamba vagy tájékozatlan. Szóval Eren halála után Mikasa a fejével sétálva találkozik az alapító Ymir-el s mond pár mondatot. Itt láthatjuk amolyan emlékképként ahogy ül a király holtan, dárdával a szívében (vagy legalább is akörül) s mellette Ymir sír a lányaival. De korábban láthattuk ,hogy itt Ymir a király elé ugrott ,hogy megvédje s ő hal meg. Ez után a király ott áll a lányokkal s mondja nekik ,hogy egyék meg. Ez utóbbi jelenet régebbi évadokban is feltűnik mint festmények s hasonlók formájában. De ha itt a király halt meg akkor most mi van a 13 éves átokkal meg az előbb említett jelenettel? Akkor hogy halt meg Ymir? Vagy ez valami figyelmetlenség volt amit majd utólag javítanak (erre látom a legkevesebb esélyt, de mint lehetőség megfordult a fejemben) ?

2021. máj. 21. 16:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ezt rohadtul nem értjük és qrva sokat értetlenkednek AoT-os csoportokban is. Fogalmunk sincs. A legvalószínübb, hogy ugye az AoT b@$2akodik az idővel is, szóval simán lehet, hogy az egy alternatív idővonal... De ez csak egy teória... Fogalmunk nincs.

Bár ugye felvezettek egy lehetséges folytatást, so... who knows🤷🏻‍♀️

2021. máj. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés: nem emlékszem ,hogy erről esett-e szó a sorozatban, de lehetséges egy adott titan shifterből több is? Mármint mindegyik shifterből csak egy van mert az új hordozó meg kell egye az előzőt. De mi van akkor ha az adott shiftert mondjuk több felé vágjuk s többen eszik meg? Elvégre Ymirt is a 3 lánya megette s átörökölték az erejét, majd őket is a gyerekeik s így szakadt 9 részre Ymir ereje. Ha mondjuk akkor Bertholt-ot két felé vágják akkor Armin és Erwin is megmenekül s lesz 2 kolosszális? Persze itt mondhatjátok ,hogy “de csak 1 injekció volt”, de szerintem elég abból pár csepp is. Rod Reiss is éppen csak belenyalt s ast hiszem ugyan ebben a részben szerezte meg Eren a keményedés képességet s akkor is csak elharapott egy üvegcsét, nem jutatta be az egészet.
2021. máj. 21. 17:50
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez csak az én értelmezésem de szerintem azzal az ymires oldallal csak azt mutatták meg hogy mi lett volna, ha ymir is képes arra amire mikasa: hogy hagyja meghalni fritz királyt a nagyobb jó érdekében. Hiszen ugye az törte meg a titán átkot hogy mikasa megölte erent.


A másik kérdésedre meg: nem valószínű hogy ugyanazt az intelligens titánt birtokolhatnák ketten is. Miután Ymirt megették a lányai, egyikük sem kapta meg a teljes erejét, hanem szétosztódtak köztük a tulajdonságai, és valszeg így volt aztután is, miután a lányokat megették. (szóval marianak, shinanak és rosanak más volt az ereje, mint az utánuk jövő 9 titánnak)

Azt tudom elképzelni hogy ugye a kolosszalis titánnak két képessége volt: egyrészt a magassága, másrészt meg az, hogy forró gőzt tudott kibocsátani a tarkójából, szóval ha elfeleznék a kolosszalis shiftert, akkor az egyik örökös kapná a magasságát, a másik meg a forró gőzös képességét.

2021. máj. 21. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#1


Akkor örülök ,hogy nem csak én nem értem :D


#3


“Ez csak az én értelmezésem de szerintem azzal az ymires oldallal csak azt mutatták meg hogy mi lett volna, ha ymir is képes arra amire mikasa: hogy hagyja meghalni fritz királyt a nagyobb jó érdekében. Hiszen ugye az törte meg a titán átkot hogy mikasa megölte erent.”


Ez is egy jó elképzelés, de nem is tudom. Eléggé más a két szituáció. Mikasa esetében már jóval előtte tudták ,hogy meg kell ölniük mind a két Jeager-t. Azt is erősen sejthették ,hogy a két Ackerman közül lesz valamelyikük, és hát Levi elsődleges célpontja inkább Zeke volt. Ymir esetében meg hirtelen történtek a dolgok. Azzal ,hogy kiugrott a dárda elé nem csak a 13 éves átkot tudjuk hogyan magyarázni hanem azt is bizonyította ,hogy Ymir annyira elvakultan szerelmes ,hogy képes volt gondolkodás nélkül feláldozni magát. Persze lehet igazad van s ennyi a magyarázat, csak ugye így kicsit nincs hova tenni a történet szempontjából kulcsfontosságú dolgokat (Ymir halála, 13 éves átok, Fritz a lányokkal akik megeszik Ymir-t).


“A másik kérdésedre meg: nem valószínű hogy ugyanazt az intelligens titánt birtokolhatnák ketten is. Miután Ymirt megették a lányai, egyikük sem kapta meg a teljes erejét, hanem szétosztódtak köztük a tulajdonságai, és valszeg így volt aztután is, miután a lányokat megették. (szóval marianak, shinanak és rosanak más volt az ereje, mint az utánuk jövő 9 titánnak)”


Igen, igazad lehet. Akkor más volt mint utána s valószínüleg a 9 titán már nem “osztható” tovább. S ha lett volna ilyen lehetőség akkor lehet láthattuk volna a gyakorlatban. Bár azt sem láthattuk ,hogy mi van akkor ha egy shifter meghal 13 év után s nem eszi meg semmi. Elvileg egy random eldiai újszülöttbe költözik az ereje, ezt mégsem láttuk a gyakorlatban.


“Azt tudom elképzelni hogy ugye a kolosszalis titánnak két képessége volt: egyrészt a magassága, másrészt meg az, hogy forró gőzt tudott kibocsátani a tarkójából, szóval ha elfeleznék a kolosszalis shiftert, akkor az egyik örökös kapná a magasságát, a másik meg a forró gőzös képességét.“


Érdekes, ezt is szívesen láttam volna a sorozatban. Meg az előbb említettet is mert azzal kapcsolatban nem hagy nyugodni ,hogy ha valaki így örökli akkor 13 évesen meghal? Vagy ilyen esetben esetleg csak az első átalakulástól számít?

2021. máj. 23. 12:15
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez inkább csak azt akarná jelenteni, hogy ha Ymir akkor nem menti meg a királyt, akkor mindaz, ami történt később meg sem történt volna és nem kellett volna egy ilyen rossz döntés miatt annyi embernek szenvednie. Az átok meg gondolom azért szünt meg, mert azzal, hogy Mikasa képes volt megölni Erent, Ymir ráeszmélt arra, amit fent írtam.
2021. jún. 21. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!