Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Miért nem szereted az OC-s...

Miért nem szereted az OC-s fanfictionoket?

Figyelt kérdés

Régebben csak úgy faltam őket,de mostanában inkább csak idegesítenek a szereplők,bármennyire is jól van megfogalmazva,maga a szöveg.


A másik ok,hogy a karakterek is teljesen ki vannak forgatva önmagukból, vagy egy bizonyos tulajdonságuk fel van erősítve. (Pl. Bakugou olyan agresszívan jelenik meg mindenhol,hogy néha már hányingerem van tőle.)


X reader,meg szintén oc-s történet, csak elnevezheted a főszereplőt.



2021. máj. 27. 03:10
 1/8 anonim ***** válasza:
60%
Én írok ilyeneket, de nem forgatom ki önmagukból az eredeti sztorikat.
2021. máj. 27. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%

Mert sose értettem hogy miért jó az valakinek, ha olyasmit olvas, amit valaki pont olyan talált ki, mint ő, az eredeti sztorihoz meg jóformán semmi köze.


Ha rajzolva van egy OC karakter, úgy hogy még a rajzstílus is passzol azt még szeretem, de a fanfiction olvasásnak sok értelmét nem látom.

2021. máj. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%

OC és OC között is van különbség. Én nem olvasok olyan ficet, amiben az OC vagy OC-k kerülnek a középpontba, mert az eredeti sztori szereplőiért álltam neki fanficet olvasni. De mellékszereplőnek, a világ részletesebbé tételéhez teljesen korrekt OC-ket alkotni.


A saját karakterek önmagukban nem rosszak... ne viselkedjetek úgy, mintha az OC lenne az ördög. Az ilyen szereplők *használata* az, ami lehet rossz vagy jó - és ez esetben is csak szubjektíven, mert amíg én pl. nem szeretem az OC-központú ficeket, addig valaki mást érdekelhet az ilyesmi, és OC-központú ficet is lehet nagyon jól megírni.

2021. máj. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ok,ok kifejtem.

Lényegében 3 féle létezik van az akit sokat bántalmaztak vagy az aki a menő szerepet tölti be és aztán ahol a kettő összefolyik. Ehh... :/

Pontos megfogalmazást nem nagyon tudok írni problémának,mert a többi nagyjából csak egy taszító érzésként van meg.

2021. máj. 27. 15:25
 5/8 anonim ***** válasza:
77%
Szinte sosem tudok azonosulni az OC-vel, és egyáltalán nem ismerem a karakterét. Nekem valamelyik feltételnek teljesülnie kell ahhoz, hogy élvezni tudjak egy fanfictiont
2021. máj. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem ti keveritek az OC-t a Self-Inserttel. Nem ugyanaz a kettő.
2021. máj. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ha történet írója,azt írja ki oc akkor legyen az.
2021. máj. 27. 18:50
 8/8 anonim ***** válasza:

OC-nél mindig azon múlik szerintem, hogy passzol hozzád a személyisége/gondolkodása/stílusa, vagy nem. Engem egy pillanatig nem zavarnak az OC-k, én is írok ilyen fanficeket, de!

Ha olyan OC-t olvasok, aki életképtelen, vagy szereti, ha bántalmazzák, baromira nem olvasom tovább, mert idegesít. Mert én távol állok ettől.

Biztos van olyan, akinek meg ez jön be... Szerintem ennyi.

Az már másik téma, ha OOC-t ír valaki, na azt én sem bírom olvasni.

Karakterfejlődés, vagy valami kapcsán egy változás okay, de mikor köze nincs az eredetihez... Az engem felcsesz. :D

2023. márc. 15. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!