Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Animékben miért vannak úgy...

Animékben miért vannak úgy nagy rajongással, csodálattal elájulva, ámuldozva a halfu japán karakterekért? Miért istenítik őket?

Figyelt kérdés

2021. jún. 6. 08:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Mi az a halfu?
2021. jún. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem Hafu inkább ? Amúgy nem tudom
2021. jún. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Félig japánra gondoltam, lehet rosszul írtam.
2021. jún. 6. 10:46
 4/11 dornstadter ***** válasza:
100%

Half (haafu, ハーフ), félvér japánok.

Gondolom amiatt mert a valóságban is odáig vannak a félvérekért, főleg a kisgyerekekért és ez az animékben is előkerült. Általában a külföldiekért is odavannak, tetszik nekik az eltérő hajszínek, szemszínek stb. Nekik ez az egzotikus.

2021. jún. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%
Ez sem általános. A félvér japánoknak elég sok rasszista meg szimplán bunkó viselkedést el kell viselniük. Sokan nem tartják őket japánnak, az iskoláknak joga van kötelezni őket, hogy feketére fessék a hajukat, ha az világosabb, mint a sötétbarna (igen, még a középbarnába is beleköthetnek), és ha a nem japán szülőjük nem ázsiai, számos helyre nem engedik be őket, mert Japán tele van "no foreigners" táblával ellátott étteremmel, üzlettel, egyéb közösségi intézménnyel - kisvárosban főleg.
2021. jún. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
84%

A félvér japánokat akkor fogadják el jobban, ha nem a japán szülőjükre hasonlítanak.


5-ös, fura, én nem tapasztaltam ilyesfajta dolgot Japánban, pedig három évig éltem kinn. Mindenhová beengedtek európaiként, sehonnan nem voltam kitiltva, pedig nem Tokióban éltem, hanem egy kisvárosban. Sehol sem láttam "No Foreigners" táblákat kitéve. Vagy csak nem járkáltam olyan helyen, pedig jártam mozitól kezdve üzleteken át bankig mindenhová. Szóval, nem tudom, miről beszélsz. Igen, van rasszizmus, ahogy mindenhol, de én pl. sosem éreztem úgy, hogy lenéznének, mert nem vagyok japán. Sosem viselkedtek velem durván, bunkón, lenézően. Nem szólogattak be, ha segítségre volt szükségem, mindig volt valaki, aki segített, vagy útbaigazított. Talán mázlim volt, vagy nőként annyira nem kötöttek belém. Vagy csak sosem volt dolgom rasszistával a kinnélésem alatt. Mellesleg, amit írsz, inkább az idősebb generációra igaz. A fiatalabbak ott is egyre inkább elfogadóbbak és nyitottabbak.

2021. jún. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
43%

5-ős és 6-os kissé rosszul tudjátok!

6-os 3 év az qurva kevés! megint más turistaként ideiglenesként és megint más ott élni végleg! persze lehet mázlid volt de tényleg teljesen más ha oda költözöl és ott telepedsz le!

5-ős az iskola nem kötelezheti ilyenre azonban az ottani társadalmi nyomás eléggé erős! egyrészt ez ember jogi alaptörvény ilyen nincs! ezért fel is jelenthetnék az iskolát csak ugye vagy az lesz hogy feljelenti az iskolát és még több kiközösítés éri vagy befesti vagy pedig nem csinál semmit... igen ez csak a fél vérekre vonatkozik de őszintén elég ritka félvéreknél hogy nem fekete haj-szem van! nagyon ritka ha épp szőke vagy vörös a haj!

a lényeg az iskola nem kötelezheti rá csak megszorongathatja! habár ez egyrészt az ottani szülők hibája is mivel eddig engedik az iskolát nyújtózni! simán be lehet őket rakatni a tv-be valamint a világ médiába is (Ami a nyugati ember meg is tenne meg minden normális ember) a normális tanulókat ez meg nem érdekli vagy ők is kiállnának az ügy mellett


a no foreginers táblák viszont bizony léteznek de nem csak japánban! ez sem épp törvényes! de elég ritka az ilyen okos üzletember nem csinál ilyent! okos üzletember kiszolgál mindenkit aki tartja magát a megfelelő etiketti-társadalmi szabályoknak...

általában ezek a helyek illegális helyek lehetnek pl yakuza által üzemelt meg stb drog tanya...


a hype tényleg a kisbabáknál van jelen habár felnőttként nem biztos hogy szépek is lesznek sőt általában közönséges vagy csúnyák és vagy teljesen ázsiaiak vagy fehérek akik olyanok mintha ázsiaiak lennének!

pl nézd meg Keanu Reeves-t féli fehér angol félig kínai-hawaii eléggé közönséges megjelenése van

2021. jún. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
39%

Ha az iskolában a tanár "rajtakap" világos hajjal, a kezedbe nyomja a fekete hajfestéket, és ott, az iskolában be kell festened a hajad. Persze iskola és iskola között is van különbség, de ezt nem légből szedem, több interjú is van japánokkal az ottani divatról és szokásokról, ahol ezt megemlítik.


Pl.: https://www.youtube.com/watch?v=RwND7NGYL2M


Ebben azt is megemlítik, hogyha a fiúk nem engedelmeskedtek a dress code-nak a hajukkal, le kellett borotválják a fejüket.

2021. jún. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
7-es, nem túrista voltam három évig, hanem kinn tanultam és dolgoztam mellette. A napom 95%-át japánok között töltöttem, és köszi, de elég jó rálátásom volt a dolgokra. Japán párom volt két és fél évig, akinek a szüleivel is találkoztam. De nem akarok magyarázkodni, hiszen te, aki valszeg életedben nem jártál Japánban, valszeg jobban tudod.
2021. jún. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
68%

8-as ahogy mondtam!!! ez nem legális az iskola nem kötelezheti rá hanem megszorongatja nyomás elé helyezi! nem értelmezted amit mondtam!!! vagy csak nem tudtad...


9-es elolvastam érthetően! (az ideiglenes pont ezt jelenti) tanulóként megint más ott az élet! a japán vendégszerető nép de ahogy minden országban úgy ott is szeretik a turistákat és tanulókat csak épp az oda költözőket nem! persze van kivétel de átlagban kevésbé szeretik ahogy minden ország! ez egy világi dolog!

2021. jún. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!