Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Szerintetek is ez az anime...

Szerintetek is ez az anime elképesztő?

Figyelt kérdés

A NANA animéről van szó :)

Nagyon régóta láttam először de akárhányszor megnézem, valahogy magával ragad.

Annyira bele tudom élni magam a történetébe.


Mind a 2 Nana történetét voltaképp átéltem!

Kicsit keverék vagyok :)

Az a tény, hogy Nana és Ren még annyi idő után is szerették egymást, a másik Nana naivsága és ártatlansága, aki egyben kicsit beképzelt és úgymond hanyag, a szerelem terén.


És az, hogy végül Takumit választotta az igaz szerelem helyett, annyira átérezem és voltaképp megértem.

Nana egy valódi szerelemről álmodozott egész végig, de amikor ott volt ő voltaképp egy álomképbe menekült.


Annyira realisztikus az egész anime, hogy még vagy 30 részt biztos, hogy megnéznék belőle.


Nektek bejön?

Vagy nem annyira? Vajon lesz folytatása?

Már 1 éve nem követem az anime híreket, sőt csak a napokban kezdtem újra nézi régi kedvenceket :)



2021. jún. 8. 20:18
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Nem volt szándékos, bocsánat! :)
2021. jún. 19. 10:16
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, teljesen egyetértek. A Nana egy mestermű, életem egyik animéje. Lelkileg borzasztóan megterhelő, ezért csak egy-két évente nézem újra, de mindig megéri. Az emberi lélek és kapcsolatok ábrázolása a baromi élethű, nem is igazán a cselekény. Nagyon jók a karakterek, árnyalt a jellemük, nem feledkezik el a bennünk lévő rossz tulajdonságokról sem, és amit én személy szerint nagyon szeretek benne, az az, hogy nem fekete-fehéren mutat be egy-egy vitatott eseményt (pl megcsalás), hanem nézi mindkét oldalt és a miérteket is kutatja. Fantasztikus.


Szeretem, hogy nem ítélkezik a mű, és többfajta személyiséget és nőtípust is bemutat, illetve, hogy nem démonizálja a női szexualitást, hanem teljesen természetesnek veszi. Én inkább Hachi vagyok, sokan nem szeretik a karakterét, de teljesen át tudom érezni, és nagoyn jól ábrázolja Yazawa, hogy mi játszódik le egy önbizalomhiányos, számító, mégis szeretetre éhes nő fejében. Imádom egyszerűen.

2021. aug. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Zukusi válasza:
100%
Igazából én nem értem hogy miért kell leszidni az animet (a Nana-t) meg van mindenkinek a saját véleménye de azért nem kell szét cseszegetni mert neked nem tetszik! Számomra ez az anime egy kellemes csalódás megmutatja hogy nem minden végződik happy end-el. Bemutatja az életet és annak a problémáit és boldogságait. Részemről ennyi^^
2022. febr. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!