Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Indoklással szerintetek a One...

Indoklással szerintetek a One piece vagy a Narutó jobb? (Több szempontból közelítsétek meg!)

Figyelt kérdés

Az én véleményem szerint (amikor azt mondom hogy Narutó, akkor a teljes szériát értem);

Maga az alaptörténet mindkettőnél elképesztően kreatív, azonban mindkettőnél rengeteg filler epizód van. Nos, a One piece inkább olyan filler epizódokat gyárt amelyekben visszaemlékezés látható, csak az a gond, hogy ez több részen keresztül, legalább 5-10. A Narutóba pedig külön kis történetek vannak, viszont ez sehogy sem kapcsolódik a történethez, és szerintem nem is olyan érdekesek mint a fő történet szál. Ebben mindkettő hibádzik, na de jöjjenek az openingek, illetve az endingek (bevezető/lezáró zenék az epizódok végén)…huhh…Megmondom őszíntén, imádom a One piecet, de a zenék nem az erősségei szerintem. Eternal pose (ending), We are! (opening), We go! (opening), Over the top (opening) ezeket sorolnám a legjobb zenéinek, de a többi…Hozzák az anime hangulatát, de én magam nem szeretem őket, lehet bennem van a hiba. Nos a Narutó. Pár kivétellel, az összes bele véste magát a szívembe, imádom őket, főleg a Blue bird-öt, és a Silhouette-t. Animáció/rajzolás: Na, ez is egy kemény menet lesz….Nagyjából a One piece 250-300.-ik részéig szerintem az animáció nagyon lent van, de belegondolva érthető, hisz régebben készült. Mostanra nagyon szépen feltornázta magát, gyönyörűek a részek, bár szerintem a vonalak túl vastagan vannak húzva. A rajzolása mindig is sajátos volt, elsőre fura volt, de nagyon megkedveltem! A Narutónál szerintem az elejétől a végéig nagyon szép rajzolása és animációja volt, ez kifogásolhatatlan. Karakterek; Ha egy tízesskálán értékelném akkor a One piecenek adnék egy 9/10-est. Pár rész arc során szerintem Oda mester már túl sok karaktert készített. Mindegyik sajátos, jól megírt, de nagyon sok szerintem. A csapat tagjai jól kivannak találva, mondjuk Franky az nekem kicsit “üres” nemigen tudom megfogalmazni miért. A Narutónál szintén rengeteg karakter, mondjuk itt már kevesebb (persze közre játszik hogy kevesebb része van), Szerintem itt realisztikusabb karakterek vannak, például Sasuke. Sasukét sokan utálják az önzősége miatt, de belegondolva sokunk az ő helyzetében is ilyen önző lenne. Ez egy emberi tulajdonság, sok animében ez nincs jelen, itt megtalálható, és szerintem ez sokat dob a személyén, jobban lehet egyeseknek azonosulni vele (ha jobban belelátnak). Sakurát rengetegen utálják de róla is hasonlóan vélekedem mint Sasukéről. Viszont őt többet látjuk, jobban megismertük. Egy nagyon kedves, erős személyiséget ismerhetünk meg benne. És közel sem annyira volt gonosz Narutóval mint amennyire beállítják (sokan eltúlozzák, igen, nem volt vele kedves, sőt, kifejezetten undok és önző volt de annyira nem mint amennyire állítják. ) . Narutó egy végtelenül jó szívű vicces-kedves karakter aki vigyáz a barátaira. Viszont hiányzik belőle azok a nem túl kellemes, de emberi túlajdonságok (legalább egyike) mint amilyeneket felsoroltam Sasukénél. Luffy mindennél jobban megbízik a társaiban, ami szerintem fontosabb, minthogy minden helyzetben megvédje őket. Narutóról is elmondható kissé ez, de annyira azért nem mint Luffyról.

Összeségben:

Személyszerint nekem jobban tetszett a One piece (még aktív úgyan, de szerintem 978 rész után letudom szűrni a véleményem arról hogy melyik tetszett jobban) , de ezzel nem az mondom hogy a Narutó egy nem fantasztikus anime zseniális történettel. Oda mester (alkotó) úgymondd jobban szabadjára engedte a fantáziáját, ami nekem rettentően tetszett. Azonosulni tudok néhány karakterrel, és Luffyt mondhatom el a kedvenc anime karakteremnek, pedig nem kevés animét láttam eddig. Nektek mi a vélemènyetek? Írjátok le ti is, kiváncsi vagyok



2021. jún. 17. 17:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem hasonlóan tetszett. Mindkettő rendelkezik hibákkal,de ugyanakkor rengeteg jóval is. Talán a One Piece azért jobban,mert a Naruto-nak nagyon elcseszték, összekapták a végét, habár a One Piece-nek még vége sincs,cserébe a Narutonál van egy nosztalgia szituáció,ami a OP-nél nincs meg.
2021. jún. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%

Kb 80 részt szenvedtem végig a One Piecből, amikor azt mondtam, elég volt.


Nekem Naruto tetszik jobban. A One Piece rajzolása nekem tetszik, azonban határozottan pozitív, hogy mindenki más és határ benne a csillagos ég, és egyedi. Mindössze nekem nem tetszik. A szereplők és a neverending történet sem tartott meg.


A Naruto első részét még kiskoromban láttam, amikor elkezdték sugározni. Nem csupán gyerekkori feeling, hanem a jó ideig időnként (vagy gyakrabban) bénácska rajzolás is nekem bejött. A ninják egyébként is közelebb állnak hozzám a kalózoknál és az állandó tengernél. Számomra izgalmasabb a Naruto, bár a nem tudom melyik évadnál igazából csak kíváncsi voltam, mi lesz a vége, de ha a fene fenét eszik, akkor se tudtam volna sok részt megnézni belőle. Mellesleg, a Naruto sokat romlott a végére is, de a közepén se volt semmi. A szereplők kinézete unalmas lett, a ruhák borzalmasak, főleg ha megnézzük, amikor ők gyerekek voltak, az idősebbek hogy néztek ki. Arról nem is beszélve, hogy Naruto "narutós" haját mennyire cseszték szét. Azt szintén jó volt látni, hogy válik felnőtté. Nemrég nosztalgiából megnéztem az első részt, azelőtt a shippudenből 1-2 részt. Ég és föld a különbség, szép fejlődés van benne. Sakura sosem volt és nem is lesz világmegváltó karakter, de ő is rengeteget fejlődött, és ezt a mangaka is írta, hogy a történet során ő változott a legtöbbet. Szerintem Naruto, de határozottan ő is sokat. Szóval ez így kellemes volt, hogy nem csak egy adott jellem van, aztán az változás, "érés" nélkül.

2021. jún. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
22%

Naruto,Naruto Shippuuden.


Indok?

Mert nem tetszett a One Piece.Ennél jobb indokot nem tudok.

2021. jún. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%

aki nem látta valamelyiket az szerintem nem tud megfelelő véleményt formélni szóval inkább ne tegye! aki utálja az egyiket csak mert alapon az sem! köcce!!!


mindkettőt szeretem és láttam!

naruto előnyök:

akár hogy nézzünk egyedi ötlettel állt elő azaz kitaszítottság titkos bűnös erő-entitás ami elpusztíthatja a "világot" ez nem volt az animékben és még most sem igen!

sokkal erősebb témákat boncolgat mint a one piece legalábbis a drámákat jobban kezeli

nagyon sok benne a fekete dráma amit sokszor csak felnőtt/érettebb fejjel lehet megérteni hogy milyen kegyetlen és durva világban élnek! szülő és vérrokon gyilkosság majd bosszú és testvér gyilkosság és ezek után kiderült hogy itachi minderre rá volt kényszerítve hogy megakadályozza a teljes pusztulást mert az öregek úgy döntöttek! persze előtte sasuke még a saját életét is képes volt feláldozni csak hogy megölje itachit (orochimaru által)

és most naruto története: teljes mértékben olyan lehetett volna mint gaara! örökös magány kitaszítottság mintha csak leprás lennél és akkor kiderül hogy azért mert mindenki fél tőled és a benned lévő szörny ölte meg a szüleidet is... naruto vágül átesett ugyan azon mint sasuke de még sem bosszút választotta mert felismerte hogy értelmetlen!

és akkor még ott van kakashi obito hashirama és madara gaara története de még neji és hinata is (habár hinata kaphatott volna sokkal több időt)

a harcok kreativitása valamint hasonló képességek de teljesen máshogy használják fel őket pl sharingan

szépen bele építi a japán folkloret és senkinek sem tűnik fel!!! pl

naruto azért használ sexy-harem jutsut mert a japán mondákban a kitsunék (róka szellemek) képesek voltak átváltozni szép nőkké akik elcsábították a férfiakat és megölték őket az éjszakában! meg ugye maga a bijuuk shukaku-tanuki (ugye chopper) matatabi-nekomata ami 2 farkú macska! isobu-isonade (egy tengeri youkai) gobi-songoku nem dragonball hanem sonwokung a majom király aki fellázadt a mennyek ellen jáde császár ellen egy ősi kínai mese része ami elterjedt egész ázsiában! gyuki-ushioni és kurama-kitsune

de ott van még a sannin jiraiya tsunade és orochimaru akik 1 ninja folklore/mese részei!

sharingan jele ami ugye magatama mintájú ősi japán szimbólum susanoo készítette ékszerész istenekkel és ajádnékba adta amaterasunak! ilyen mintájú volt ez volt a yasaka magatama (persze ezek létező tárgyak nagyon sokókori és középkori ilyen magatama van amik kövekből jádéból fémekből meg drágakövekből készültek)

ugye istenek nevei a jutsukban

valamint az otsutsukik mind japán folklore hősök ":D igazából jó fiúk!

kaguya-hime a holdról jött igazából és egy emberbe szeretet bele de vissza kellett mennie! a holdnak nyúl formája van ezért nyúl istennő! urashiki/urashima taro egy halász aki a tengerbe lejutott egy teknős segítségével és találkozott a sárkánykirállyal és hercegnővel! a tasak amit használ azt a hercegnőtől kapta nem szabadott volna kinyitnia neki mert a sárkánypalotában máshogy telik az idő mint a felszínen ő kinyitotta emiatt öregember lett mikor felért a felszínre ezért van idő képessége valamint másik változat szerint halála után madárrá vált emiatt is van neki madár formája! momoshiki a barack fiú aki egy barackban született na igen... épp chakra barack gyümölcsöket eszik

és még sok sok érdekes dolog!

az ellenségek másik nagy erőssége!!! és azok kibontása!


hátrányok:

csak naruto és sasuke kap szerepet! néha kakashi és az aktuális fő boss a mellék karakterek nem igen

sakura szerepét nagyon elrontották! a shippuuden első 40 részében nagyon jó volt! hinata nagyon kevés szerepet kapott!!!

nagyon elszalasztották pain harca során a vallomást nagyon jó pillanat volt de utána semmi meg állt!!!

jobban ki lehetett volna bontani naruto és hinata kapcsolatát még ha nem is smárolnak végig akkor is kalandokban küldetésekben! konkrétan 122. részig fel sem tűnik!

nem bontották ki az elemi kekkei genkaiokat pedig nagy szó volt róluk

hamura szál teljes figyelmen kívül hagyása!



nagyon sok a plot hole jaj de sok!!! nem is tudom hol kezdjem!!!!

akatsuki gyűrűk (oké csak szimbolum de egy szót sem kapott!)

az időrend és naruto neveltetése (hardcore fanként nehezen ki lehet logikázni de ennyi!)

itachi éteri fegyverei totsuka kard yata tűkőr

orochimaru 7 fejű kígyó technikája (oké folklore yamata no orrochi vs susanoo isten) de akkor is!

hashirama halála

naruto gudou damái! sasuke miért használ protézist vagy zetsu kezet!

naruto gyorsaság eltűnt a borutoban viszont a gyógyítása előkerült ami meg a shippuudenben nem volt!

madara magekyou képességei...

tenseigan? mi is az...! és a fizikai képesség amit hamuráé volt?


naruto miért is fulladt ki a delta elleni csata során oké nagyon nagy rasengant csinált de komolyan! rendelkezik kurama teljes részével a fele több chakrával rendelkezett mint az első hét bijuu chakrája!!! sőt még így is "valamivel" több chakrája volt mint a 8 farkúnak + ott can a többi bijuu szilánkja a saját nagy chakrája valamint a senjutsu chakra!!! oké hogy mentálisan fáradt ez még bele fér! de sem a fizikai ereje sem a gyorsasága nem maradt meg!

az animáció sokszor rossz viszont a főszálaknál viszont nagyon szép


one pice előny:

nagyon nagy kreatív világ nem unalmas mindig van benne valami meglepetés!

nincs benne plot hole!

az animáció nagyon sokat javult szinte az összes rész nagyon de nagyon szép!!!

nem fullad a történet

nagyon kreatív erők vannak benne

egyszerű emészthető könnyen

a karakterek kapnak elég játék időt

ehhez nem kell sokat írnom nem azért mert nincs sok értéke hanem ami van az nagyon jó!


hátrány:

nagyon vontatott kezdi felvenni megint amit anno felvett azaz a karakterek fél részen keresztül csak bámulják egymást!

az első 700 rész nagyon gyenge animációval dolgozott! nem is az első 300 részről beszélek mert azok okésak 99-ben kezdődött az anime ahhoz képest szép is! én a 2008-2016-ős évről beszélek amikor nagyon selejt volt majdnem 10 éven keresztül a 99-es animációt hozta!!!

és habár kapnak a szereplők játék időt de mára már csak luffy harcol neki vannak jó harcai! sem sanji sem zoro de a többieknek sem volt sosem erős harcuk!!!

sanji és zoro első és egyben utolsó erős harca még akkor volt mikor sanji először használta diablo jamble-t meg zoro az ashura formát! azaz amikor rob lucci ellen harcoltak és ennyi!!!

utána sem nem volt!!! és úgy hogy kaptunk egy 2,5 órás luffy vs katakuri harcot!!!! ténylegesen ennyi volt és csak az ő jelenetük!!! ez durván 12-20 rész volt.....

a karakterek rém egyszerűek tipikusan 1 role/személyiség van és vége... brokk yohoho és ennyi... egyszerűen fejlődés képtelenek míg usopp is aki a legtöbbett fejlődött ugyan úgy gyáva elrohan majd visszatér... de mert csak később el lehetetlenítené a storyt és le kellene lépnie de az hát nem lenne a fanok inyére

nagyon nagy az értelmetlen fanservice! komolyan sokszor nami egy kis melltartóban utána meg zavarában takargatja magát mert a ninja ruha túl szűk mintha ennél többet sosem mutatott volna! ez egy ponton nagyon degradáló hogy ennyire az animék a ríbanckodásra érzékenyít (szerencsére a narutoban ilyen nincs habár a lányoknak vannak jó idomaik nem arról szol az egész sorozat hogy csak a mellbimbi van takarva! habár a boruto manga eléggé undorítóan mutatja saradát! 10-12 éves lány és erotikusabb ruhákban! persze ez nem kishi munkája volt a lényeg a lényeg beküldöm a képet majd)

habár sok egyediség van benne de a történet folyton köröket ver!

megérkeznek a szigetre ott van a zsarnok leverik majd felszabadítják kész vége... skypia arabasta dressrosa japán akarom mondani wano stb

lehetne más role is pl kincsvadászat stb...

és habár kalózos de semmi tengeri csata szinte csak tölteléknek!!! konkrétan az ágyuk olyan felesleges mert a 90%-a mellé megy azt a 3 golyót meg luffy sanji meg zoro leszedi!!!

az idő nagyon rosszul telik!!!!!


összegzés!

mindkettő másra gyúr rá lehet hogy shounen de mindegyiknek meg van a hibája és előnye amik teljesen mások!

az egy alap az közös shounen az összes többi mind más!

a naruto komolyabb hangvételű drámaibb véresebb tragikusabb egymásra épülve a tragédiák és a gyűlölet láncát alkotják de sok benne a plot hole és elvarratlan szál!


one piece könnyebb humorosabb de ugyan akkor kevésbé komoly habár vannak benne drámai dolgok de 5 percig utána megint happy mindenki és sokszor át megy dedosba azaz a rosszul kezelt anime poén-klisé a karakterek nem változnak a narutoban igen! viszont nincs plot hole és elvarratlan szál (vagyis tudjunk oda el fogja varrni csak várni kell rá még 5 évet... :"DDD)

2021. jún. 18. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
63%

konkrétan magassarkúban van...

[link]

2021. jún. 18. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
74%

Narutóval nekem a problémám a rengeteg filler epizód. Meg a vége is elég furcsa lett. De ettől független nagyon szerettem.

A One Piecebe még csak a 420 résznél járok, de valamiért jobban megfogott mint a Naruto. Talán az egyik fő rész hogy kevesebb filler van. De talán a One Piece problémája az hogy volt 1-2 unalmasabb arc amit a Narutónál nem láttam vagy is a Narutónál soha nem volt nekem olyan hogy alig bírtam végig nézni 1-1 részt. One Piecehez még egy negatívum. Hogy a mellék szereplők közelse szerepelnek annyit mint példáúl a Narutóba.

De a konkrét válasz:Mint írtam számomra a One Piece jobban tetszik mint a Naruto. Igaz hogy még kb a felénél járok, de így is sokkal jobban megfogott.

2021. jún. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 everlight ***** válasza:
A One Piece-ben a gonosztevők érdekesebb karakterek,de kevés vér-halál van benne.DE azért a legtöbb részben lehet valami érdekeset látni,a Mostani Boruto nál jobb a One Piece.Azért mert az eddigi 220 részből 150 nézhetetlenül unalmas.
2021. okt. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!