Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Mit várhatok a fullmetal...

Mit várhatok a fullmetal alchemist: brotherhood animétől?

Figyelt kérdés

Lesznek benne karakterfejlődések, nem várt fordulatok? Végzetes halál fontosabb szereplővel? Megéri megnézni?


Nagy spoilert jó lenne ha nem írnátok.



2021. jún. 24. 13:51
 1/7 A kérdező kommentje:
7 részt már megnéztem belőle, de eddig úgy tűnik, hogy mindig csak találnak egy nyomot, ami sehova sem vezet... Majd ezt kezdik újra és újra elölről.
2021. jún. 24. 13:52
 2/7 anonim ***** válasza:
86%
Mindenképpen érdemes megnézni! Talán az elején értelmetlennek tűnik sok dolog, de a végén minden kitisztul, és összeérnek a szálak. Karakterfejlődés is van, tragédia is lesz, ne aggódj! Folytasd, mert tényleg az egyik legjobb, (ha nem a legjobb anime) szerintem!👍👍
2021. jún. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%

Nagyjából ez a cselekményvezetés, amiről beszéltél az 1.kommentben tíz részig lesz jellemző. Amúgy a válaszok: nagy karakterfejlődés, és sok fordulat van benne igen. Egyik fontosabb karakter sem hal meg benne (pozitív oldalról... illetve de egy igen, még az elejefelé, kb akkörül, ahol tartasz). Szerintem megéri megnézni, mert jó anime.


Amúgy félve jegyzem meg, mert eddig ahányszor ezt a mondatot le merészeltem írni, le lettem pontozva, úgyhogy előre is bocsánatot kérek érte mindenkitől, akinek ezzel sértem a cérnavékony idegrendszerét, de szerintem amúgy a 2003-as Fullmetal Alchemist jobb, mint a Brotherhood. Ha nem tudnád, mi az, kb ugyanaz a sztori, csak míg a Brotherhood hűen követi végig a mangát, a sima FMA-nak kb semmi köze hozzá, úgyhogy max karaktereiben van egyezés a két FMA között. Ott is van karakterfejlődés, fordulatok is (bár azok inkább a Brotherhoodban), bátrabban bánik a karaktereivel, és sokkal mélyebb.

2021. jún. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 D-Mano ***** válasza:
100%

Nekem az FMA Brotherhood a Top 1* kedvenc animém. Már 3x végig néztem, és még végig fogom egy párszor valószínűleg.

Az egyik legsokfélébb és legkidolgozottabb karakterekkel dolgozó anime. Ez a shounen a főszereplők felnőtté, férfivá válását is szépen megmutatja- tehát van karakterfejlődés, de több más karakter kibontását és fejlődését is ábrázolja. Habár van egyfajta viszonylag éles határvonal a jók és a rosszak között, de a rosszak némelyikével is azonosulni lehet vagy legalábbis meg lehet őket érteni. És vannak köztes karakterek is.

A világépítés is kifejezetten jó. A többszálon futó, egyszerre több szereplő saját motivációi által mozgatott, összetett történet pedig valami zseniális.


3-as,

A 2003-as is nagyon jó. Én örülök, hogy azt láttam először. Mert nekem a Brotherhood még jobban tetszik, és ha azt láttam volna először, beárnyékolta volna a 2003-ast, így viszont teljesen kiélvezhettem azt is.


*a Top 1 helyen nálam az FMA Brotherhood-dal osztozik a Nana- ami teljesen más típusú anime (ezt csak a teljesség kedvéért írtam le)

2021. jún. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
88%

Karakterfejlődés van

Nem várt fordulat van

Fontosabb szereplő nem hal meg benne, de főbb karakter számára fontos karakter igen, ami rádob a karakterfejlődésére.

Ott ahol jársz, onnan pár rész múlva beindul a tényleges történet, szóval nem ilyen epizodikus lesz végig.

Megéri-e megnézni? Attól függ milyen stílusú animéket szeretsz.


Személyes szubjektív vélemény: Az átlag shounenektől jobb, de közel se a legjobb. Engem pl nagyon zavart benne a komédia, nem bírom ha a komoly, mély tartalmat (ami megvan benne) akarják vegyíteni a humorral, akkor se ha kevés van belőle.

2021. jún. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én imádom az FMA-t de ha ha tudok ajánlani valamit akkor az az lenne hogy próbálj meg tiszta fejjel elvárások nélkül leülni bármelyik anime elé és hagyd hogy maga az anime mutassa meg neked hogy mit ér. Nekem nem egy animét rontott al hogy ajánlások alapján szimplán mást gondoltam róla mint ami volt.
2021. jún. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 nagytudos ***** válasza:
100%
#6 én is mostanra már hasonlóan gondolkodok csak annyit szoktam megnézni hogy egy műnek az animeadaptációját vagy inkább a light noveljét érdemes megnézni/elolvasni.
2021. jún. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!