Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Honnan tudhatom egy animéről...

Honnan tudhatom egy animéről hogy mennyire sikeres és így várható a folytatás?

Figyelt kérdés

2021. júl. 4. 21:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%

Sehonnan. Sokszor még a legnépszerűbb animék sem kapnak folytatást. Az anime elsősorban csak reklám a mangának.


Ha tudsz angolul, kábé minden anime folytatását el tudod olvasni a neten ingyen.

2021. júl. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%

így van! volt egy durva időszak amikor konkrétan semminek sem csináltak folytatást hiába volt sikeres!!! egyszerűen nem!

szerencslre most egyre több anime kap folytatást!

2021. júl. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Hintalow ***** válasza:
100%

Hát nem lehetetlen, de nem könnyű. Egy anime nèpszerűsègèt (ès esèlyèt a folytatásra) kèt dolog határozza meg:

- a manga (ha mangán alapszik) nèpszerűsège ès az eladott darabszámok

- a lemezek (manapság szinte kizarólag bluray) eladott darabszáma.

Nehezìti a kèpletet, hogy kevès kivèteltől eltekintve kizárólag csak az otthoni (Japánon belüli) eladásokat nèzik, igy hiába sikeres valami, ha a hazai piacon bukó, akkor nem nagyon fognak folytatást csinálni.

2021. júl. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Nos, ezek a válaszok újabb kérdéseket vetnek fel bennem… :D


Ha az anime csak reklám a magának, akkor ez azt jelenti hogy a kiadó az mindig szorosan kapcsolható ahhoz a stúdióhoz ami az animét készíti?

Vagy a mangából érkező profit egy részét arra fordítja a kiadó, hogy valamilyen stúdiót megbízzon azzal, hogy készítsenek animét?


És akkor ez egy tény, hogy azt a mangát jóval többen veszik amiből van anime?

Ráadásul annyival többen, hogy megéri a költségeket az anime?

Azért gondolom az animátorok, szinkronszínészek és zeneszerzők munkája nem olcsó…


Az anime népszerűségét biztos, hogy csak a Blu-ray lemezek eladása határozza meg?

Például a streaming akkor nem sokat nyom a latba?


“Nehezìti a kèpletet, hogy kevès kivèteltől eltekintve kizárólag csak az otthoni (Japánon belüli) eladásokat nèzik, igy hiába sikeres valami, ha a hazai piacon bukó, akkor nem nagyon fognak folytatást csinálni.”


Igen, ezt már zenei lemezek esetében is hallottam…

De valaki tud adni erre gazdasági magyarázatot?


Japán népessége olyan 125 millió fő, mínusz keresőképtelen gyerekek.


Azért, hogyha valóban csak a hazai eladások számítanak, akkor ez már önmagában bekorlátozza a lehetőségeket, a teljesítményre is negatív kihatással van.


Például a Disney-nek ott van a 330 milliós USA, a 750 milliós Európa és nem véletlenül nem elégednek meg ezzel, hanem egyre jobban törnek be a 1,4 milliárdos kínai piacra.


125 millió ember esetében bizonyos szuperprodukciók költségvetését sem lehetne kisajtolni…


De ha jól értem, Japánban mégis az van, hogyha eladnak az országon belül 5 millió mangát és az usában még 15 milliót, akkor azt sokkal sikertelenebbnek ítélik, mintha mondjuk Japánban adtak volna el csupán 15 milliót.


De miért?


Azt el tudom képzelni, hogy logisztikai megoldások miatt sok százalékot veszítenek a külföldi eladások profitjából (bár ugye digitálisan is árusítanak mangákat), illetve vannak + adók…

De hogy lehet egy olyan termékre sikertelenként tekinteni és akár kaszát adni neki, ami ugyan Japánban “csak” mérsékelten sikeres, de globálisan meg abszolút sikeres?


Ez ellent mond a kapitalizmusnak, legalábbis én úgy érzékelem…

2021. júl. 6. 15:19
 5/15 anonim válasza:

Egy pár kérdésedre válaszolok :))


''És akkor ez egy tény, hogy azt a mangát jóval többen veszik amiből van anime?


Ráadásul annyival többen, hogy megéri a költségeket az anime?''



Igen, ha egy anime befut, akkor a manga eladások akár az egekbe is szökhetnek (khm, Kimetsu no Yaiba). És igen, ha sikeres volt az anime és a manga eladások is megnőttek, akkor lehetséges, hogy bejelentenek egy újabb évadot.


''Azért gondolom az animátorok, szinkronszínészek és zeneszerzők munkája nem olcsó…''


Pedig sajnos pont, hogy a fizetésük (főleg az animátoroknak, rajzolóknak) szószerint a béka segge alatt van.


''Az anime népszerűségét biztos, hogy csak a Blu-ray lemezek eladása határozza meg?


Például a streaming akkor nem sokat nyom a latba?''


Igen, biztos. Nem érdekli senkit, hogy mi megy a streaming platformokon, nekik van velük egy szerződésük, abból kapnak pénzt, azon kívül nem nézik, hogy ki, mit, mikor nézett ott.


''125 millió ember esetében bizonyos szuperprodukciók költségvetését sem lehetne kisajtolni…''


Dehogynem, kilehet. De ne a Blu-ray-es lemez eladásokat nézd ilyenkor. A legnagyobb bevételük a figurákból, párnákból, meg minden ilyen szir-szar animés cuccokból jön be.



Többire nem akarok válaszolni, mert nem vagyok annyira benne, s nem akarok hülyeséget írni.

2021. júl. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
71%

Par válasz nálam is

A seiyuu anime szinkronos keres a legjobban! Mondhatni az ô munkájuk a legmegbecsültebb! A zene készítők külön kategoria (ott van a producer a studio és studios ember költsége valamint maga a zenész költsége is) és igen az animatorok eléggé alul vannak fizetve! Sokszor ezért szegényes 1-1 hosszabb anime pl naruto illetve régebben a one piece!


Az anime nem csak reklám a kimetsu no yaiba/demon slayer esetében pl (a mangát senki sem ismerte az anime hozta be a nagy áttörést)

A berserk-ben viszont a manga eladás a prime az anime nem teljesített jol főleg amiatt hogy az egész egy nagyon rossz cgi!

A naruto illetve one piece sem reklám és itt jön a képbe a bleach aminek a mangája nem volt annyira sikeres viszont az anime sokkal jobb volt és tényleg az animáció az akkori dolgokkal!!! Végig folyekony rajzolás volt! Ami nagy szó


Mi is a streaming? Ki keres vele? A streaming nem fix nem valos dolog! Abból nincs profit sem költség megtérítés!

Az animék 2 dologból nyerhetnek pénzt

1. A blue ray lemezek

2. A tv csatorna megveszi mert ugye 1 tv csatorna sem ingyenes amin új műsorok vagy jó műsorok mennek!!!

(A moviek ezért is erősebbek mivel ott keményebb bevétel van! A mozi jegy ara + a későbbi blue ray)


Nem csak a japánt nézik hanem a konkrét eladást! Pl azert itthon 99,99%-ban de szinte mindenhol ami nem japan ott kaloz-ban megy a dolog! Emiatt id nem nézik a külföldi piacot viszont már egyre erősebb a blue ray piac mivel ott jobb animációt tesznek bele valamint ugye az aktuális játékok eszközök és bármi egyéb fizikai dolog amit meg lehet venni az is döntő pl a naruto ninja storm játékok a 4-nek már tényleg nagyon komoly grafikája volt!


A Disney az más ők a moziban utaznak!


Az hogy hol adnak el mangát az nem sikertelen! Nem hiába jelentek meg a netflix animék (pl beastars ami Japánban kissé nem szokványos anime de nyugaton egy igazi csemege de alapból az egyik legminőségibb anime)

Ettől függetlenül pl a jojo széria is nagyon megy nyugaton és láthatod hogy már csináljak a következő évadot!

Nem tekintik sikertelennek a 15 milliós amcsi eladást hanem az hogy nyugaton az animék java az kaloz verzios


Vannak sajnos érdekek Japánban ugy mond ez nekem nem tetszik szoval nem lesz folytatás dolog! Sajnos ez így van! Van hogy pofára megy különben miert van isekai maou 2. Evada?!?!? Vagy pedig ennyi isekai trash anime??? És pl az attack on titan miert kapott egy fos cgi titan harcot!??! Vagx pl a berserk anime egy meg rosszabb cgi full animációt?! Mikor a berserk 100+ milliós manga eladással büszkélkedhet kevés kötet szammal!

2021. júl. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

"Az anime nem csak reklám a kimetsu no yaiba/demon slayer esetében pl (a mangát senki sem ismerte az anime hozta be a nagy áttörést)"


Ez konkrétan a reklám definíciója. Nem ment jól a manga, de az anime miatt berobbant, és nagyot szöktek az eladások.

2021. júl. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy az anime csak egy reklám a mangának, baromság, mivel számos original anime is van, köztük számos sikeres is. Például a Madoka, az Evangelion, a Legends of the Galactic Heroes, a Code Geass... És lehetne még sorolni.
2021. júl. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Nos, én nem vagyok valami járatos az anime és manga világában, csak mostanában kezdett el kicsit komolyabban érdekelni…


És tényleg köszi a válaszokat!

Mindenkit fel pontoztam…


És nyitott vagyok arra, hogy nektek van igazatok, mivel biztos jobban benne vagytok ebben a világban mint én.

Viszont hajlamos vagyok csak egy részét elhinni annak amit írtok…

Amivel szerintem nincs baj és a továbbiakban is abszolút vevő vagyok a válaszaitokra…


De kicsit azt érzem mint a Half-Life videojáték esetében.

Mindig mindenhol azt szajkózta annó mindenki, hogy “márpedig nem lesz folytatás, sem spin-off, mert sosem tudnának ugyanolyan minőséget elérni” vagy “már túl régi, akik annó játszottak vele már nem játszanak, az új játékosok pedig nem ismerik”…

Én valahol mindig azt éreztem, hogy ezek az érvek nem teljesen megalapozottak, és végülis nem is tévedtem, hiszen lett spinoff és lesz folytatás is.

Most is hasonlóan érzek…

Valahogy mintha ezek az érvek amiket felsoroltatok nem lennének tényszerűek… De mivel nem értek hozzá, így nem látom hogy mi is a hiba.

És éppen ezért, nem is gondolom hogy feltétlenül igazam van… Mindössze van valami ilyesmi megérzésem.

Remélem ezzel nem sértek meg senkit.


Egyébként a streaming szolgáltatók többnyire fizetősek, vagy ha van is egy ingyenes verzió, akkor is van egy prémium verzió is… Az ingyenesben meg reklámok.

Tehát ha a pénzeddel nem is, de a tudatoddal fizetsz, amiért a szolgáltató ugyanúgy kap pénzt. Amiből meg csurran-cseppen valami a produkcióknak és így az alkotóknak is.

Máskülönben nem hiszem, hogy a kínálatban lennének.


Némelyik nagyon komoly bevételeket képes termelni hónapról hónapra.


Én úgy tudom, hogy amit “megvesznek” a kínálatukba a streaming szolgáltatók, azt általában X hónapra vagy évre bérlik.

Ritkán vesznek meg valamit véglegesen a kínálatukba…


Egy még futó anime esetében bérelnek egy évadot, annyiért amennyiért a tulajdonos oda adja.

Ez a tulajdonosnak profit… Valószínűleg nem annyi mint a Blu-ray, de ha nem lenne profitja belőle akkor nem adná oda.

Ezzel valószínűleg pont a kalózkodásokat próbálják minimalizálni, úgy hogy aki nem veszi meg lemezen, az talán streaming szolgáltatón hoz valamennyi hasznot legalább…


Ha elér annyi nézettséget az évad amit berendeltek, hogy a tulajdonosnak kifizetett összegen felül még a streaming szolgáltatónak is hoz profitot, akkor a következő évadokat is bérelni fogják…

Ha annyival többen nézik mint amire számítottak, akkor valószínűleg nagyobb összegért cserébe tudják ezt csak megtenni, legalábbis a tulajdonos jó alkupozícióba kerül.


Nekem azt továbbra is nehéz elhinnem, hogy a stúdiók nem anyagi alapon hoznak meg ilyen döntéseket.

Szerintem mindent úgy terveznek, hogy a lehető legnagyobb profitot hozza és minden centet figyelembe vesznek…

Hiszen a pénzügyi részről nem a művészek döntenek.


De továbbra is meggyőzhető vagyok az ellenkezőjéről.


Most itt kicsit okoskodtam de különben tényleg nem értek hozzá.

2021. júl. 6. 19:56
 10/15 anonim ***** válasza:
#8 Nyilván az original animék itt tárgytalanok. Az olyanokról volt szó, amiket adaptáltak valamiből - mangából, light novelből, játékból, visual novelből... Ezek esetén az anime igenis "reklámozza" az eredeti művet.
2021. júl. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!