Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Milyen animét alkotnál meg?

Milyen animét alkotnál meg?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, van lehetőséged megalkotni egy történetet, ami később eljut egy mangakához, majd animét csinálnának belőle. A másik verzió, hogy a mangát is te csinálnád.

A lényeg, milyen sztorit találnátok ki, ami meglehetősen felkapott lenne az akkori szezonban?

Írjátok le, hogy miről szólna az animétek, mire fordítaná a fókuszt, milyen kategóriába helyeznétek el, illetve a korhatárt is.

Köszönöm, ha írtok :)



2021. aug. 15. 21:19
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
47%

HA népszerű anime-t akarnék akkor tuti valami k-pop témát járnék körül (mert cseszett népszerű).


HA magam általi sztorit kéne tálalni akkor valami Naruto féle alternatív univerzumosat csinálnék.

2021. aug. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
71%

1-es hallottam róla meg azt is hogy nagyon el borultak a rajongok! Szerintem sok utaló lenne ha pl valamit nem úgy történne mint ahogy a színpadon mezes mazosan történik… :( :/

Szerintem ezekkel vigyázni kell


Szerintem jó lenne végre már egy normális vampiros vérfarkasos sztori! Nagyon kevés van ami meg van nem épp a legjobb vagy kiemelkedő!

2021. aug. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
6%
1, csak tini lànyok köreben népszerűek. Amint felnőnek csak kínosan erzik magukat, amiert meleg kinézetű fiúkert rajongtak.
2021. aug. 16. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
89%

Keveset gondolkodtam ezen, szóval csak ennyi jutott most az eszembe:

Makoto Shinkai alkotásai megragadják az emberek figyelmét, szóval valami hasonlót készítenék, mint pl a kimi no na wa, ami az egyik kedvenc animém. Szóval, lenne benne egy kis fantasy - gyönyörű grafikával - gyengéd/sad ost-okkal, hogy valami plusszban feldobja a sztorit (ha már szabad játszani a képzelettel, hiszen meganimálva lenne), illetve szerelmi szál lenne benne, de valami különlegeséggel építeném fel a karakterek viszonyát, hogy a legtöbb ember azonusolni tudjon velük. Ezt mondjuk egy anime movie-ban nehéz megoldani. Semmiképp nem lenne benne szerelmi háromszög vagy ecchi, hiába kattintanak erre többen.


Vagy pedig tragikus sorsú karaktereket alkotnék. Pl az egyik disszociatív zavaros, a másik pedig depressziós stb… és úgy csavarnám a történeti szálakat, hogy még a legkőszívűbb ember is sírjon rajta. De mindenképp lenne tanulsága az animének.

2021. aug. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
90%

Az én történetem!!! Azok olvassák el akik szeretik a témát!. Szóval 18+

Nem mondom azt, hogy felkapott lenne, de szerintem azok akik szeretik ezt a műfajt imádnák.


A story a következő:


Baráti társaság által ismerte meg egymást két 17 év körüli csávó, akik éveken keresztűl járnak.

Az egyiket Akinek szólítják (vörös-bordó haj, kigyúrt). Ő a férfias a párkapcsolatban. A másik srácnak a nevét nem tudom de kifejezetten cuki, visszahúzódó és érzékeny lenne (fekete haj, alacsony). Nos, az egész történetet nem írom le mert hosszú lenne. De a storyka lényegében arról szólna, hogy Aki nagyon durva lenne nevezhetjük idegbeteg én is, sokszor veszekednének, sőt elcsattannának dúrvább jelenetek is. És ugye az ilyen párkapcsolat elég romlott és halálnak van ítélve. De végül a másik srác (akinek nem tudom a nevét) megunja és ott hagyja a családját, a szülőföldjét, a barátait és persze Aki-t is. Senki nem tudja hova lett, mi történt vele, mert minden kapcsolatot megszakított... Ezalatt eltellik pár év és Aki is teljesen megváltozik. Onnantól kezdve nem idegbeteg, sokkal nyugodtabb...

Évek múlva a fiú aki eltűnt visszatér...


A többit nem írom le, a fantáziátokra bízom.

Elég bénán írtam le, de sajnos az egész nagyon összetett és bonyolult. Szerintem több részek anime lenne. kb 24. részes. De ebből legalább 20 rész abból állna, hogy járnak, veszekszenek, kerülnék egymást. A többi rész pedig a befejezés, amiből csak kóstolót adtam.


Bocs a helyesírásért!

2021. aug. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
55%

5-ös vagyok


Az elején pont a lényeget kitöröltem valhogy az irományomból. 😅 YAOI

2021. aug. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
4es, nagyon tetszik az ötleted! Miközben olvastam, egyből beugrott a koe no katachi is. Szerintem lehetne több olyan romantikus, drámai animét csinálni, ami valami testi/lelki problémára fókuszál. Kicsit nagyot ugró, de esetleg egy lehetne rokkant szerelem. Igazából ez a nézőközönségnek is egy löketet adna, hogy mindenki élvezheti az életet, mindenkit megtalálhat a boldogság. Ezt ötvözve egy rohadt szép grafikával, lágy zenével..
2021. aug. 16. 15:51
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
4es válaszadó vagyok. Eszembe jutott, hogy nincs olyan anime, amiben párkapcsolati bántalmazás lenne. Szóval, lehetne már egy olyan anime, amiben pl a csaj benne volt egy toxikus párkapcsolatban és nem tud már újra bízni, erre felszínre lépne az igazi szerelme és ebből történne pár dráma a 24 rész alatt. Vagy fordítva, még mindig abban a kapcsolatban maradna, mert nem merne lépni vagy ilyesmi. Pl jobb lenne, ha egyetemisták lennének. Unalmas már ez az állandó középsulis dolog.
2021. aug. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Én valami shonent írnék, hasonlót a Jujustu Kaisenhez vagy a Narutóhoz. Egy trió van a középpontban, róluk szól a sztori leginkább. Viszont a történetemben itt-ott valós emberi gondokra hívnám fel az emberek figyelmét. Pl; bántalmazás, elnyomás, hátrányos helyzetű emberek, háborúk és hogy ezeken hogy lehetne javítani, segíteni, esetleg elkerülni. Egy nagyon szomorú és szívszorító véggel zárnám le, ha meg is utálják a befejezés miatt a történetemet, legalább sosem felejtenék el.
2021. aug. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
82%

Én már vagy 5 éve dolgozom egy történeten, de a legtöbb munkát többnyire fejben végzem, mivel mindig eszembe jut valami, ami miatt "átírom" a történetet, így csak az eleje fix még a dolognak. Pont ma jutott eszembe egy (remélhetőleg) egyedi ötlet, és ha már itt vagyok, le is írom.

A történet egy párhuzamos világban, alternatív történelemmel játszódik, viszont a miénkben fog véget érni. Ezt a múlt és a jövő megváltoztatásával érik majd el. A koncepció az, hogy az emberek, ahogy sajnos mi is tesszük, teljesen kizsákmányolták a Földet, és az egész emberiség kipusztult, mivel a bolygó szinte lakhatatlanná vált. Évmilliókkal később viszont valahogy ismét megjelent az ember a bolygón, és ismét kialakult az értelmes élet. Ahogy az emberek kutattak, rátaláltak egy ősi civilizáció nyomaira(a miénkre), és megtudták, hogy milyen szánalmas sorsra jutottunk. Úgy döntöttek tehát, hogy a tudomány fejlesztése helyett(ami minket ugye kiírtott) inkább a vallásokat és a szellemi fejlődést helyezik előtérbe, tehát egy teljesen új irányt vettek. Végül pedig egyre többen emelkedtek fel egy magasabb létsíkra, és tettek szert különböző természetfeletti erőkre. (Ezt valahogy úgy kell elképzelni, mint a Csillagkapuban az Ősök.) Az egyikük (aki amúgy a főszereplő is), bár sok szabályt megszegett, visszament a múltba több millió évvel, a mi időnkbe, és megakadályozta azt a szerencsétlen atomkatasztrófát, ami amúgy lakhatatlanná tenné a bolygót, úgy, hogy a robbanás erejét visszaküldte még néhány millió évvel a múltba. Tehát a mi őskorunk elé. Ott a robbanás ereje egy új szigetet hozott létre, és kb. innentől tér el a történet világa a miénktől, ugyanis ezen a szigeten a főszereplő létrehozott egy könyvtárat, ahova minden tudását lejegyezte. Amikor a mi időnkben az emberek felfedezték a könyvtárat, egyből gyanították, hogy létezett előttünk egy másik civilizáció, ami kipusztult. Eközben a főszereplő egy átlagos 16 éves srácként élte az életét, nem is sejtve, hogy ki volt ő valójában. A szüleit nem ismerte, az anyja egyik barátja vette magához, és az élete akkor kezdett jobb fordulatot venni, amikor megismerkedett az iskolában kendo klub kapitányával (tsundere, imádom őket XD), akivel hamar jóban is lettek a kezdeti viták ellenére. Egymásba is szerettek, azonban a sors szétválasztotta őket, mivel a lány megbetegedett, és meghalt. A szerelmük nem teljesedett be, és ezzel még nem is ért véget a dolog, ugyanis kiderült, hogy a lány holtteste eltűnt még a temetése előtt, valamint az is, hogy a betegsége nem természetes volt. Tehát konkrétan elvették a sráctól a szerelmét. Magánnyomozásba kezdett, hiába intették óvva a barátai, és idővel megtudta azt is, hogy van egy húga. A fiúnak egyébként a jobb szeme kékes volt, a bal pedig barna, ami elég furának számított egy japánnál. Később azt is megtudta, hogy eredetileg neki mindkét szeme barna volt, viszont a jobbat elvesztette, amikor a húga kiszúrta, és ezt követően az apja átültette neki a lány egyik szemét. Erre azért volt szükség, mert a lányban olyan képességek ébredtek fel, amelyek a szeméből származtak, és nem tudta kontrollálni őket. Viszont az egyik szem elvesztésével annyira legyengült, hogy utána már ment. A fiú eközben viszont bizonyos képességeket megörökölt tőle, ami többek között az volt, hogy néhány pillanattal előre látta mások mozdulatait. Ezt azonban csak ritkán használta ki, mivel a hétköznapi életben inkább zavarta, mivel duplán látott, és egymáshoz képest el volt mosódva a két kép, amit a szemei adtak. Na de visszatérve a történethez, miután ismét találkozott a húgával, megtudta, hogy az tökéletesen emlékszik mindenre, és annyira kínozta a bűntudat, hogy szellemileg teljesen leépült. Valamint azt is, hogy az egyik lány osztálytársa, aki az égvilágon semmiről sem tudott, a srác húgának a klónja, akit mesterségesen hoztak létre annak reményében, hogy a lány képességeit is klónozzák. Ez viszont részben sikerült csak. A srác emlékei idővel elkezdenek visszatérni a múltjából is, amit a húgával és a szüleivel élt le, illetve a jövőből is, amit egy másik életben élt meg. És rájön végül, hogy azok a könyvek, amelyek egy világ pusztulását írják le, nem a múltat, hanem a jövőt jósolják meg, illetve hogy ő maga volt az, aki egykor azt a könyvtárat építette. Így végül a fiú célja az lesz, hogy húga, és barátai oldalán megtalálja a szerelmét, aki valójában talán még életben van, és megváltoztassa a jövőt, ami idővel biztosan bekövetkezik. A világról még annyit kell tudni egyébként, hogy eleinte az említett szigeten játszódik, ami nem tartozik egyik kormány fennhatósága alá sem, szóval eléggé szabad kezet kapott minden téren. Viszont így is felüti a fejét mindenféle erkölcstelen tevékenység, amelynek következtében a lány klónja is megszületett. A lány (mármint a klón) eleinte szerelmes a srácba, viszont a srác inkább akar testvérként tekinteni rá (mivel a srác húgának a klónja, gyakorlatilag testvérek), mivel neki már van egy szerelme, és végül ezzel a lány is megbékél. Neki csak az számít, hogy sose váljanak el egymástól, nem akarja feltétlenül kisajátítani. Tehát a történetben feltűnik majd az ecchi és a szerelmi háromszög is, viszont nem fog átmenni értelmetlen hárembe, mint sok anime/manga esetében.


Na majd írd le, hogy mit gondolsz a történetemről. :D

2021. aug. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!