Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Melyik az az anime, amit...

Melyik az az anime, amit szinte senki se ismer vagy látott szerinted a magyar animések közül, pedig érdemes lenne megnéznie az embereknek?

Figyelt kérdés

2021. szept. 8. 21:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
35%

Le leszek pontozva, de magasból teszek rá.

- Bunny Girl Senpai (romantikus, dráma, thriller, 13 epizód+movie, egyik személyes kedvencem)

- Clannad (ezért leszek lepontozva, de ez meg a másik személyes kedvencem. Fentivel együtt a top 2. Perelj be, ha nem tetszik! Romantikus, dráma, élettörténet, csipetnyi misztikummal. 44 rész. Vígjátéknak indul, és folyamatosan komolyodik.)

- Angel Beats (túlvilág, vígjáték, dráma, akció, de szó szerint az az anime, amiről a legtöbbet tudnék filozofálni. Sokan utálják... megértem, személyes preferencia. Én imádom. 13 epizód)

- Charlotte (szuperképességek, thriller, seinen, dráma. 13 epizód. Kissé össze lett csapva, de ettől még jól megírt, és piszok egyedi anime, főleg úgy, hogy rohadt sablonosan indult)


Mindegyik benne van a 10 kedvencemben.

2021. szept. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%

Kimi ga Nozomu Eien

Kyou Kara Maou

Jubei-chan: Lovely Gantai no Himitsu

Ayashi no Ceres

Fushigi no Umi no Nadja

Ashita no Nadja

Juuni Kokuki

Makiba no Shoujo Katri

X Tv

Weiss Kreuz

2021. szept. 9. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%

#1:


Én egy feles pipát adtam neked. Nem azért lettél lepontozva a többiek által (szerintem), mert nem jó animéket írtál volna, hanem mert a kérdésben szereplő egyetlen feltételnek pont nem felelnek meg.

Mind a négy elég ismert itt Magyarországon is.


#Kérdező:

Ma és holnap éjjel dolgozom, nappal alszom. Hétvégén megkeresem a listámból azokat amik nem lettek itthon népszerűek.

2021. szept. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
22%
Én egyikkel sem találkoztam sokszor.
2021. szept. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan. Az Angel Beats és a Clannad a legismertebbek. A Bunny Girl Senpai meg agyon lett hype-olva, azért ismert. A Charlotte régebbi, de azt is sokan látták. Én mondjuk nem, mert nem érdekel.
2021. szept. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Leginkább régebbi sorozatok és/vagy rétegműfajba tartozók.


Uchuu Senkan Yamato 2199 - Ennek még MAL-on is meglehetősen alacsony a nézettsége kb 38 ezer.


Seikai no Monshou - Feleannyi, mint az előzőnek, kb. 20 ezer.


Suzumiya Haruhi no Yuuutsu - Amikor ez nagy szám volt nyugaton, a magyar animés internetkultúra még csak alig kezdett el formálódni.


Ima, Soko ni Iru Boku - Az egyik ős isekai, amit az előző évtized isekai robbanása sem hozott be/vissza a köztudatba.


Koukyoushihen Eureka Seven - Egy nyugaton szintén ismert és elismert sorozat VOLT, de mecha, úgyhogy eléggé a radarok alá került, nálunk meg sosem volt felette.


Slam Dunk - Szimplán a kora miatt.


Gyakkyou Burai Kaiji - Talán egyedül csak én szoktam ajánlani. Pedig tematikusan a jelenlegi gazdasági válság miatt megint kezd aktuálissá válni.


Seihou Bukyou Outlaw Star - Szintén a kora miatt, plusz az űrwestern sem annyira népszerű téma.


TEXHNOLYZE - Régi és eléggé a művész vonalra feküdt rá. Kicsit hasonló, mint a jóval ismertebb Serial Experiments Lain. Nem "onícsan, ugye nem láttad a bugyimat" anime, az biztos.


Soukou Kihei Votoms - Mecha, ráadásul real robot, ráadásul majdnem 40 éves. Ezt még a legtöbb animefaló sem nézi meg, pedig érdemes volna. A spin-offjával együtt (Kikou Ryouhei Mellowlink). De nem is ismerik, mert nem lett olyan nagy franchise, mint a Gundam és a Macross.


Mugen no Ryvius - Megint csak régi, űrutazós és elég súlyos történtet feldolgozó sorozat.

2021. szept. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
20%

Zankyou no terror, amit nem biztos hogy jól írtam.

És nem tudom mekkora ismerettségnek örvendenek, őszintén; de Parasyte és Ajin.

Valaha mikor megnéztem biztos ilyen kategóriába soroltam a Busou Renkint is, de nem emlékszem mi volt benne. Nagyjából semmire.

07 Ghost

Pandora Hearts

Guilty Crown

Tegami Bachi

Ezek asszem kevésbé ismertek és mindben találtam valamit, ami rávett a mangára.

Ismertetőket nemírok, akinek megtetszik úgyis rákeres.

2021. szept. 10. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Bartender

Glass no Kamen

Mouryou no Hako

Aku no Hana

Jinrui wa Suitai Shimashita

Hi no Tori (2004)

Boogiepop Phantom

Kaze no Shoujo Emily

Kaiba

Casshern Sins

Kemono no Sou-ja Erin

Oniisama e...

Kuuchuu Buranko

Bounen no Xamdou

Touch

Bokura no

Fantastic Children

Seraphim Call

Yuki no Joou

2021. szept. 10. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a Kara no Kyokai filmek annyira nem népszerűek itthon, én szeretem őket, érdemes megnézni.
2021. szept. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Rengeteg érdekesnek tűnőt írtatok, amit még nem láttam vagy nem is ismertem eddig.


9, a Kara no Kyokai filmeket milyen sorrendben érdemes nézni?

2021. szept. 11. 18:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!