Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Elvontabb anime sorozatok?...

Elvontabb anime sorozatok? Kifogytam az ötletekből. Rövidebb érdekel (12-24 részes évad).

Figyelt kérdés

Mostanság nem nézek animét, csak hébe-hóba, és amúgy is kifogytam az öteltekből. Viszont megint belelendülnék majd. Elvontabbak érdekelnének.


Kifejezett shounent NE!

Inkább elvontabbak érdekelnek, mint pl Satsuriku no Tenshi, Happy Sugar Life, Psycho Pass, Gunslinger Girl (annak csak az első évada tetszik), satöbbi.


A lista lentebb JPG-ben linkelve, rajta tetsző - nem tetsző, félbehagyott - végignézett, ömlesztve. Amely sorikat már láttam, azok nagy része rajta van.


Tehát ezek közül NE ajánljatok:


[link]

[link]

[link]

[link]



2022. febr. 11. 19:53
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

A Saikano igenis elgondolkodtató, de helyetted nem tudom eldönteni, hogy tetszeni fog-e.


És megértem ha nem tetszik az anime mozikat is tartalmazó válasz, de miért mi válogassuk ki? :D és mi bajod a filmekkel amúgy? Lehet hogy rövidek, de nagyon sok jó van, amit igenis érdemes megnézni, komolyan.

2022. febr. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Valószínű nem érdekel az Aot, mert shounen és ongoing, de nekem az a kedvencem.
2022. febr. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Eszembe jutott még egy a Shinsekai Yori. Semmihez sem tudnám hasonlítani, és tényleg elvont.
2022. febr. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Minden tippet köszönök. :) Dehogynem, nekem tetszett az összes válasz, csak nem raktam be az animelistáimból a mozikat, ezért nem szerettem volna mozit kérni. Így, h nem raktam be, több olyat is írt az illető, amiket már láttam. Egyszerűbb, ha sorikat írtok, egyébként is azokat nézem gyakrabban.


Saikano: oké, akkor megér egy próbát.


Valóban, a shounen műfajt nem szeretem. De ha kevert, elvont, akkor oké. Az Accel World-del is megvagyok például. Jellemző az Aot-ra az absztrakció? És minek a rövidítése?

2022. febr. 17. 17:22
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Attack on Titan (Shingeki no Kyojin). Azért eléggé meglepő, hogy az egyik legnépszerűbb animéről nem hallottál, mondjuk oké, shounen, de ez egy alapművé nőtte ki magát 2013 óta. :D


Amúgy igen, jócskán van benne, de egyedül, első nézésre elég nehéz rájönni, én folyamatosan követtem a mangát, olvastam Tumblr-t, reddittet hozzá. Viszont ami megfogott benne, azt mindig sikerült megérteni. :D vannak unalmasabb részei, azokat ki kell bírni, mert utána megint érdekes lesz. Durvaságban kb. Tokyo Ghoul szint, mangához képest sok a cenzúra benne.

2022. febr. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Ja, így már oké, a rövidítésből nem esett le, igen ismert, de ugye én nem nézek shounent általában. :)

(Tokyo ghoul-nak egyébként az első évada tetszett nagyjából, míg a második évadát halálra untam, az már tipikus shounen akció...)

2022. febr. 17. 17:37
 17/19 A kérdező kommentje:
Egyébként mi az eltérés az "ongoing" és az "on air" között? Ha már valaki említette a fogalmat. Mindkettő folyamatban levőt jelent, vagy csak az egyik kifjezés? Az AIRED meg ugye a befejezett, amelynek a vetítése lezajlott Japánban, ha nem tévedek.
2022. febr. 17. 17:40
 18/19 anonim ***** válasza:
Az on air-t mangára nem mondjuk, csak sorozatokra (ez valós sorozatokra is igaz), nyilván érthető, hogy miért. :D valószínű az ongoing inkább mangákra,könyvsorozatokra használatos.
2022. febr. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Köszi. Ezek szerint on air-t a mangák közül csak az AIR-ra lehetett volna. ;-)
2022. febr. 17. 17:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!