Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » SPOILER! Higurashi no naku...

SPOILER! Higurashi no naku koro ni: picit megkavarodtam az első, 2006-os évadnál, biztos jó sorrendben nézem?

Figyelt kérdés

Két forrásban is követem, a hatodik résznél tartok, és úgy tűnik, jó sorrendben nézem, de aki látta, kérem, erősítsem meg benne, nehogy időpocsékolás legyen számomra.


SPOILER!


Szóval ugye a negyedik rész végén a főszereplő srác -úgy néz ki- agyonveri a két lányt, miután injekciós tűvel büntetőjátékot akarnak játszani vele. (Az nem derül ki, beadták-e neki, vagy nem, EZT NE áruljátok el nekem!) Utána ugye a telefonfülkében elvérzik, a korházban meghal.


Az 5. részben meg hirtelen mindenki életben van, és mintha mi se történt volna, így a 6.ban is (láthatólag a fesztivál nap elejére visszaugrott a sztori). Jól értem, az 5 és 6 részek visszaemlékezések, csak éppen más szemszögből? Hiszen a fotós is él még a 6. rész közepén, és ennek végén ismét meghal, meg a nő is, aki vele volt. Gondolom azért ilyen a sorozat menete, mert egy újabb, részletesebb szemszögből az író ismételni akarta az ügymenetet, nem?


De mégis mintha a felügyelő más szituban hallgatná ki a főszereplő fiút, mint a 3./4. részekben, ez is zavaró kissé...


Ne áruljátok el, mi következik a 6. rész után, csak annyit, hogy tényleg jó sorrendben nézem? És hogy a kuszának látszó szálak helyreállnak ezen első, 2006-os évad végére? Mégis csak valahol krimiről van szó...



2022. márc. 1. 21:14
 1/9 dornstadter ***** válasza:
100%

Semmi gond nincs. Jó sorrendbe nézed. Amiről írsz, szerintem mindenkit megzavar vagy meglep amikor nézi de majd szépen letisztult a történet és megérted, hogy miről van szó.

Persze a teljes megértéséhez majd a folytatását (Higurashi no naku koro ni Kai) is meg kell nézni.

2022. márc. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi! A Kai évad teljesen letisztázza az egészet? És a többi évad csavar rajta, vagy alapvetően más irányban viszi az egészet? Érdemes megnézni más évadjait is majd, vagy azok esetleg "laposabb, erőltetettebb" évadok? (Utánanéztem, és legalább négy évad van, meg speciáloks is, nem tudom, mennyit ér meg a többi évaddal majd foglalkoznom? Persze sorrendben igyekszem majd.)
2022. márc. 1. 23:05
 3/9 dornstadter ***** válasza:
100%

Igen, a Kai teljesen letisztázza és lezárja majd a történetet. Szóval a sima amit most nézel és utána a Kai ami a fő történet.


Én már elég rég láttam nem emlékszem mindenre pontosan, ezeket a legújabb részeket pedig nem láttam, azokról nem tudok nyilatkozni. De a special-ok (a sima után asszem 1db, a Kai után 3-4db) azok csak kis extrák, vicces történetek. A fő történethez nem kapcsolódnak, nem kellenek a megértéséhez. De azért érdemes megnézni.

A Kai utáni évad meg ha jól emlékszem, inkább ilyen csavar volt csak. "Mi lett volna ha..." jellegű alternatív történet.


Szerintem majd meglátod a Kai után, hogy mennyire tetszett és van e kedved megnézni a többi évadot.

Nekem a fő történet nagyon tetszett és azt a pár darab special-t is élveztem, nekem viccesek voltak. A Kai utáni évad sem volt rossz, de már laposabbnak éreztem. Mondjuk akármennyire szerettem, de akkora rajongó nem lettem, hogy értékeljem ezeket az alternatív variációkat a történetre. Persze ettől még lehet neked tetszeni fog.

2022. márc. 2. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2022. márc. 2. 02:12
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Párszor még meg fogsz kavarodni, de ez szándékos az írók részéről. :D
2022. márc. 2. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Értem. Jelenleg kicsit beleúntam, pedig nem rossz, de folytatni tervezem! :) A 9. résznél tartok, most már kezd leesni, hogy az eredeti akotás, a visual novel módszerét alkalmazza, miszerint többféle kijátszási mód létezik, 4 részenként váltogatva. Aztán lehet h mégjobban kavart benne az író, ezt még nem tudom.
2022. márc. 6. 17:47
 7/9 anonim ***** válasza:
Hjaj, már megint ez...... Nem tudom, ki kezdte el terjeszteni, de értsétek már meg, a Higurashi VN-nek NINCSENEK különböző befejezései. Amit látsz az animében, pont úgy, olyan sorrendben történik a visual novelben is, és majd megérted, miért így volt.
2022. márc. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi előző, hogy szóltál, mivel nem volt tiszta számomra. Végül is lehet több oka is ennek a fajta, elsőre zavarosnak látszó "ugrándozásnak" az animében, akárcsak a Steins-Gates időugrásai (amivel nem azt mondom, hogy biztosan a Higurashi is időugrásos volna, majd meglátom).

Majd folytatom a nézését, kváncsi leszek, mi az alapja. :)

2022. márc. 16. 15:35
 9/9 anonim ***** válasza:
Illetve szerintem elsőre nem lehet megérteni és most az új Gou sorozat világított rá valamire erősebben. Bizonyos események mindegyik világban megtörténnek egyszerre és ehhez nagyon oda kell figyelni minden apró momentumra.
2022. aug. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!