Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Mit csináljak ha kitaláltam...

Mit csináljak ha kitaláltam egy saját sztorit mangához, de nem igazán tudok rajzolni?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam, hogy elősször megrajzolom a karaktereket "concept art" formában, arra ráfókuszálok nagyon, hogy jól nézzenek ki, aztán elkezdem megrajzolgatni valami nagyon béna rajzstílusban magát a mangát és felrakom valami ilyennel foglalkozó oldalra, hátha valakinek megtetszik a sztori és felveszi velem a kapcsolatot... De nem tudom. Az a baj fejben olyan jól néz ki, ahogy elképzelem, de elkezdem rajzolni és áhh!

2022. márc. 7. 02:34
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
34%

Ki venné fel veled a kapcsolatot? 😅😅😂😂😂

Ezen nyugodtan megsértődődhetsz de több mint valószínű hogy maga a story nem egy aot vagy berserk sem pedig vinland saga de még csak nem is egy black clover


Nem kötekedni akarok sem pedig alázni de láttunk már napi szinten ilyen figurákat akik sem rajzolni nem tudnak sem pedig storyt írni!


Mindkettő fontos de ha mangát akarsz akkor rajzolni mindig tudni kell! Olyan meg nincs hogy akkor meg a concept artokat simán ki rázod kisujjból!


Mivel is rajzolod meg?

Majd telefonnal viszed be a gépedbe? Vagy pedig van nyomtatod? Kell ám venni ahhoz jó minőségű ceruzákat nem is egy fajtát!

De sokkal jobb egy wacom rajztáblát használni ami digitálisan rajzol!

A Krita meg egy profi ingyenes rajz program amiben van egy kb 70%-os magyar nyelv is alapból!


Csak mondom hogy wacommal sokkal könyebb! Kb 15-20ezer körül van! Megéri


Milyen oldalra teszed fel ahol egybol megtalálják? Ez nem így mukodik!


Fel teheted bárhova a kutya nem találja meg!!! Sem wattpad sem merengő sem egyéb!


Ha meg nemzetközire pl vannak ilyenek is de akkor meg angolul kell tudni nem is kicsit!


De ahol lássák az emberek és megtudják talalni az mind fizetős oldal!!! Mert hiába rakod fel az ingyenes oldalakra megtalálni nem fogják


Fel venni a kapcsolatot meg a kutya sem fogja veled!!! Ha majd lesz ilyen több ezer olvasod akkor a legtöbb oldal be ajánlja hogy kattintás után (amivel a reklámot generálják) ugy nevezett royaltit kapsz!

És csak akkor kapod meg valos pénzben ha 100 dollár értékű gyűlik össze!

A royalti kb 30-40% körül szok lenni

És sok esetben egyéni vállalkozónak is kell lenned! Azaz fizethet az havi 50ezer Kata adót!

Akkor is ha egy forintot sem kerestél!


De mondom nyugodtan próbáld ki de elsonek inkabb írd le a történetet és tedd fel wattpadra viszont ezeken az ingyenes oldalakon azt kell csinalnod hogy reklamozod magad!

(Mivel a legtöbb ilyen oldalon abszolut nem lehet megkeresni megtalálni csak ha közvetlen linkkel nyitod meg!) és itt gyakorin kérd meg az embereket hogy nézzék meg milyen meg be lehet lepni facebook csoportba is és ott is van jó pár száz ezer ember akik osztanak és olvasnak! Wattpad hungary csoport 2 ezer tagja van!

2022. márc. 7. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
91%

Lenin is megmondta: tanulni, tanulni, tanulni.


[link]

2022. márc. 7. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

#1 Lehet nem lenne olyan szinten mint az általad említett animék... Na most kérdezném, és? Mindegy a mondanivalód első negyedét inkább figyelmen kívül hagyom, a többit értékelem, úgyahogy.


#2 Persze szoktam ilyeneket nézni, tanulgatni, de én a saját elképzeléseimet szeretném megvalósítani és az ilyen tutorial videók ebben nem segítenek, nekem legalább is nem.

2022. márc. 7. 05:52
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

"fejben olyan jól néz ki, ahogy elképzelem"

biztos lehetsz benne, hogy nem vagy egyedül


rajzolhatsz esetleg valami béna vázlatot hozzá

a (szépen) rajzolás nem fog egyiknapról a másikra menni (amire még rájön az, hogy maga az alkotó nem elégedett, de mindenki más igen)


esetleg valaki pénzért megrajzolja neked, de gondolom nem dolgoznak az ilyen személyek olcsón (+ közelsem biztos, hogy neked tetszeni fog az eredmény)

2022. márc. 7. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jó az elképzelésed, hogy megírod a történetet + concept art. Aztán ha jó a sztori biztosan jönni fog olyan, aki tud rajzolni, segíteni. Esetleg még elé is mehetsz az ilyennek és kereshetsz társat hozzá.
2022. márc. 7. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
38%
Első válaszoló: 28 felkiáltójel.
2022. márc. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
78%

Az első hozzászólóval nem teljesen értek egyet. Természetesen van amiben igaza van, de történetügyileg nem nehéz felvenni a versenyt az általad írt animékkel/mangákkal (bár a mangáját egyiknek sem olvastam, itt pedig azon van a hangsúly), főleg akkor nem, hogy ha teljesen más az általad kitalált történet hangulata. Itt inkább azzal van a baj, hogy az illusztráció-kérdést nehéz megoldani.


Hobbi szinten írok történeteket és én azt ajánlom neked, hogy tegyél a wattpadon egy próbát, hiszen rengeteg olyan ember van, aki szeret (valamint tud is) rajzolni és hátha benne lenne a projektben.


De ha nem, akkor inkább azt ajánlom neked, hogy írd meg összefüggő szövegként a történeted. Az összhatás nem ugyan az, de hidd el, ha nagyon jó az ötlet, lehet benne valami.

2022. márc. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
75%

6 ja már hajnali 3 volt szóval :D

kérdező első vagyok és ahogy mondtam megsértődhetsz de végig jártam én is ezt az utat és valószínű sokan mások is itt!

én pl nagyon utána néztem hogyan megy ez és tényleg qurva nehéz be kerülni még ha amúgy nagyon tehetséges rajzoló is vagy + történet író mert sajnos ez nem japán illetve kína-korea... nincsenek versenyek amiknek a jutalma hogy kiadják a műved majd anime + pénzt is kapsz...


itt max úgy lehet bejutni bárhova is hogy fizetsz és fizetsz!


ahogy mondtam az ilyen ingyenes oldalakon nem fogják tudni meg találni

kiadók meg nem innen vadászgatnak hanem az irodalmi verseny nyerteseiből ja és azok sem anime jellegűek de nagyon nem!!! :S


nem tudsz rajzolni na itt már megbukik a manga!


ahogy a többiek is meg mondtál tanulni tanulni és tanulni!


rá fogsz jönni te magad is hogy hoppá csak is szorgos munkával és elsőnek követőket kell be vonzani aztán lehet olyant csinálni hogy támogassák a munkádat ahogyan a a többi youtuber és fordító csinálja! azaz ingyen kapják meg a tartalmat és aki akar az adományozik és ha annyira népszerű lesz akkor már fel lehet keresni kiadókat hogy figyi van több ezer olvasom akik havonta adományoznak /támogatnak

2022. márc. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
66%

Hetes vagyok


Természetesen ha szeretne valamit kezdeni vele, nem pedig csak interneten ilyen “webtoon-szerű” alkotásként számontartani akkor valóban teljesen más a helyzet. Én teljesen úgy értelmeztem, hogy csak hobbi szinten szeretné ezt megvalósítani

2022. márc. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
10%
Valami klisés sztori amiből már több tucat van, ugye?😂😂
2022. márc. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!