Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Higurashi no naku koro ni:...

Higurashi no naku koro ni: SPOILER! Mi köze a kabócákhoz (Kabóca alias higurashi)?

Figyelt kérdés

Higurashi=kabóca. És hogy a kabócák sírnak? Vannak sejtéseim, viszont érdekel meglátásaitok, már aki végig látta legalább az első két évadot.


Lehet itt spoilerezni is erről az animéről, de CSAK az első két évad kapcsán! Mivel más évadát még nem láttam ebből.



2022. máj. 18. 21:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem láttam az animét, de Japánban a kabócák az esôs évszak végén, azaz júliusban rajzanak ki tömegesen, és augusztusban elhullanak.

Vagyis az, hogy ”amikor a kabócák szólnak”, egy japán számára annyit jelent, hogy “nyáron”. A sírást pedig nyilván nem úgy kell érteni, hogy könnyezik, hanem ”énekel, zümmög“.

2022. máj. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi, ez nagyon hasznos válasz, ha így van, mivel az anime egyik központi témája egy nyári fesztivál! Bár el tudom képzelni, hogy netán van mögöttes jelentése is, lévén műalkotás.
2022. máj. 19. 23:52
 3/3 anonim ***** válasza:
Egyébként a Higurashi sorozatokban folyamatosan lehet hallani a kabócákat.
2022. aug. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!