Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Miért akkora nagy durranás az...

Miért akkora nagy durranás az AoT és a Demon Slayer?

Figyelt kérdés

Tudom, mainstream. A legutóbbi mainstream anime, amit néztem is, a One Piece volt, mielőtt népszerű lett, és abból sem láttam minden részt.

Ebbe a kettőbe is belenéztem, de nem kötött le (kb 300 animét láttam, nem ennyi epizódot, ennyi különböző animét az elmúlt húsz év alatt)



2022. máj. 29. 07:11
 1/6 anonim válasza:
54%
Én csak az Aot t néztem de arról eltudom mondani hogy egy zseniális anime, évadonként egyre erősödött és ezt a negyedik évad mutatja is, mind brutalitásában és részletességében.
2022. máj. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Tevenyereggyarto ***** válasza:
97%

A Demon Slayer összességében egy átlagos shonen-nek mondható. Viszont kedves-aranyos az alapkoncepció, vannak szerethető karakterek s a kevésbé szerethetőeknél is mutatkozik karakterfejlődés. A “gonoszok” sem csak úgy gonoszok merméne’ hanem kidolgozott háttértörténetük van. Na meg szép az animáció, pörgősek a harcjelenetek stb. S a kardok is mondhatni nagy szerepet kapnak ami ad egyfajta Bleach hangulatot (legalább is sokszor láttam ,hogy sokaknak ez jött le).


Az Attack on Titan szerintem remek anime. Kidolgozott a világ, a karakterek, a titánerők. Sok az utalás/ foreshadowing a későbbiekre, az elején még ingen rejtélyes az egész. Fokozatosan építi fel a világot s ezzel párhuzamosan fokozatosan lépünk át az “agyatlan zombi (tiszta titánok) darálásból” az emberi psziché működésébe, háború filozófiájába, fasizmusba, rasszizmusba, nincs egyértelmű jó-rossz oldal stb-stb (bár ezek már a legelejétől kezdve jelen vannak). Na meg sok a “gore” elem ami szintén vonz sok nézőt, másokat meg taszít. Vannak csavarok/ fordulatok, nem is egy, nem annyira kiszámítható a történet.


Összességében szerintem mindkettő abszolút nézhető kategória. Persze ha úgy ül le az ember ,hogy “ez csak egy mainstream fos mert minden fos ami mainstream, úgysem tud újat mutatni” akkor nem fog tetszeni.

2022. máj. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem azért nem tetszik, mert mainstream. Rosszul fogalmaztam. Igen, az Attack of Titan-ban pont a gore mivolta az, ami nekem nem jön be, mondjuk valahogy a karakterdesign se nagyon. És igen, a Demon Slayer-t tök átlagosnak találtam, mondjuk lehet nézni kajálás mellé, de nem szegez a képernyőhöz.
2022. máj. 29. 15:20
 4/6 anonim ***** válasza:
69%
Úgy látom, a Demon Slayernek magasabb a pontozása, mint az AoT-nak. Előbbit még nem néztem meg, barátnőm igen, és szerinte minőségben alulmarad, de szórakoztató, érdemes látni egyszer. Gondolom, az AoT értékelését a 4. évad "húzza le", ott tényleg történik egy éles hangszínváltás a korábbiakhoz képest, nem meglepő, hogy egyeseknek így már nem tetszik. Azt hiszem, még Vaush (nem baj, ha nem tudod, ki az) értékelte úgy, hogy "egyszerű történetet mesél el bonyolultan", amiben szerintem is van valami, mármint a háttérsztorit, amelynek a nagy részére a 3. évad végén derül fény, viszonylag könnyű tömören összefoglalni, és értem, ha valaki úgy érzi, hogy annak az egyszerűségéhez képest aránytalanul sok időbe és herce-hurcába telik eljutni odáig, szóval erre szeretem figyelmeztetni az embereket, mielőtt ajánlom nekik az AoT-ot. Nekem ez speciel nem jelentett problémát vele kapcsolatban, ettől még jónak, összetettnek és epicnek találtam, megszerettem. A gore-hoz szerintem hozzászokik az ember, ahogy nézi, mert nem olyan durva, mint mondjuk egy Corpse Party-ban vagy egy Devilman: Crybaby-ben. Csupán emiatt kár kihagyni. De nyilván te döntöd el, hogy melyik animének mennyi időt adsz arra, hogy megfogjon, ha meg tud.
2022. máj. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
61%

Ez a belenéztél és pár rész alapján írsz nekünk valamit, az elég kevés, hogy megmondjuk, hogy miért nem tetszett neked.

Ha valamiből megnézel 3 részt, akkor jó eséllyel sok mindent nem fogsz megtudni.


A KnY hoz egy solid történetet és azonkívül minden más átlagon felüli, ezért tetszik az embereknek.

A SnK meg hoz egy komplexebb történetet csavarokkal tele.


"az Attack of Titan-ban pont a gore mivolta az, ami nekem nem jön be"

Egy ilyen kijelentés után egyébként komolyan kellene vennünk téged?

Ez kb. olyan, hogy "én nem szeretem a romance animék, ezért az összes szar, akinek pedig mégis tetszik, az hülye".


Ha az anime világába a gore belefér, indokolt vagy működik, akkor azzal nincs gond.


"kb 300 animét láttam [...] az elmúlt húsz év alatt"

Én az elmúlt 6 évben láttam 600-at. Ez miért releváns?


#4

"a Demon Slayernek magasabb a pontozása, mint az AoT-nak"

Ezt honnan nézted?

Az IMDB-n a SnK-nak magasabb, viszotn ha a MAL-t nézted, akkor ez a kijelentés hülyeség: "az AoT értékelését a 4. évad "húzza le","

Mert a MAL-on az évadok külön vannak.


Egyébként az első évad azért gyengébb, mivel generic shounen indulást kapott.

2022. máj. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
79%

#5

Anime-Planeten csekkoltam gyorsan, de látom közben, hogy ott is külön vannak választva az évadok (sőt, még a partok is a 3. és 4. évad esetében), szóval igazad van, az első évad alacsonyabb pontozása volt a megtévesztő. A negyediké magasabb.

2022. máj. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!