Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Animékben miért szokás, hogy...

Animékben miért szokás, hogy a fiúk megsimogatják a lányok buksiját, ez valami japán szokás az udvarlásra, a való életben is csinálják, mit szólnak hozzá a lányok?

Figyelt kérdés

2022. jún. 23. 01:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Megoszlanak az okáról a vélemények:


[link]


[link]


[link]


Ha nem megy az angol, használj Google Translate-et!

2022. jún. 23. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%
Biztos, hogy ez az udvarláshoz kapcsolódik elsőrendűen? Én ezt sokféle szituációban megfigyeltem animékben, inkább ilyen dicsérő/vigasztaló/jajdecukivagy jellege szokott lenni, vagy valami szeretetkimutatás féle, ami alatt nem feltétlen romantikus természetű szeretetet értek.
2022. jún. 23. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Hintalow ***** válasza:
84%

Plusz a japán érzelemkinyilvánítás sokkal visszafogottabb, ott egy ölelés/puszi (akár baráti jellegű, arcra) is nagyon "vad" dolog, inkább párkapcsolatokban elfogadható.

Igy egy ilyen buksisiminek is nagyobb értéke van, mert testi kontaktus.

2022. jún. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Viszonylag intim gesztus, de ez inkább gyengédség, mintsem erotika. Élő japán embereket tekintve, én magam évek óta japán tini idol lányok gesztusait is megfigyeltem, általában senpai (felsőbbéves) részéről előfordul, hogy kouhai (alsőbbéves) buksiját megsimizi, általában ha cukinak érzi, és szeretne barátkozni vele.

Viszont ez valóban erőteljesebb, direktebb gesztusnak számít, mint egy átlag európai számára, mert a japánok visszafogottabbak a testi érintkezés terén, kivéve a párok, bár a párok is visszafogottak az utcán legalábbis, a japán etikett miatt (ami az utóbbi kb 20 évben lazult picit, így a párok az utcán már olykor kézenfogva járnak, főleg a fiatalok).

Japán tévéműsorokban ebből olykor poént is csinálnak, mert egy kissé merész cselekedetnek számíta buksisimi, még tinilányoknál, egymás között is. (Senpai lopva, jobbra-balra tekingetve megsimizi a kouhai buksiját. Erre a felnőtt: "Ejnye hát te meg mit művelsz? Hagyd már békén... ;) A válasz: "Jól van na, de hát olyan cuki! :D")

2022. jún. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Idk de nagyon cringe
2022. jún. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
13%
altalaban ezzel piszkalni szoktak a lanyokat ahogy en tudom mivel a fejere teszi a kezet ezzel arra celoz hogy alacsony a lany es altalaban ilyenkor a fiu nevet is rajta a lany meg sertodott lesz vagy zavarba jon
2022. jún. 25. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!