Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Milyen ezekhez hasonló animéke...

Milyen ezekhez hasonló animéket tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés

Amiket lattam:

-Sayonara zetsubou sensei

-Watamote

-Yakusoku no Neverland

-MM!

-Happy Sugar Life


2022. okt. 26. 17:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A Watamote szexuális értelemben (is) balfék tinicsajra rímel egy balfék tinisrác, itt:

Ijiranaide, Nagatoro-san!


Satsuriku no tenshi (2018), 012 rész + 004 ONA rész: a Happy Sugar-hoz hasonlóan sötét hangulatú, pszichésen beteg lányról szól, csak ő 10 éves, nem 10 feletti, mint Satou-san. Egy pap egy virtuális börtönbe helyezi, ahol a szintén traumatizált kaszással a kijáratot keresik. Folyton életveszélyben vannak más őrültek miatt. Erős hatást fedezni fel Dosztojevszkíj: Bűn és bűnhődés c. szépirodalmi műve által. A végefelé kiderül a kislány bűne is, elég beteges... Bár a lány maga a folyamat, a pokoljárás.


Tokyo Ghoul: embernek látszó kannibálokra vadászik a rendőrség, a főhős félig ilyenné változik egy műtét hatására, miután megtámadta őt egy emberevő. A Yakusoku-val ennyi a párhuzam.


Angel Beats!: 13 részes, katarzisssal záruló drámai akció scifi vígjáték. Szuinte részenként megszakadnia röhögéstől, majd a végén legtaglózza az ember szereplőnként a visszaemlékezés. Lélektani slice of life leginkább, zseniális!


Kokoro connect, 13+4 rész, ez is zseniális anime, erősen lélektani, kb a 2./3. résztől válik komorrá, nyomasztóvá. Gondolatolvasás és testcserék által 16-18 éves fiúkból, lányokból álló kis csoport tagjai kvázi gyorsított felnőtté érésben részesülnek egy misztikus entitás hatására. Ez látszólag randomizált, véletlenszerű. Inkább felnőtteknek ajánlom a mélyebb átélés, megértés végett, de minimum 16 éves kortól.


Serial Experiments Lain: eléggé elvont, többszöri megtekintése javasolt, többrétegű, mélylélektani, sötét hangulatú, nyomasztó.


Az általad látottakkal alig van közös pont az alábbinak, azonban ez is lélektani, üldözéses, mint a Yakusoku, és igényes anime, több évaddal:

Psycho-Pass, az első évad 22 részes. Lélektani akciókrimi. Kb a 7. résztől indul be igazán, onnantól olykor groteszk, bizarr jelenetek is várhatóak. Eléggé komplex anime.


Túlélő, véres, thriller animék (A Yakusoku -ról asszociálva) :


Mahou shoujo site.

Danganronpa (13 rész, a 9.résztől indul be érdekesen, izgalmasan!).

Ousama game.

Btooom (csak bombákkal harcolnak, egyvalaki maradhat csak életben).

Mirai nikki.

Blood-c (lassan indul be, a közepétől bedurvul és lélektanivá válik!).

Boku dake ga inai machi (krimi, gyerekgyilkosságokról, megható!).

Made in Abyss (fantasy, de a jobb fajtából, egyre bizarabbá válik, a két sori közé a Tamashii no Renmei mozi ékelődik).

Death Note: 37 részes klasszikus, zseniális krimi, nagyon agyalós, enyhén misztikus.

Death Parade: túlvilági megmérettetés, hogyan élte addigi életét a lélek. Nyomasztó.

Elfen Lied: nagyon véres anime egy szökött kiborg lányról, akinek kettős tudata van.

Gakkou gurashi: komor hangulatú, lélektani, egy kihalt suliban játszódik, posztapokaliptikus.

Shoujo Shuumatsu ryokou: nincs története, a posztapokaliptikus világban két, kb 10 éves lány túlélni próbál, élelmet és üzemanyagot szerezve a lánctalpasukhoz. Roadmovie szerű, hangulatos, és szomorkás, depresszív kissé. A két lány eltérű jellemű, az egyik felelősségteljes és csendes, a másik lököttke, felelőtlen, és csak a pocakján jár az esze.

Zankyou no terror.

Tokyo Magnitude 8.0. (Egy elkényeztetett kamaszlányt a belvárosban éri a hatalmas földrengés, 2 évvel Fukushima előtt jelent meg! A kislány jellemfejlődése van fókuszban, hogyan kezdi értékelni, amije van/volt.)

No.6.: az elit körzetbe szökő kitaszítottak közül való fiúval menekül az elit srác.

GRISAIA anime univerzum: Kajjitsu sorival indul, a Meikyuu mozi folytatja, Rakuen sori jön utána.

Boogiepop wa Warawanai, a 2019-es változat nekem jobban tetszik, de van egy 2000-ben megjelent sorozata is. Elvontabb fajta.

Madoka Magica: eléggé filozofikus, sötét hangulatú mű.


Ami nekem kevésbé tetszett, de szintén nyomasztó, sötét hangulatú: Ergo Proxy, TeXhnolyze.


Kicsit kilóg talán a sorból, viszont szintén igényes anime, művészanime, absztrakt, abszurd kissé, merengő, elgondolkodtató, igen elvont:

Bakemonogatari. Rengeteg évadja van a Monogatari univerzumnak, eltérő címekkel, mind "monogatari"-ra végződnek.

2022. okt. 27. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2022. okt. 27. 05:36
 3/6 anonim ***** válasza:
54%
Első, te minden ilyen jellegű kérdés alá kb. ugyanazt a választ copy-zod be?
2022. okt. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Előző, ha észrevetted volnba, én barom inkább copy helyett újraírtam minden egyes animeajánlóm mellé a szöveget, sőt, tudatosan megválogatom, melyeket mely kédezőnek ajálnom, és ha végigolvasod, meglátod, indoklom is, miért! Minden egyes aniéhez külön gépelve, NEM kopizva! (Ritka kivételtől eltekintve.)


Ha veszem a fáradtságot válogatni animéket, akkor máris rossz volnék? :)) Aki meg csak odahányja a címeket, az máris jobb volna és vegyem őket példának etalonnak, vagy mi??? :D


De tudod mit, ezentúl én is copy-zni fogok, vagy odahányni. Tudod ki dolgozik másokért ezentúl ingyen, mint eddig... Ha ez a "hála". Hát de nem...?


Maradok jó ember, csak fele ennyi energiával ezek után!


Köszönjétek a trolloknak, kötözködőknek. A napkban belefutottam egy másik trolllba is, megint én szívtam meg, pedig anno írtam is "felfelé", jeleztem is hivatalosan, mert pár éve ugyanazt csinálta a bizonyos troll itt, az animés részen, de akkor se tettek semmit ellene.


De bezzeg hadd trollkodjanak itt egyesek, még én vagyok a "rossz". Meg a "kopizó", holott nem szokásom kopizni saját írásaimat se.


Na majd ezentúl kopizok, mit szólsz! :D Ha már ezt látod bele. Nyilván vannak oylan szófordulatok, melyeket nem szoktam kicserélni, vagy 2-3 másik szinonimával váltogattam, de nyilván nem ez a lényeg, kedves kötözködő!


Azért van egy határ a kötözködésben emberek, és elég volt. Köszönjétek a trolloknak.


Nem megsértődtem, hanem nem fárasztom magam tovább ENNYIRE.

Eddig jó szívből segítettem, mostantól én is lazáskodni fogok.


Bár nem gondolom, hogy másoknak rossz lett volna, hogy magyarázatot is írtam az ajánlóimhoz, külön-külön minden egyes anime ajánlatomhoz.


Innentől tényleg copy-zni fogok, ha kedvem tartja, nem úgy, mitn eddig. Vagy a -mondjuk- 12 ajánlat helyett odabiggyesztek majd két címet, aztán nézzetek, amit akartok. Gratula a trolloknak, kötözködőknek.


Nálam is van egy határ, milyen kötözködést tűrök el a "fentiektől" (ha ne írjam le, kik a "fentiek", akiknek jelenteni lehet), meg a trolloktól.


Jót tettem rendszeresen, de mégis beleköt némelyik, mint a beton. Brávo. Maradok jó ember és tartalmas, csak nem fogok már ennyit ITT SEM segíteni másoknak. Majd ahogy kényelmesen kedvem szottyan.


Te mit segítettél másokon, kedves kötözködő...? Nos? Ezen gondolkodj, ember! Lehet h máshol igen. De az aznime részen én vagyok az egyik, ha ne ma legaktívabb. Önzetlenül.


(És nem oda nem illő animéket szoktam ajánlani, mitn egyesek, ezt tegyük hozzá.)


Aztán jön a troll dumája egyeseknek, hogy "na jó, ezt a hosszút el se olvasom". Csinálj, amit akarsz! Ha unatkozol, kötözködés helyett ott a jobb mancsod!

2022. okt. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

[link]


Vedd, úgy, hogy nem írtam semmit. Ha pedig megbántottalak, bocsánat. Az előző csak egy kérdés volt, nem állt szándékomban a kötekedés. Ha ennek érezted, sajnálom, a kirohanásodat pedig nem veszem magamra.

2022. okt. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem haragszom. Csak a hócipóm tele van avval, hogy mikor itt, mikor máshol segítek, aztán egyesek csak úgy nézik, hogy biztos "megint telehányom a képernyőt kopival". :)))) Kaptam már ilyen beszólást mástól is. Meg amikor megmenteni szeretném a régen látott trolltól az anime közösséget (nem rád értem), akor engem töröltek... Kicsit sok(k) volt aznap...


De ez már sok éves folyamat. Kiteszem a lelkemet, aztán itt a sok troll, meg önigazoló ember a gyakorin... Majd jön a köpenyes igazságosztó (ha érted), és engem, aki segítőkész vagyok, engem töröl... Pedig a minap megjelent az, aki pár éve itt cs3sztette az anime közösséget a sorozatos önellentmondásaival, és flood-olt hónapokon át! Na mindegy...


Egyébként a KÉRDEZŐNEK ÜZENEM, HOGY SZÍVESEN. :) Mint mindig. :)

2022. okt. 29. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!