Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Melyik Death Note tetszett...

Melyik Death Note tetszett jobban, az anime vagy a film?

Figyelt kérdés

Nekem személy szerint a film. Nem annyira szájbarágós. Jól eltalált színészek és Light nem olyan irreálisan szadista, mint az animében, még ha sok baromságot is csinált. Illetve számomra az is pozitívum, hogy Near kimaradt a filmekből.

Nektek melyik jött be jobban és miért?



2023. szept. 3. 01:20
A kérdező szavazást indított:
Anime
Film
22 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
..... melyik film? az amerikai vagy a japán?
2023. szept. 3. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
100%

irrealisan szadista (animeben)? nem tunt fel


Eppen hogy a filmben (japan) nagyon gonosznak ereztem mindket vegen (baratnojet felaldozza, baratjat, apjat megoli)


ez a borzalmas amerikai vegen is megvan az egyetlen resz ami death note hez melto benne

2023. szept. 3. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
100%

Nekem tetszett a japán élőszereplős, föleg (SSSSSSSSSPPPPPPPPPPOOOOOOOOOOOOIIIIIIIIIIIIIIILLLLLLLLLEEEEEEEEERRRRRRRR!!!!!!!!!!!!!!) L gyözelme miatt.


De az anime is kedvencem!

2023. szept. 3. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Mindkettő tetszett
2023. szept. 3. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
66%
Nekem a 2015-ös sorozat, mert Light karaktere ott a legemberibb.
2023. szept. 3. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
32%
Az animén kívül mind gagyi.
2023. szept. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Az eredeti anime/manga verzióban a legjobb Light.


Az élőszereplős filmekben több színész is játszotta, de nekem Tatsuya Fujiwara játéka tetszett a legjobban.

Nagyon jól hozza a mások előtt jó fiú, de ugyanakkor pszichopata, mások iránz full érzelemmentes karaktert.

2023. szept. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Light egy szociopata sorozatgyilkos. ._. Mit érez az, aki azon picsog, hogy irreálisan kegyetlen vagy, hogy nem elég emberi?
2023. szept. 3. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Az eredeti japán filmre gondoltam, Tastsuya Fujiwara-val.


Hát az anime eléggé szájbarágós, ráadásul Light-ot már az elején totál rabul ejti a lista és szinte a kezdetektől "túlreagálva" idegbeteg lesz.

A film nekem jobban tetszett.

2023. szept. 3. 15:27
 10/14 anonim ***** válasza:

#9 Egy részről teljesen egyetértek veled abból a szempontból, hogy számomra az anime pont azért, mert a főszereplője kicsit sem emberi, nem igazán közeli. Pontosan ezért szeretem jobban a 2015-ös minisorozatot. (Igazából ezt szerintem a Fujiwara Tatsuya változat is átvette a manga-animéből, úgyhogy nem igazán értem mire gondolsz.) Sőt, a nagyon hasonló Code Geass c. animét azért szeretem sokkal jobban a DN-nél (bár a misztikus krimi-thriller közelebb áll hozzám, mint a mecha, és a CG animációja is fura), mert a főszereplője, bár majdnem mindenben nagyon hasonlít Lightra, jóval emberibb nála.

Ellenben mivel Light karaktere egy szociopata, vagy pszichopata (a sorozat folyamán a pszichopata a valószínűbb, de a finálé alapján sokkal inkább a szociopata, na mindegy. Antiszociális, ez biztos.) ez a változás kicsit sem hirtelen, ugyanis teljesen egyértelmű, hogy Light nem egy normális diák, aki megőrült, hanem egy antiszociális személyiségzavarral küzdő ember.

2023. szept. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!