Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Code Geass-t érdemes annak is...

Code Geass-t érdemes annak is nézni, aki nem kedveli a harcos műfajt? Láttam az első 3 részt, eddig NEM tetszik.

Figyelt kérdés

2023. okt. 23. 20:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez az anime nem a harcról szól (legalábbis nem a fizikairól, inkább ideológiai, politikai harcról), ha csak ez maradt meg, akkor lehet nem neked való.


Senki nem kötelez rá, hogy nézd, ha nem tetszik, nem kell

2023. okt. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Értelek, a kérdésem arra vonatkozik, hogy vajon a negyedik résztől érdekesebbé válik-e? Az első 3 rész lövöldözés és stratégia csupán, azért maradt meg ez, mert az első 3 részben valóban szinte végig lövöldöznek, a harmadikban megy a "szemmel verés" (ha értesz... nem akarok spoilert írni).
2023. okt. 23. 20:55
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Sok "fizikai" harc is lesz benne, elvégre részben mecha.
2023. okt. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem nem neked való. Nem érted a művet mivel csak a harcot látsz benne. Szerintem válts másra.
2023. okt. 25. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy pszichológiai dráma, filozófiai kérdésekkel, politikai harcokkal, királydrámával és intelligens játszmázásokkal.

Nagyon lassú, sok a harc és a léleknek nagyon megterhelő a sorozat, de az egyik kedvencem, mert nem az a sorozat amit megnézel egy délután mikoe fáradt vagy. Erre koncentrálni kell, és figyelni végig, és ami a sorozatban történik az hatással lesz rád, én vagy 2 napig a megnézése után mely depresszióba estem...

Döntsd el te. Ez egy dráma, harcos keretek közt. Zseniális, de te tudod, a te világod e.

2023. okt. 25. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#4, te komolyan azt hiszed, hogy három részből bárki számára kiderül egy műről, hogy vannak-e mélyebb rétegei? :)

Mint említettem, csak az első 3 részét láttam eddig.

Szerinted miért írtam ki a kérdést? Pont ezért. Mert fogalmam sincs, egészében nézve mélyebbet kapni-e, és erre kérdeztem rá.


Kb mint a boltban:

- Csókolom, a felső polcon levő pizza sokösszetevős és házi készítésű, vagy gépi és kétösszetevős csupán?

Eladó:

- Ha a minőségéről képes voltal kérdést feltenni, akkor te nem vagy ínyenc, mivel nem tudsz távba látni, se gondolatot olvasni! Pedig ott a polcon a pizza, csak rá kéne nézned a röntgen szemeiddel, és máris tudnod kellene, hogy milyen a minősége!

Ezért "rohadt okosan" arra következtetek:

nem neked való a pizza a felső polcon.


:))))


Azt ugye nem mondod komolyan, hogy te, spoiler nélkül, pusztán az első három részt amikor megtekintetted annak idején, máris pik-pak ismerted az egész művet, így a mélyrétegeit is? :))


"Bírom" az ilyen nagyarcú kisfiúkat... Idejön kötözködni... Elég elszomorító a hozzáállásod.


Arról nem beszélve, hogy egy néző számára az egyik animében zavarhatja a tömény harcjelenet -még akkor is esetleg, ha IDŐVEL elmélyül az anime-, míg egy másik animében, mondjuk, nem feltétlen zavarja.


Tegyük fel, egy mesterszakács művére azt mondja Géza, hogy rosszul lett tőle, mivel van benen mogyoró, és Gézának mogyoró allergiája van. Eközben Géza ínyenc. Te meg levonnád az ostoba következtetésedet, hogy Géza "nem ínyenc". :)))

Bocsánat, de allergiás vagyok a tömény harcjelenetekre (ha kevesebb van egy animében, az még tetszik is esetleg).


Számomra elrontja egy mű mélységét a sok harc.



! ! FIGYELEM ! ! :


Ettől még tudomásul veszem, hogy vannak, akiket nem zavar a tömény harc, és akár mélyrétegei is lehetnek a Code Geass-nak, a rengeteg harcjelenet mögött! (Bár nyilván honnan klellene tudnom,

pusztán 3 rész után?!)



De, mondom, a lényeg az, hogy pusztán az első 3 részből honnan a csudába volna képes bárki is (spoiler nélkül) a C Geass mélységére ráérezni? Hacsak nem gondolatolvasó. :))


Négyes, te rohadtul unod magad, hogy idejársz kötözködni és nagyarcoskodni...


A többi választ köszönöm. :)

2023. okt. 25. 17:19
 7/10 anonim ***** válasza:
54%
Három részből is simán lejön, hogy érted-e a művet vagy sem.
2023. okt. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

#7 Felszínesség magasiskolája...

Az első 3 részből, na ez igen. :)


Érveket is tudsz, vagy csak odaböfögni valami alaptalanul lekezelőt? :)


Ha véleményezel valamit, sportszerű volna

HA ÉRVEKET IS közölnél.

Ugyanis mondani akármit lehet. De ha VOLNA érved is, és/vagy elemzésed, máris volna esélyed bizonyítanod, hogy értelmes és korrekt-e a hozzászólásod.



Tessék, itt a lehetőséged kifejtened, amit gondolsz, nagyfiú.

Elemezd ki az első három részt, a te szád íze szerint. :) Perc:másodperc megjelölésekkel. Ha már ennyire lesújtó véleménnyel vagy rólam. Meglátjuk, magadról írtad-e a lekezelő soraidat, vagy sem.


TÁDÁMM, SPOILER következik a hetestől. :)

Persze kizárólag az első három rész tekintetében, mert ebbe kötött bele.


Várjuk szeretettel a további kötözködésed... vagy elemzésed. A megfelelő verzió aláhúzandó. Bolhából elefánt.

2023. okt. 25. 19:06
 9/10 anonim ***** válasza:
73%
Ezt szépen kérlek, privátban folytassátok.
2023. okt. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 PMC Wagner ***** válasza:
A code geass olyan 8-ik részig fut egy szálon aztán kezd érdekesebb lenni, de nem fogom spoilerezni
2023. okt. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!