Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szeretnék elkezdeni gitározni,...

Szeretnék elkezdeni gitározni, akusztikus és elektromos gitáron is meg szeretnék tanulni játszani. Melyikkel érdemes kezdeni? Az nem szempont, hogy ha mégsem tetszik, akkor melyiken bukok kevesebbet, mert mind a kettőt tudok kölcsönözni az elején.

Figyelt kérdés
Ha az akusztikussal, akkor fém vagy nylonhúrossal?

2020. nov. 6. 16:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Akusztikussal érdemes kezdeni, mert utána az elektromosan könnyebb lesz. Az akusztikuson könnyebben kihallhatóbbak a hibák, ott nem lehet a zaj és effektek mögé bújva maszatolni. Sok elektromos gitáros tök béna akusztikuson. Húrokból pedig én először a fémet használnám.
2020. nov. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszi :)

És zeneiskolában kehet több hangszert tanulni?

2020. nov. 6. 16:44
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha van lehetőséged minkettőt kölcsönözni, akkor próbáld ki mindegyiket, és végül válaszd azt, amelyik stílusban, hangzásban jobban tetszik. Nincs kőbe vésve, hogy először akusztikuson kell megtanulni. Azon tanulj, amelyik jobban tetszik, kényelmesebb. Ha mindkettő, akkor játsszál mindkettőn. Amelyik éppen örömet okoz.

Szerintem egyelőre több hangszer helyett koncentrálj egyre, egy hangszert is egy életen át tart kitanulni. Ha nagyon szeretnél még valami mást, akkor a zongorát ajánlom, de több hangszeren általában a zeneművészetisek, konzisok nyomják. Sima zenesuliban bőven elég lesz a szolfézs + a választott hangszer, hidd el nekem. :)

2020. nov. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
#1 Elektromoson bőven lehet pont a bekötetlen cunnyogásokkal, meg valamennyire a torzítatlan, de kompresszált presetekkel gyakorolni a jó dinamikát és a precíz játékot. Tehát ha nem sokat játszol erdőben meg ilyesmi, akkor lehet jó a villanygitár, eldobni csak nem fogod. Első gitárnak viszont kicsit húzósabb árban. De ha az ára miatt veszel akusztikust, miközben a lelked zúzni akar, akkor úgy járhatsz, mint pl én is, hogy rövid akusztikuson szerencsétlenkedést és kiábrándulást követő röpke három évtized után kezdesz egyáltalán gondolkodni rajta, hogy csak jó lenne akár már ma elkezdeni gyakorolni, csak venni kéne végre legalább valami belépő stratojellegűt.
2020. nov. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Zongorán már 8 éve játszok :)
2020. nov. 6. 21:47
 6/12 Waff ***** válasza:
", akkor úgy járhatsz, mint pl én is, hogy rövid akusztikuson szerencsétlenkedést és kiábrándulást követő röpke három évtized után kezdesz egyáltalán gondolkodni rajta, hogy csak jó lenne akár már ma elkezdeni gyakorolni, csak venni kéne végre legalább valami belépő..." te valamit nagyon rosszul csinálhattál.....
2020. nov. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Aláírom, de elég sok ízét jól is, főleg hogy onnan b+ eljutottam ide. :)
2020. nov. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Western gitár. Ha 8 éve zongorát tanulsz, akkor nem lesz gond a zeneelmélettel, de a gitár egy teljesen más világ, nincsenek a hangok egymás mellé kiterítve, szóval nem ártana néhány órát venni tanártól. Kéz/hangszer tartás, pengetés, egyéb dolgok megfelelő rögzülése sok energiát spórolhat meg neked. Hajrá!
2020. nov. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Mindenképpen tanárral szeretném, mostmár csak az a kérdés, hogy lehet-e zeneiskolában, a zongora mellett, vagy magántanárhoz kell járnom
2020. nov. 7. 10:17
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Elektromos gitár egyértelműen. Én például azért mert rettenetesen idegesített az hogy nem férek hozzá és nem szóltak jól akusztikuson a magasabb fekvések.
2020. dec. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!