Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Animét keresek, amelyet ha...

Saxpianikon kérdése:

Animét keresek, amelyet ha végig nézek kedvencemmé válik, mit ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Kérlek ajánljatok olyan animéket, amit ha elkezdek nézni, és már rég aludnom kellene, még akkor is benyomok pár részt, mert nem bírom ki, hogy várjak a folytatással! :D Kérlek ne csak egy címet írj, hanem egy rövid okot is amiért ajánlanád. Mondok pár példát, ami ezt váltotta ki belőlem:

-Dragon Ball

-Black Clover

-Re Zero

-One Punch Man

-Akame Ga kill,

-Inuyashiki

-Berserk.

-X hunter X.

Most épp a Sword Art online ami nézek, eddig egészen tetszik idáig. Főleg arra vágyom, hogy nagyon epikus jelenetek legyenek az animében, vagy nagyon meghasson érzelmileg. Ne legyen túlságosan kiszámítható. Az sem baj, ha abszolút nincs benne harc, viszont mellette a sztory nagyon érdekes. Fontos, hogy ne legyen túl komolytalan... Az nem baj, ha van benne komolytalan jelenet, de alapvetően inkább komoly animét néznék. Eléggé sok animét láttam, és úgy érzem már nincs mit néznem. Amivel szemezgetek, de nem tudom eldönteni, hogy megnézzem-e: Bleach, Fullmetal Alchemist, viszont rengeteg animét láttam, amiről alig láttam egyáltalán, hogy szó esett volna, alig ismerek, mégis nagyon tetszett.



2023. okt. 29. 17:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%

Úgy nehéz, ha a saját bevallásod szerint sokat láttál, de ezeket mi nem ismerjük.

A leírtak alapján leginkább a shounen-ek váltották ki ezt belőled, szóval One Piece, JJK, BnHA, KnY, SnK, Vinland Saga.


"X hunter X"

Amúgy ilyen anime nincs. Az Hunter x Hunter lesz.

2023. okt. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi, Vinland saga zseniális, ezt meg sem említettem, viszont láttam. One Piece első részét láttam csak, de valahogy nem fogott meg, picit gyerekesnek tűnik. (megéri nézni?). Jujutsu Kaisent láttam, nagyon tetszett. Boku no Hero Academia animét még nem láttam, de már ezzel is szemezgettem egy ideje. Daemon slayert is láttam (szintén jó kis anime, és jó ajánlás, mert pont hasonlóra gondoltam). Attac of titan-t is láttam pár évadig, tetszett, de valamiért nem néztem már meg a 3. évadot.
2023. okt. 29. 18:28
 3/12 anonim ***** válasza:
85%
The Rising of shield Hero, de mondjuk ennek a második évada el lett kaszálva, nagyon rossz. Az elsőnek a nyomába sem ér. Illetve nekem személyes kedvencem a Monster, régebbi anime, régi a rajzolása, arról szol, van egy agysebész orvos, aki megment egy kisfiút, akit fejbelőttek. Utána rejtélyes gyilkosságok lesznek, és a kisfiú felnőve egy igazi szörnyeteg lesz, rettenetesen intelligens, pszichopata, és az orvos végig üldözi az anime alatt, de olyan csavarokat meg szálakat tesznek bele hogy leesik az ember álla. Meg ennél sokkal összetettebb story, a fiú is rendelkezik nagyon brutális múlttal.
2023. okt. 30. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
68%

1.) Ha sok animét láttál, hagyj itt róla listát. Lehetőleg valami olyat, ami endezett és jól olvasható Ha van Myanimelisted akkor azt, ha nem akarod közszemlére tenni, onnan ki lehet exportálni a listát más oldalakra (anilist, anime planet, kitsu.io). Úgy egyrész nem ajánlunk olyat, amit már láttál, másrészt egy egészebb képet kapunk az ízlésedről, mit láttál, mit dobtál, milyen pontértékeléseket adtál.


2.) Ez alapján a 8-9 cím alapján meg elég nehéz ajánlani, mert ha olyan förmedvények is instant kedvencek tudnak lenni, mint az Akame és a Re:Zero, akkor akármi tetszhet.

2023. okt. 30. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
66%

#2

"One Piece első részét láttam csak, de valahogy nem fogott meg, picit gyerekesnek tűnik. (megéri nézni?)"

Én a never-ending battle shounen-ek közül a legjobbnak tartom, szóval ha bejött a Black Clover és Dragon Ball, akkor igen, potenciálisan ez is nagyon fog tetszeni.

Attól függően, hogy mennyi időd van, szerintem adj neki pár résznyi esélyt.

2023. okt. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Monstert még nem láttam, de most ettől kedvet kaptam. Köszi, szerintem megnézem hamarosan. :) 4-es anonim, ez a két anime szerintem zseniális. 5. Köszi, akkor folytatom. Ha valamit közben láttam, majd itt jelzem a véleményemet.
2023. okt. 30. 23:14
 7/12 anonim ***** válasza:
53%
Nem azt kérdeztem, szerinted az a két anime zseniális-e, hanem hogy van-e listád, lehetőleg pontértékelésekkel arról a rengeteg animéről, amit láttál, mert úgy egyszerűbb ajánlani, mint vaktában lövöldözni.
2023. okt. 31. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
26%

#6

Monster: eléggé sablonos krimi, tisztára Agatha Christie...

30 részét láttam, szinte minden kitalálható benne azok számára, aki látott már néhány élpszereplős krimit. A hangulata viszont egész jó, ezért bírtam ki 30 részt.


Sword art online -ről írod, hogy tetszik neked, nos, ettől szerintem sokkal izgalmasabb az


Accel World (ez a sori a neuralink-ről szól, amely Elon Musk találmánya). Az Accel is gamer anime, elsősorban a virtuális világban játszódik.



Ha vonzanak az Inuyashiki féle animék, akkor további izgalmas, drámai animék még, amelyek komolyak is, de nem annyira elvontak (szóval esélyesen tetszenének neked), és "eteti" magát az anime, tehát sodró lendületűek:


Psycho-Pass (ez több évados, láttam az első két sori évadot, utána jön egy mozi évad, szintén láttam, ez mind tetszett nekem, komoly akció scifi, elgondolkodtató, erősen épít a jellemrajzra, olykor egyébként groteszk, morbid, néha kicsapja a biztosítékot az embernél, viszont lélektani ackió krimi).


Another: rejtély, horror, izgalmas, hangulatos, atmoszférikus.


Beastar 1 és 2 évadok összefüggenek: állatszerplős (antropomorf) krimi slice of life.


Boku dake ga inai machi: megható, szívfacsaró krimi, gyerekgyilkosságokkal.


Charlotte: különleges képességű diákokat mentenek meg a hatalmi visszaélésektől.


No.6: túlélésről szóló slice of life, kevés akcióval és kevés scifi elemmel.


Zankyou no Terror: barom izgalmas akciókrimi, hangulatos. Két tinisrác terrorcselekményeket követ el, bombarobbantásos merényleteket, és a rendőrség számára rendszeresen jeleket adnak a megfejtéshez. A közepétől komolyabb, drámaibb hangvétele van. A fiúk nem is olyan elvetemültek, mint látszanak eleinte...


Death Note: 37 részes izgalmas krimi.



Ha szereted az izgalmas túlélődrámákat, akkor:


Yakusoku no Neverland 1 és 2.

Elfen Lied (szadista, nagyon véres, kontrasztos, mivel van benne jellemábrázolás is és slice of life)

Gakkou gurashi (poszt-apokaliptikus, zombis, alapvetően hétköznapi: néhány tinilány próbál túléli a kihalt világban az iskolájuk tetején napelemekkel és zöldség ágyásokkal, az egyikük megzakkant és rendre hallucinál)

Made in Abyss (több évados, elég groteszk, egy idő után kell hozzá gyomor): kaland, fantasy, hangulatos. Egyre mélyebbre ereszkednek a kisiskolások a föld alá egy robotfiúval együtt.



Kifejezett túlélőjáték témájú animesorozatok, általában szadista jelenetek is tarkítják ezeket:


Btooom (csak bombákkal lehet túlélni)

Danganronpa

Ousama-game



Mirai Nikki: ez is jó és izgi túlélő dráma, de a fentebb soroltak szerintem minőségibbek.



Claymore: részben túlélő jellegű, elsősorban harcos anime, azonban van hangulata, és jellemábrázolásokra, emberi kapcsolatokra is épít.

2023. nov. 6. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
28%

A shounenek valóban tudnak nagyon jók lenni (Demon Slayert nem tudom említetted-e), de azért azok inkább csak a felszín, szerintem. Kezdetnek esetleg a Death Note, Noragami Aragoto.

Erased, Violet Evergarden, Dororo, Steins Gate, Natsume Yuujunchou, Monster (Kenzou Tenma), de ezek azért bizonyos érettséget is igényelnek. Depresszívnek, de nagyon mélyen megérinti az embert: Death Parade, Made in Abyss.


A Monster (Kenzou Tenma) szerintem egy nagyon jó anime, érdemes az endinget is nézni, mozaikszerűen áll össze a végére történet, emberkísérlettől kezdve a hivatástudaton és elhivatottságon át mindenféle társadalmi problémákig rengeteg mindenről szól. Én ugyan nem láttam az összes Agatha Christie filmet, és csak pár könyvet olvastam tőle, de semmi köze hozzá, teljesen más hangulatot teremtett számomra mindkettő - legalábbis számomra. Természetesen nem tetszhet mindenkinek ugyanaz, de azért a 30. rész elég messze volt a végétől.

2023. nov. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Anime_Fan_ válasza:
44%

Nekem a Tokyo Revengers.

Nagyon jóképű szereplők.

Mondjuk én szeretem a verekedős animéket ezért lehet hogy ez másnak nem annyira tetszik.

Sok a fordulat.

És szerintem aranyos hogy a főszereplő mindent a barátnőjért csinál.

2023. nov. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!