Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Mivel töltsem ki a bennem...

Mivel töltsem ki a bennem tátongó űrt?

Figyelt kérdés

Immár 10 napja hogy megnéztem az Attack on Titan utolsó, lezáró részét. Bár nem hullattam annyi könnyet mint gondoltam, és a mangát is olvastam, a lelkem darabokra tört, még mindig próbálom felszedegetni a darabkákat (nyilván túlzok, de a lényeg az, hogy megviselt az, hogy vége van, és maga az is ahogyan vége lett). Valószínű keresve sem találnék egy másik animét ami hasonló hatást váltana ki belőlem, ami így megfog. Ennek ellenére nagyon szívesen nézek bele animékbe amiket tanácsoltok.


műfajok amik szóba jövetnek: romcom, fantasy, action, és olyan is ami kb ilyen 3in1 (tehát romcom, fantasy meg shonen is)


Köszönöm előre is a válaszokat!


(már láttam: Demon Slayer, Death Note, My Hero Academia, Seven Deadly Sins, Kaguya-sama: Love is War, Lovely Complex, Bastard,Jujutsu Kaisen, InuYasha, Toilet Bound Hanako-kun. Ilyen jellegű animéket ha ajánlotok, azokat biztosan lecsekkolnám. One Piece-szel ne próbálkozzatok, mert az nekem egyelőre túl hosszú, majd lehet a téli szünetben belekezdek)



2023. nov. 16. 21:29
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
71%

Volt legalább hat vesszőhiba, két kis kezdőbetűvel kezdett mondat és rövidítés pont nélkül. Ehhez képest ő megkritizált egy nyilvánvaló elütést.


A nyelvtannáciskodás egyébként is a legalja visszavágás mindennek, amikor az illetőnek nincs intellektuális kapacitása többre. De ha már csinálja, legalább ne hagyjon magán visszatámadási felületet a saját hibáival.

2023. nov. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:
19%
#12 Elég szomorú lehet az életed ha mindenben csak a hibát látod, illetve ha mindent ennyire kritikus szemmel nézel. A kérdező csak anime illetve egyéb elfoglaltság iránt kért ötleteket, gondolom nem arra vágyott hogy valaki kioktassa. Ráadásul mindenki követ el hibákat, szerintem ez egy alapvető emberi tulajdonság. Mindenesetre a kérdező nevében is nagyon köszönöm a hasznos nyelvtani tippeket és meglátásokat. További kellemes napot!
2023. nov. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
78%

Ezt miért nekem írod?

A kérdező szplán le akart hülyézni, de ahelyett, hogy egyenesen tette volna, a saját intelligenciáját fitogtatva próbálta meg. Na most, ha valaki így áll hozzá, az felhívás keringőre. Csak akkor legyél nyelvtannáci, ha a saját helyesírásod hibátlan. Az övé következetesen hibás, tehát a probléma nem sima elütés, amit megcélzott, hanem valós és ismétlődő szabálytalanság.


Vagyis jobban járt volna, ha csak egyenesen lehülyéz, vagy ha már a saját intelligenciáját akarja fitogtatni, akkor ignorál. Ehelyett magáról állított ki szegénységi bizonyítványt.

nov. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
59%
Vinland Sagat én is ajánlanám. Nem shonen, de lelkis a Haibane Renmei. A Promised Neverlandnek nézd meg az első évadját, amúgy a mangát ajánlom. A Dororo is nagyon jó. Van a Monster (Kenzou Tenma). Kb. 75 részes, és hosszan derül ki a cselekmény, érdemes figyelni az endinget (még ha ugyanannak is tűnik), szerintem egy nagyon jól felépített anime, de sosem kapott nagy reflektorfényt. Szintén nem annyira shounen a Natsume's Book of Friends, de ez is nagy hatást gyakorolt rám. A Naruto fillerek nélkül szintén nagyon jó, csak nem tudom, hogy van-e valami lista arról, hogy miket lehet átugorni. A Nana nem shounen, nem is fantasy, hanem a "valóság", de én ajánlom. Rám az Attack on Titanhoz hasonló hatást amúgy Vinland Saga meg a Made in Abyss tett, ugyancsak ajánlom a Violet Evergardent. Érdekes anime vol a Puella Magi Madoka Magica, illetve elvileg kultuszanimének számít az Elfen Lied, ami nagyon megosztja az embereket, de gyönyörű az opneningje. Hunter x Hunter szerintem szintén tetszene, ahogy a Steins Gate, Erased is. Egyébként, az Inuyashanak lett Yashahime címen egy folytatása. Közelében sincs az eredetinek, de ha tetszett, szerintem érdemes másnem későbbre elrakni, nekem olyan kb. 10 évvel a sorozat után jó kis nosztalgia volt. Az Ancient Magus Bridenak az első évada iszonyatosan jó volt, nekem most a második évad kicsit unalmas, de lehet, hogy majd egyben ez is jó lesz. Az első évad nekem nagyon bejött.
nov. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%
Itt aztán vannak ám rendesen lepontozós kisgyerekek. Még a 15-öst is. Így kell.
nov. 26. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Berserk kicsit Darkosabb, de annak is nagyon jó sztorija van, párom imádja.

Hunter X Hunter, ha nem zavar,H még a manga sincs befejezve és nem tudni,H mikor lesz

One Piece -re annyit,H én az animéből kb 30 részt bìrtam becsületesen megnézni ... Utána kivoltam a fillerektől..A manga viszont adja :)

Azt követem mai napig, amikor volt valami jó jelenet a mangában kikerestem az animében, de öcsém pl.az animlt pártolja inkább

nov. 28. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
18%

#15 "A Naruto fillerek nélkül szintén nagyon jó, csak nem tudom, hogy van-e valami lista arról, hogy miket lehet átugorni"

- Van igen, ill. egy csomó másik animének is, ezen az oldalon: [link]


Kérdezőnek:

FMA: Brotherhood,

Hunter x Hunter,

Steins Gate,

Vinland Saga,

Seishun Buta Yarou wa Bunny Girl Senpai no Yume wo Minai,

Noragami,

Full Metal Panic!,

The Promised Neverland,

Re:Zero,

Sword Art Online,

Fruits Basket (ha bírod a háremet)

Ouran High school Host club


Ezek közül szerintem minimum egy meg fog fogni

nov. 29. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!