Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Romantikus gimis animék?

Romantikus gimis animék?

Figyelt kérdés
Valaki tudna nekem ilyeneket ajánlani? Ha lehet akkor olyat ami fent van netflixen

nov. 19. 00:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
domestic girlfriend. Számomra olyan jó, hogy mivel nem befejezett anime, mangát is olvasom, hogy befejezhessem.
nov. 19. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ :)

És ezt hol tudom megnézni?

nov. 19. 01:32
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha fontos, hogy magyar legyen felirat akkor animem.org, bár kicsit laggos az oldal, de nincs agyontolva reklámokkal, nem irányít át más oldalra, tehát valamivel jobb mint a legtöbb ilyen kalóz oldal.
nov. 19. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
0%
Barárok közt
nov. 19. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Mayo chiki, horimiya
nov. 19. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

OREGAIRU


Az egyik, ha nem a legjobb LENNE, a témában.


SPOILER!

.

.

.

.

.

Számomra pokoli nagy csalódás volt, hogy nem a tanárnővel jött össze. :( >:(

nov. 21. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Így van, az Oregairu is remek, teljes címén:

Yahari ore no sheishun Love come(dy) wa machigatteiru, 2013-as az első évadja.


Ao Haru Ride: gyengédség, huzavona. Nagyon szép, romantikus mű. Most ment le a legújabb live action sorozat (2024-ben folytatják), egész jó, egyébként teljesen visszaadja az animét. Volt 2015 körül egy rövidített, 2 órás live action is, az is jó lett. Pedig általánosságban a live-ok minősége többnyire hagy kivánnivalót maga után. De ennek jók a live-jai is, maga az animesori meg kifejezetten szeretnivaló!


Kokoro Connect: no comment, zseni lélektani thrtiller, elsősorban barátságról, de van benne némi szerelmi háromszög is, egy kis ecchi-vel. 13+4 részes.

Kb a 3., 4. résztől bukik ki a súlyossága, nyomasztó, komor hangulata. A felnőtté válásról szól, némi paranormális jelenségek kíséretében. A zene is zseniálisan adja a hangulatát, akik szeretik a pszichológiát, azoknak való.


Bokura ga ita: hatalmas kellemes csalódás volt számomra! Ha nem zavar a régies, gyenge grafika, hanem elegendő számodra a keserédes, nyomasztó lélektan, feltétlen nézd végig! Az első 5-6 rész is előrevetít valamit, de inkább utána lendül be, onnantól nem bírtam abbahagyni, pedig 26 részes! Évekkel ezelőtt félbehagytam a 4. rész körül, aztán nekiestem újra, és az 5.től nem bírtam letenni. Mivel szeretem a lélektani műveket.

Nem annyira történet centrikus.

Inkább azoknak való, akik a lélektan-hangsúlyos animéket szeretik, csak ez nem annyira felnőtteknek van, hanem kamaszos, mégis az igényesebb fajtából.

Láttam már sok nehezebb animét, mint ez, de ez is megülte a gyomromat...

Könnyű darabra semmiképp nem szabad számítani a Bokura ga ita esetén, bár az eleje csalóka kissé, a főszereplő csaj egyáltalán nem butuska, mint ahogy látszik, az egyik haverja meg közel se az a jó fej... Szóval az első 5-6 rész "bárgyúsága" senkit ne tévesszen meg, kemény falat ez az anime, egészében!

Ha egy szóban kellene összefoglanom: nyomasztó.


Byousoku 5 centimeter. Shinkai Makoto zseniális rendezése. Animemozi. Szép szomorú kamaszszerelemről szól.


Koe no katachi: animemozi ez is. Egy siket lány bekerül az osztályba, eleinte gúnyolják.


Kashimashi: sori, nagyon érzelmes, gyengéd, és leszbikus. (Alig van benne scifi elem, ne zavarjon meg téged.)


Asagao to Kase-san: 58 perces OVA. Szintén leszbi.


Kimi ni todoke 1-2: az első évad kissé lassú menetű, de van egy sajátos íze. Félénk lányról szól.


Sakurasou no pet na kanojo: renittens diákok koleszáról szól, kissé ecchi is, nem kifejezetten szerelmes anime, de vannak benne szerelmi szálak is, nagyon szeretem, hangulata, humora is van.


Lovely Complex: romkom.


Clannad 1 és 2: ez nem teljesen passzol kérésedre, de megemlítem, mert Maeda Jun zsenije a második évad, ami önmagában is nézhető, és annak címe: Clannad After Story - csakhogy abban már felnőtt, huszonéves párkapcsolatról szól a kilencedik részétől végig, és igen súlyos... (Ahhoz a gatyát fel kell kötni, kiborító, szívtépő...)

Az első évad erős közepes minőség szerintem, de megnézheted, hangulata van, és abban még gimis mindenki, a végefelé persze szerelmi szál is szövődik... Amely a második évadban, huszonéves korukban teljesedik ki.

A két sorozatot ajánlom.

Az animemoziját inkább csak ezek után.

nov. 23. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!