Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Miért nincs Harry Potter...

Miért nincs Harry Potter anime sorozat?

Figyelt kérdés

A japánok miért nem tárgyaltak Rowling-al és Warner Bros-sal egy esetleges 12 részből álló, Harry Potter anime sorozat készítéséről?


Vagy tárgyaltak, de nem tudtak megegyezni?


dec. 23. 14:35
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Miért akarnának Harry Potter sorozatot csinálni?
dec. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mert a márka a mai napig népszerű, van benne pénz.
dec. 23. 15:23
 3/10 anonim ***** válasza:
91%

Belső piacra van nekik Little Witch Academia és Mahoutsukai no Yome, nyugati piacra meg maximum akkor vsinálnának HP-t, ha valamelyik nyugati tartalomszolgáltató megrendeli és fizeti az elkészítését.


Japánban valószínűleg nem is annyira nagy durranás a HP, az anime rajongók pedig nem azért anime rajongók, mert nyugati dolgokat szeretnek nézni.

dec. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Melyik nagy nyugati/akármilyen filmes univerzumról van anime sorozat?


Most készül egy a Suicide Squadból, meg a Star Warsnak volt egy minisorozata, azon kívül én másról nem tudok.


Szóval nem értem miért pont a Harry Potter van felhozva, sosem volt ez trend.

dec. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

#4

[link]

[link]

[link]

[link]


De nem ez a lényeg, hanem általában nem maguknak járják ki, hanem felkérik őket nyugati cégek.

dec. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

baromi sok manga alap van amiből tudnak csinálni animét, ezeknek a mangáknak még az eladási számait is látják az országba, tudják melyik mangát éri meg anime adaptációt készíteni, és miből lesz ott az országban pénz, mégis miért fordulnának egy nyugati termékre ami lehet hogy bizonytalan kimenetel lesz ott japánban?

egyszerűen nem kockáztatnak


Előző hozzászóló jól írta, amíg hollywood nem kéri fel őket addig nem fognak csinálni anime adaptációt.


amúgy ha már ezt a kérdést feltetted, Hollywood is csinálhatott volna animációs harry potter sorozatot, de nem csinált, mert amerikában még mindig kevesebben nézik az animációs dolgokat mint a live action-t, legjobb példa erre a star wars - Mandalóri élőszereplős sorozatot sokkalta többen nézték mint a clone wars animációs sorozatot

dec. 25. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
83%
Van, úgy hívják Mashle, kb minden 2. dolog a Harry Potter-ből lett átemelve, az más kérdés, hogy nekem egyáltalán nem volt vicces.
dec. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
9%
Egy nem tudnak 12 részben letudni. Kettő kivesézett a story. Eleg volt sztem belőle az a 7-8 rész. Meg nem hiszem hogy lenne valaki aki az eredeti helyett az animet választana. Hiszen nem tud plusszot adni. Ugyanazt kétszer látni pedig nem élvezetes. De ez csak az en véleményem. Persze lehet ugyanazon művet több felekepp értelmezni, de minek?
dec. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

személy szerint én nagyon szeretnék egy hp anime sorozatot.


de sokan nem így vannak ezzel, meg a másik a hp már kiment a divatból.


most nem arról beszélek, hogy már senki sem olvassa/nézi de legyünk őszinték, a hp - nek az ideje már leáldozott.

dec. 31. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

#9


Nem áldozott volna le, ha nem rontották volna el.

Ezzel a Legendás Állatokkal szerintem teljesen elcseszték az egészet. Csodálkoznék, ha egyáltalán elkészülne mind az 5 rész.

Ha folytatták volna a történetet, meg kapott volna normális előzménystory-t/mellékszálat, akkor ma is olyan híres lenne, mint régen.


#6


"Hollywood is csinálhatott volna animációs harry potter sorozatot, de nem csinált, mert amerikában még mindig kevesebben nézik az animációs dolgokat mint a live action-t,"


Jaj, inkább ne. Rosszul vagyok a Hollywood-i animációs filmektől. A régi Disney rajzfilmek még jók voltak, de ezek az újgenerációs animációs filmek... sajnálom a mai gyerekeket, hogy ezen nőnek fel. Tudom, hogy ez boomer szöveg, de akkor is így gondolom.

Az amerikai animációs filmek (szerintem) soha nem fogják a japán animék szintjét elérni.

De, ha már sima animációs film: a japánok talán abban is jobbak. Pl. a Resident Evil: Vendetta horror animációs film elég szépen néz ki (bár ha jól tudom, a japánok szemszögéből ez is animének nevezhető).


Mindenesetre kár, hogy a Harry Potter nem kapott keleti verziót. Szerintem szép, és érdekes lett volna, a varázsvilágot úgy látni, hogy japán elemek (pl. meghajlás) is megjelennek benne.

dec. 31. 12:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!