Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » SPOILER! Anime kibeszélő: az...

SPOILER! Anime kibeszélő: az alábbi listán levő anime franchise-ok bármelyikéről ki szeretne spoileresen beszélgetni?

Figyelt kérdés

Érzések, benyomások, vélemények az alábbi anime franchise-kről kifejtősen és érdemben?


(Több műfajú is fellelhető, viszont szinte teljesen mentes a shounen fight-tól, hősmeséktől, túlzott akciótól és harctól, valamint mentes a hentai-tól és többnyire mentes a fantasy/isekai műfajtól is.)


Mindhárom link ugyanazt a listát tartalmazza, tehát elegendő, ha technkailag legalább az egyiket be tudjátok olvasni a böngészőben:


[link]

[link]

[link]


Valamint (mert véletlen lemaradt a listáról):


"Clannad" franchise, és

Subete ga F ni Naru (2015).



dec. 26. 19:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A Beastars-banazengem nagyon feb@szott, hogy a készítők nem tudják, hogy működik egy nyúl.

Még féletlenül sem teszi be a kezét a farkas sájában. Az, hogy prédaállat, pont azt jelenti, hogy önkéntelenül menekül.


A Yakusoku no Neverland 2. évadát nagyon elcseszték. Mire kijött, elolvastam a mangát. Kb nyomokban tartalmazza a sztorit. S pont azokat a részeket hagyták ki, amik a fontosak (Lewis pl)

dec. 27. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hát igen, a nyulas érdekes egy fazon. :) Bár szerintem pont ettől volt érdekes, hogy bátor tintanyúl. :D Ha a Pom Pom meséi is ismerősek...


Yakusoku mangát még nem olvastam, de tervben van, mint oly sok minden... A két anime részt láttam, de ugye nincs összehas. alapom a mangával.

dec. 29. 01:15
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

nekem a Beastars a nyúl sztorija miatt nem tetszett, hogy egy k*rva, és ezt a szálat vitték végig, egyszerűen idegesítő, irritáló volt, kényelmetlen volt nézni számomra, második évadot már el se kezdtem, pedig baromi jó ötletes a világ, lényegébe ez zootopia csak jobb


listádon jó sok romantikus vagy slice of life anime van amit nagyon sajnálok hogy nem folytatták őket, és tervben sincs hogy folytatni fogják, miközben a mangának már vége vagy végénél van, ezek szerint kint nem lehetett annyira felkapva hogy legyen több évad? szomorú, pár példa rá:

Ao Haru Ride

Kimi Ni Todoke

Minami-ke


bár ez akció volt: Btooom! de ezt se folytatták, pedig szerintem az egyik legjobb anime amit láttam


Yakusoku no Neverland - szánalmasan el b*szták a második évadot, totál nem követi a mangát, itt már bele se tudok gondolni miért lett ilyen az anime, lehet elfogyhatott a pénz és le akarták zárni ne legyen több évad?


többihez a listán nem nagyon van hozzászólni valóm, láttam őket és jó animék, de ennyi, amúgy listán nem nagyon látok shounen animéket, direkt nem akartad rá rakni vagy egyáltalán nem nézed őket?

dec. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Csupán részlet a listámból, amit linkeltem.

Persze, hogy alig van rajta shounen, előre szóltam. ;) Idézem magamat:

(Több műfajú is fellelhető, viszont szinte teljesen mentes a shounen fight-tól, hősmeséktől, túlzott akciótól és harctól, valamint mentes a hentai-tól és többnyire mentes a fantasy/isekai műfajtól is.)


Ao Haur Ride: live action-ökkel folytatták, kb tíz éve volt egy élő mozi, és kb egy hónapja befejezték az új live sori első felét, pár hónap és foyltatják :)

2023:

[link]

2024:

[link]


Minami-ke: nem egészen értem, hogyan érted... A minami-ke -nek számos anime évadja van.


Kimi ni todoke: két évados, 25+12 résszel. Erről fogalmam sincs, hol tart a manga. Még nem értek a végére az animével?

dec. 31. 23:27
 5/6 anonim ***** válasza:

Bár már biztos utánanéztél azóta, de a Kimi No Todoke 2. évada kb a manga harmadánál tart, és most fog kijönni idén a 3. évad több mint 10 éves szünet után. Ezt mondanám a 3-asnak is (én nem a 3-as vagyok), hogy annak speciel lesz új évada idén. Hogy ez a mangát folytatja-e vagy anime-only folytatják azt nem tudom (én még az első 2 évadot se láttam, de tervben van mielőtt kijön a 3.)


Amúgy én is egyetértek a 3-assal, alapvetően nekem is az egyik kedvenc műfajom lenne a slice of life/romantikus/akár Iyashikei, de kb mindegyiknél az van hogy van egy 200 chapteres manga aminek adaptálják az első 30 fejezetét aztán ennyi, ezért sokszor már a kedvem is elmegy attól hogy egyáltalán belekezdjek egy újba (legutóbbi ilyen pl a Kubo-san wa Mob wo Yurusanai, de sorolhatnám napestig hány ilyen van)


Ha bejönnek a drámák (Clannad, Air, Charlotte, Angel Beats, csomó ilyet látok a listádon szóval feltételezem hogy bejön), akkor ajánlom a Kanon-t is (Clannadhoz NAGYON hasonlít)

jan. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi neked is soraid, ötödik! :)

Nos, rengeteg animét nézek párhuzamosan, és van, amikr hetekig nem érek rá nézni egyáltalán.


A Kimi ni todoke is egy a sok közül, nem néztem utána, úgyhogy köszi az infót, jól hangzik, hogy idén folytatják animében. :)

Az az érdekes, hogy bár én ingen kevés mangát olvastam életemben, a Kimi ni todoke több fejezetéig eljutottam anno, de persze nem végig.


Neked is mondom (bár már írtam itt), örörömre szolgál, hogy tavaly 2023ban lement az

Ao haru Ride

újabb live action-je, ami a kb tíz évvel ezelőttihez képest ne mélő fil, hanem élő sori!

Sőt, az élő sori második fele pár hónapon belül indul!! :)

Bár én jobb szeretem, ha kissé feldolgoznak egy művet egy másik formátumban (film-manga-anime), de így is jó volt, hogy szinte egy-az-egyben ment a közepéig, idén meg folytatják élőszereplősben.

És egész jók a fiatal színészek és a rendezés is.


Kanon: az a helyzet, én az eredeti Kanon-t láttam, közepesen tetszett, viszont a későbbi Kanon-t dobtam az első rész után, valahogy nem fogott meg.


A Clannad első évada se egy csúcs, nem feltétlen a vontatottsága zavar, hanem a sok erőltetett geg ismétlése (az erős tinilány folyton képenveri Sunoharát, Fuuko bárgyú, erőltetett stílusa, ismétlődő gegekkel, stb).

Ehhez képest a Clannad 2. évada (After Story) lenyűgözött...!


Angel Beats: életem egyik legnagyobb aniem élménye!!!

Maeda Jun mesteri!! A zenéi között is vannak csoda dalok!!


Air, Charlotte: szintén ugye Maeda Jun alkotások, akár a Clanad, Kanon, meg a többi említett. Ezek is remekművek. :)


Maeda Jun-től viszont a Kamisama ni nattai hi ne mannyira jött be, az első Kanon változat még annyira se, a Little Busters-t meg az első rész után félbehagytam, egyszer meglátom...



(A linkelt listám csupán RÉSZLEGES! Összesen kb száz anime sorit láttam már, és kb ugyanennyi animemozit.)

jan. 9. 23:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!