Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Az eredeti Dragon Ball franchi...

Az eredeti Dragon Ball franchise-t még meg lehet menteni, vagy a "Super" sorozattal sikerült végérvényesen taccsra vágni?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 4. 15:50
A kérdező szavazást indított:
Még menthető
Már minden mindegy...
10 szavazat
1 2
 1/18 Hintalow ***** válasza:
100%

Az eredeti Dragon Ball sava borsát a világèpìtès, ès a törtènetvezetès adta, a harcok alapból ritkábbak ès rövidebbek voltak, mèg a főszereplőket is nem egyszer durván megszorongatták, sokkal taktikusabb is volt az összes összecsapás.

Aztán a Z-vel már teljesen elment más irányba, ès bár ezzel lerakta a modern battle shounenek alapjait, annyira a power creepingre èpìt az egèsz, hogy már semmi nem maradt szerintem abból, ami az eredetit szerethetővè tette.

Kb látszik, hogy az eredeti tervek szerint a Freeza saga-val vèget èrt volna az egèsz Toriyama tervei szerint. (Goku halott, ès Gohan válik a föld vèdelmezőjèvè) csak hát az a fránya pènz 😀

Szerintem nem lehet már visszahozni, hiszen az egèsz arra èpül már èvtizedek óta, hovy ki ordìt hangosabban, hosszabban ès szerez be hamarabb über poweruppot, az amúgy legyőzhetetlen ès minimum százszoros erőszint különbsèggel bìró ellenfèl ellen.

2022. ápr. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
A Cell saga-val ért volna véget
2022. ápr. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
73%

A Dragon Ball Super nem ártott a sorozatnak, hanem inkább méltó folytatása annak.


A Goku Black történt például kiemelkedően jóra sikerült. Egyrészt merített a Z-ből (Trunks és az időutazás), másrészt hozzá is adott válamit: egy kifejezetten komoly, filozofikus szálat, amely olyan témát feszeget, hogy "bűnös-e az emberiség, és ha igen, meg kell bocsátani neki?" Zamasu végre egy olyan ellenség, aki kifejezetten értelmes, akinek van igazi motivációja arra, amit tesz. Szemben például Majin Buu-val, aki csak egy pusztítógép.


A manga is jó irányba megy, eredeti Dragon Ball történet. Most nagyobb hangsúly ban a csillagharcosokon, mint pl. a Majin Buu-s történtben, a Z végén.


Ezzel persze nem akarom elvitatni a Z érdemeit (bár a megvágott Kai verzió talán valamivel jobb), és azt is megértem, ha valakinek nem jön be. De szerintem jó a Dragon Ball Super.

2022. ápr. 9. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
Abban igaza van az előttem szólónak, hogy a super 4. évada szerintem nem csak megüti a - mondjuk - Dermesztő Saga-t, hanem le is körözi. Szerintem azok voltak a Dragon Ball legjobb részei. Más kérdés, hogy az erő nagy tornája ugyan látványos, és izgalmas - de kidobták vele a kukába az egész Z-t. Míg Kakarottonak és Vegetanak hosszú évekbe telt, mire elérték a különböző szinteket, addig a 6. univerzum cs.harcosai mindenféle megerőltetés nélkül 10 perc alatt fejlődgettek szinteket úgy, hogy amúgy a harcban rohadt messze voltak a 2 főszereplőtől.
2022. máj. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

#4


Alapvetően egyetértek veled, de egy Toryama interjú alapján van erre is magyarázat: ahhoz, hogy valaki Super Saiya-Jin legyen, a testének tartalmaznia kell az S-sejteket, majd azt valaminek aktiválni kell. Nem minden Saiya-Jin teste tartalmaz ilyen sejteket, de a legtöbbjük igen. Goten és Trunks viszont azért lett hamar SSJ, mert ők rengeteg S-sejtet örököltek.


Ez alapján akkor a Karfila és Kapszta azért lett hamar SSJ, mert rengeteg S-sejtet tartalmazott a testük.


Forrás itt: [link]

2022. jún. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
A Dragon ball Super úgy ahogy van egy vicc. Megnéztem, de nem azt kaptam amit elvártam. Össze sem lehet hasonlítani sem történetben, sem grafikában a Dragon Ballal és Zvel. Látszik hogy egy adott sablonra építették fel az összes karaktert, tehát grafikailag nagyon gyenge. A története pedig egyszerűen nevetséges.... szuper csillagharcos isten? Zeno Sama? 11 univerzum? Hagyjuk.... Ennél még a GT is jobb volt, pedig azt gondoltam az tényleg gagyi, de nem. Legalább az próbálta folytatni a történetet a maga kicsit gyermeteg módján. Sajnos a Super nem olyan ami méltó folytatása lenne a mangának. Az is idegeítő volt hogy Goku teljesen lement ovis szintre. Vegeta meg egy harmadrendű harcos lett, de ezt már a Buu sagában is elvétették, hisz át sem változott a nagy csatában szuper csillagharcossá, csak májerkedett. Krillin pedig valami eszméletlen gyenge karakter lett. Mint akinek a haját szétzselézték és az égnek állították, komolyan kopaszon azzal a 6 ponttal a fején a gonosz vigyorával nem gondoltam volna hogy egy huszad rangú gyenge karakter lesz belőle. Dehát ez van. változik a világ. Már nem a 80as évek kemény akcióit éli a filmipar.
2022. aug. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

#6


Krilint illetően egyetértek veled. A DBZ-ben a Cell saga idején nagyon férfias volt a megjelenése, full izmos volt, mellizma volt, meg minden. A Super-ben meg olyan komolytalan a megjelenése, meg ő maga is. Önbizalomhiány Dermesztő emberei ellen? Àhh... mondjuk az ütős rész volt, mikor a félelmeivel megküzdött, de akkor is.


A DBZ-s Krilin jobb volt.


Viszont ha azt nézzük, hogy a legutóbbi történetívben a mangában (ebből jelenleg nincs anime) a földi harcosoknak semmilyen jelentőségük nem volt, akkor érthető, ha Krilinre sem figyelnek oda, már nem olyan fontos karakter, mint régen.

2022. aug. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
A Zben is elég gyengusz volt, egy pofontól 20 részen keresztül a porban mászott. A sima dragon ballban mikor Roshihoz ment edzeni akkor ,ég volt benne akaraterő. De abban egyet értek hogy izmosabb volt. Amúgy a Z végén már nem is akart harcolnil gondolom elege lett hogy folyton a túlvilágra küldték. Erős karakter lehetett volna ha komolyabb edzéseket csinál.
2022. aug. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
#8 Yamcha azt mondta hogy ő a legerősebb ember. Nyilván nem olyan erős mint egy Saiyan vagy Namek de tényleg erősebb volt a Z-ben mint a Superben. Ahelyett hogy rendőr lett simán lehetett volna sportoló pl MMA-s.
2022. aug. 31. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Hintalow ***** válasza:

Igen, Krillin a legerősebb ember, de attól még is csak ember, egy idő után már nem tudott hová fejlődni, és mivel alapból mellékszereplő volt, ahogy jöttek be az újabb szereplők, egyre inkább a háttérbe szorult szegény. (és még így is jól járt, mert hát láttuk azt is, hogy Toriyama simán képes volt elfelejteni is szereplőket, akik onnantól kb. nem léteztek :D )

A sportolói karriert kicsit viccesnek találom, hiszen Krillin földi szemmel nézve gyakrolatilag egy isten. Kb. az egész földet elpusztíthatná, ha akarná, és ha nem lennének más bolygóbeliek, senki nem tudná megállítani.

Kontextusként az eredeti sorozatban szívtelen sátánt, kb nem tudta az egész bolygó sem megállítani, esélye sem volt ellene sem a hadseregnek sem senki másnak.

Az ő erőszintje 260.

Krilliné csúcsformájában 75.000 :D:D:D:D

Szóval semmilyen logika nincs abban, hogy mivel foglalkozik, mert kb az sem igazán ártana neki, ha a fejére ejtenének egy atombombát a saját univerzuma logikája szerint :)

2022. aug. 31. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!