Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Vannak itt olyanok, akik...

Vannak itt olyanok, akik alapvetően kerülik a shounen/harcos műfajt is, valamint a fantasy-t/isekai-t szintén kerülik? Milyen műfajt kedveltek ezek helyett?

Figyelt kérdés

Megjegyzem, semmi gondom avval, ha akad shounen/harcos műfajból, vagy fantasy-ból kivétel, ami mégis tetszik valakinek (pláne, ha dark-fantasy, mert az nálam alapvető kivétel).


De e kérdés alatt azok válasza érdekel, akik nagyjából, javarészt kerülik e két műfajt, és sokkal inkább más irányú érdeklődésük van az anime / manga világán belül.



febr. 26. 00:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

régen sokat néztem fantasy meg shounen-ből, de felb*sz hogy minden második fantasy anime egy isekai, amivel még nem lenne gond, de baromi sok gagyi van aminek a sztoriját el tudom képzleni hogy 5éves írta meg

ha meg nem rossz a sztori akkor meg átmegy az egész az echi és a szex felé (pl Jobless Reincarnation / Mushoku Tensei), shounen-nél meg az idegesít hogy ott meg minden második megy át harembe, mintha létezne a való világba ilyesmi, hogy egy srácra hajt 8 nőszemély egyszerre...


DE nyilván vannak kivételek amiket szoktam még nézni mert nem olyan mint a fenti említett dolgok amik számomra nézhetetlenek, de ezek ritkábbak, talán szezononként 1-2 szokott lenni.


Viszont amiket sokat nézek mostanság az a romantikus és a slice of life anime típus, baromi sokat nézek belőlük, poén hogy régen meg ezeket nem szerettem :) de most nagyon bejönnek ezek


slice of lifeból főleg azokat szeretem mikor valami melóra vagy szakmára épít, pl egyik animénél szimplán éttermet vezet a csávó, míg a másik anime olyan iskolás lányokról szól akik barkácsolnak, stb...

febr. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Én nem kerülöm őket de amúgy nekem is elegem van néha hogy ellégé egyszerű a felépítésük és már nem nagyon van egyedi köztük ami nagyon más lenne.

Legjobban amúgy a főzéssel kapcsolatos animéket szeretem amibe rendesen magyarázzák mit hogy csinálnak, van amelyikből tanulni is lehet mert annyira részletesen magyarázza a dolgokat.

febr. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Slice of Life sorozatokat szoktam nézni.
febr. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én mindenevő vagyok engem nem zavar egyetlen műfaj se csak az ha nagyon sok a sablon, ha valami nagyon tucat de kb már nincs olyan történet ami ne lenne sablon hisz itt vagy ott már vagy valamilyen más médiumban már fel volt dolgozva. Nem nagyon lehet már újat mutatni főleg nem emberi cselekedetek és motivációk terén mert az véges.
febr. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 PMC Wagner ***** válasza:
Én a shoneneket kimondottan kerülöm. A fantasyt azt tetszik, az isekaial meg az a baj hogy mind egyforma (legalább is amiket én eddig láttam). Lövöldözős animékat viszont alig találok valamilyet, ha valaki tudna listát mondani azt megköszönném
febr. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
febr. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 PMC Wagner ***** válasza:
köszönöm, ezt az oldalt nem is ismertem :D
febr. 27. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Animében stílus tekintetében mindenevő vagyok. Inkább a kor számít, a mai alkotások közt sokkal kevesebb fog meg, mint a régebbiek közt.

Élőszereplős filmekből csak sci-fi-t nézek, ami kicsit rányomta a bélyegét az anime ízlésemre is, nagyon szeretem a sci-fi animéket. Kedvenceim: Ghost in shell, Trigun, akira, vexille, gankutsuou, cowboy beebop...

Fantaziból ami nagyon bejött az az Inuyasha és a romeo x juliett. Fight shonen-t ritkán nézek és nem is keresek, de a dragon ballal jól elvagyok.

febr. 28. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
38%
Amióta az anime mainstream lett azóta érzékelhető egy kis lejtmenet. Valamint egyre jobban amerikaizálódnak ami szerintem rossz.
febr. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtatok. :)


#9, érdekes, én pont fordítva látom. A 20.század volt részben amerika másolat az animék terén. A 21.században viszont a saját stílusukat kezdték kifejleszteni a japánok, többségében.



Tulajdonképpen beszélgetőtársakat is keresek, főleg azok közül, akik más irányban tendálnak, mint a shounen-harcos, vagy mint a fantasy. Viszont középkorú férfi vagyok, tehát korban nem túl távoliakkal egyszerűbb volna, mondjuk, úgy 30 felett. Ide is lehetne írni, privátot szintén fogadok. :)



Én is szeretem a slice of life-t, de az extrémebb műfajokat is. Kedvenvem az igazán lélektani, vagy ha valamiben művészi és egyéni az anime. A filozófikusabbakra is nyitott vagyok. Lehet véres is (gore), és/vagy horror. Akár thriller. Nagyjából kétszáz animén vagyok túl, a fele mozi, a fele sorozat.



Szeretem töbek között ezeket:


A szokatlanabb hangvételűek közül:


Monogatari széria (pl Bakemonogatari)

Serial Experiments Lain

Mousou Dairinin (Paranoia Agent)

Psycho-Pass

Angel Beats

Happy Sugar Life

Satsuriku no Tenshi (Angel of Death)

Madoka Magica 1. évad (ez bár részben fantasy, de sokkal inkább lélektani és filozófikus)

Higurashi

Kokoro Connect

Gakkou Gurashi

és...belekezdtem pár érdekesbe: Fumetsu no anata e ; Mnemosyne ; Summertime rendering.



A hétköznapi (slice of life) animék közül:


Yahari ore no seishun (csak az első évadát láttam egyelőre)

Minami-ke (szintén cska az első évadát láttam)

Hige wo soru

Clannad 1 + 2

Mushishi (lassan az első évad végére érek)

(és megannyi mást.)

márc. 1. 04:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!