Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Dragon Ball Super anime miért...

Dragon Ball Super anime miért tér el a mangától?

Figyelt kérdés
Bele néztem a DBS Mangába (Black Goku saga) és teljesen eltér az animétől, miért?

márc. 4. 21:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert az eredeti szerző (Akira Toriyama) csak vázlatokat írt a Superhez. Ezeket a vázlatokat kapta meg az animés stáb és azok is, akik felelősek a mangáért (pl. Toyotato, aki illusztrálja). A két csapat pedig a történet részleteit a vázlatok alapján egymástól külön dolgozta ki.


A Goku Black story-t illetően (szerintem) Toyotaro jobb munkát végzett.

márc. 5. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát sajnos már,csak Toyotaro kezében van a dragon ball széria folytatás 😐
márc. 9. 15:24
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen, Toyotaro viheti tovább a Dragon Ballt, mint Akira Toriyama választott utódja, és tanítványa.

Illetve Nozava Maszakó-nak (Goku japán szinkronhangja) is lehet beleszólása a továbbiakba abból fakadóan, amit kért tőle Toriyama:


[link]


Persze a Dragon Ball márkanév szóval ha tovább viszik a sorozatot, akkor szerintem úgyis az lesz, amit a felső vezetők mondanak, amiből pénzt tudnak csinálni.

márc. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
"Persze a Dragon Ball márkanév szóval ha tovább viszik a sorozatot, akkor szerintem úgyis az lesz, amit a felső vezetők mondanak, amiből pénzt tudnak csinálni." - Ez kb mindennel így van/volt és lesz is. Naruto/Bleach/One Piece vagy akár az újak My hero/JJK/Black Clover stb.
márc. 13. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#4


Ezzel nincs gond addig, amíg a vezetők igényes tartalmakat hagynak jóvá. A gond (az én szemszögömből) ott kezdődik, ha igénytelen tartalmakat adnak ki, mert azt látják, hogy a tömeg arra vevő, így pedig feláldozzák az alkotás, a művészet örömét. Toriyama alkotott a Dragon Ballal, neki sajátos művészete volt. Remélem, nem az történik majd, hogy ész nélkül adják ki az új animéket, ami már csak a pénzről szól.


Az olyan ötleteket nem szíven látnám a sorozatban, amilyen pl. a Superben Karfila hátbizsegetős SSJ átváltozása volt... A manga ezt a jelenetet nem tartalmazza, tehát ez nem Toriyama ötlete volt, hanem valamelyik tag írta bele a történetbe az animés stábból.

márc. 13. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
hátbizsegetőzést és hasonlókat én sem szeretnék látni.
márc. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!