Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Nektek mi volt az első animéte...

Nektek mi volt az első animétek/mangátok és, hogy ismerkedtek meg ezzel a műfajjal?

Figyelt kérdés

Én még gyerek koromban az RTL-en az Inuyashával kezdtem az egészet... aztán egy kis kihagyás és találtam egy cikket a neten, az animékről és egyszerűen megfogtak. Ezek után a komolyabb mű a Bleach volt és a Beelzebub manga. Azóta kb. fél éve, hogy belecsöppentem ebbe a világba már több tucat animénél járok :D

Még egy kérdés: ti nem vagytok úgy vele ha megnéztek egy jobb, komolyabb animét szinte rajzolva látjátok a vilagot és még napok után is a hatása alatt álltok? Mert én nagyon ilyen vagyok :DDDD

előre is köszönöm a válaszokat!



2014. szept. 21. 11:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Én még gyerekkoromban Pokémonon éltem (az más téma, hogy franciálul egy szót nem értettem belőle), aztán úgy öt-hat éve, a hatosztályos első évében kezdtem rászokni. Az mondjuk egy szép kis sor: Narutoval kezdtem, aztán keményen rászoktam a yaoira (azóta viszont nagyjából tudom, hogy milyen is egy meleg párkapcsolat és csak viccből nézem néha-néha), most meg kábé alig találok olyan animét, ami érdekel (még a Tokyo Ghoul sem elég komoly, nem köt le annyira, mint egy Shingeki vagy egy Monster...). Ismerkedni főleg neten tudtam ezzel az egésszel, még ma is előfordul, hogy ha egy szót-kifejezést nem értek, akkor gyorsan rákeresek.
2014. szept. 22. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nos én a Narutót néztem a TV-ben. (1.-ben ;P) Aztán Pindúr pandúrokat néztem angolul a youtube-on ahol ráakadtam erre Power Puf Girls Z. Amit megnéztem. Aztán jött a Tokyo Mew Mew. (max. 2.). Utána legalább 2 évvel később nyáron. (4. végén)megkérdeztem a nővéremet akivel eggyütt néztem, hogy mi is volt annak az animének a címe. Erre elmondta és ajánlott még és így. Aztán 5.-ben kiderült, hogy a legjobb barátnőm is nézi így ő mutatta meg az indavideót (eddig youtube angolul). Kb így.
2014. szept. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Pokemon, vadmacskakommandó, meg volt az a cirkuszos anime is, én ezeket néztem, úgy, hogy nem tudtam, hogy animék, csak tetszett.Elsõ animém a death note volt 13 évesen utána a bleach és mikor narutot tévében néztem, már tudtam, hogy anime
2014. szept. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Hintalow ***** válasza:

Akkor én már őslény vagyok, a 90' évek elején Mila Szupersztár, Captain Future, Saber Rider, Samurai Pizza Cats volt az alap (akkor még nem tudtam mi az az anime)

Aztán 93-94 körül az rtl2-n belebotlottam a Nadia: Secret of Blue Water-be, és örökre megfogott, annyira "más" érzelemmel teli volt a nyugati rajzfilmekhez képest.

Után jó hosszú szünet következett (akkoriban nem lehetett, csak úgy megszerezni animéket, max nyálat csorgattam németből származó animelapokra) utána a kötelező Dragon Ball korszak a 2000-es években, aztán az azóta is tartó karrierem egy csencselős vinyón talált Ninja Scroll movie-val indult :)

2014. szept. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!