Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » A One Piece nem unalmas ?

A One Piece nem unalmas ?

Figyelt kérdés
Nem igen néztem az animét de azt tudom hogy bazi hosszú. Nem unalmas hogy nincsen vége ? Vagy maga a story megy előre vagy kb mindig ugyanazok ismétlődnek ? Mondjuk mint a Barátok Köztben ahol Berényi Miki mindig kavar valamit aztán sokszor majdnem meghalt de valahogy mindig túlél mindent aztán elölről kezdődött minden

márc. 11. 10:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
31%

Láttam belőle egy pár részt, (8-10 epizód) nekem unalmas volt. Persze erre azt mondják, ne ennyi alapján itéljek, de tudom, hogy nekem ennyi is elég. Az a baj, hogy nem tetszik az One Piece világa sem. Nem szimpatikus a főhős sem. Nanit jó volt nézni a nagy mellei miatt, meg Sanji sem volt rossz a magának való stílusa miatt, de ennyi. Nem az én animém.

De elismerem, mint híres animét, még egy mangát ja vettem belőle, hogy vagánynak érezzem magam xD.


Barátok közt szerintem jobb. Berényi Miki best karakrer, szerintem animében is bírnák a nézők. :)

márc. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Kólauborkával ***** válasza:
39%

Az elej talán unalmas, de az elsö azt hoszem 120 rész után, amikor kész a csapat rohadt jó.

Csak nem tudom elérhetö-e normális minöségben bárhol.

márc. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
67%
Én kb 65 részt láttam belőle és nekem annyi is elég volt. Még egyszer abnyit megnézni, ha igz, amit a 2-es ír, csak azért, hogy elkezdjen jó lenni nekem nem éri meg. Azt sem hiszem el, hogy 1000+ rész alatt nem laposodik el. Nem vagyok ellene a hosszabb sorozatoknak, csak a se vége, se hossza sorozatoknak.
márc. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem nagyón unalmas.
márc. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
40%

Én mikor elkezdtem engem eléggé érdekelt a világ, imádom a kalózos témát, nem is tudok mondani más animét ami kalózokról szólna.


A másik ami nagyon bejött, hogy vannak kalózok, de mellette van még benne szuper erő ! de nem is az a sablonos szupererő amiket láthatunk filmek, sorozatokba, hanem totál újak, a démon gyümölcs miatt ugyebár, ez a másik amiért érdekelt az egész, de ami a legkirályabb hogy a karakterek, főként a főhős nem egy iq ember, amitől nagyon vicces poénok születnek.


De főként mondom nekem a viccek tetszenek benne, nem kell olyan hihetetlenül komolyan venni a dolgokat (persze később azért komolyabb lesz de nah).


Én is hetente nézem már mert nagyon rég beértem az animét, értem én hogy valakinek ez nem jön be, de számomra kis kikapcsolódásnak bőven jó, kicsit olyan érzést kelt mintha egy slice of life animét néznék, bár azért van harc meg sztori bőven, de nekem így tökéletes.

márc. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
35%
Maga a történet egyáltalán nem unalmas. Ez nem az a típusú történet, ahol volt egy alaptörténet, ami aztán népszerű lett, és újabb és újabb sztoriszálakat kellett hozzáírni, hogy lehessen a végtelenségig folytatni. Itt az író már előre kitalálta, hogy mi lesz a történet vége, és így a sztori már az első fejezettől fogva folyamatosan a végkifejlet felé halad, nincsenek erőltetett hozzátoldozgatások. Persze folyamatosan jelennek meg új szereplők, és a régi szereplőkről és a világról is egyre többet tudunk meg. Ahogy halad előre a történet, kiderül, hogy a világ és a szereplők motivációi is sokkal bonyolultabbak, mint elsőre hittük volna. De semmilyen új információ sem jön csak úgy a semmiből. A történet tele van apró előreutalásokkal, sokszor egy új szereplőt vagy egy közelgő eseményt több száz fejezettel azelőtt megemlítenek, mielőtt megjelenne/megtörténne, ami miatt időről időre újraolvasni is szeretem, mert mindig találok valami apróságot, ami korábban nem tűnt fel. Közel húsz éve olvasom hétről hétre a mangát, és még mindig ugyanolyan izgalmasnak találom. Számomra csak egy mélypontja volt a történetnek eddig, de miután azon túllendült, csak még jobb lett. De amit eddig írtam, az inkább a mangára vonatkozik. Az animének ugyanaz a baja, mint az összes többi hozzá hasonló több száz részes műnek: túl hamar utolérte a mangát, ezért vontatottá vált, és telerakták jobb-rosszabb fillerekkel. Azért egy Naruto Shippudennél vagy egy Dragon Ball Z-nél nem rosszabb. De én már az animéből csak a rajongói vágott verziót nézem, nekem ez a tempó már kicsit fárasztóan lassú.
márc. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
23%
Nekem már a kezdetektől izgalmas volt és nem volt unalmas. Max az animéje egy kicsit gyenge, mármint értem ezalatt, hogy a Toei eléggé elnyújtja, akit érdekel mire értem keressen rá neten one piece pace-re és megérti de azért lehet látni, hogy a One Piece-nek van az egyik legtoxikusabb fandomja mert az összes komment nullán állt akinek esetleg nem tetszett. Bohóc világ.
márc. 13. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
19%

"Nem unalmas hogy nincsen vége ?"

Még nincsen vége. Az SnK-hoz is kellett 10 év még vége lett, a Naruto is véget ért egyszer. A One Piece is véget fog, csak még nem tartunk ott a story-ban.


"Vagy maga a story megy előre vagy kb mindig ugyanazok ismétlődnek ?"

Nem, a story megy előre, csak mindig más dolgok történnek.

Úgy kell elképzelni, hogy veszel 30 különböző stílusú és világú animét, azt összegyúrod és az felel meg a One Piece-nek.


"Mondjuk mint a Barátok Köztben"

Nem, a One Piece elég sokat újít, aránylag gyakran.


#1

"Láttam belőle egy pár részt, (8-10 epizód) nekem unalmas volt. Persze erre azt mondják, ne ennyi alapján itéljek, de tudom, hogy nekem ennyi is elég"

8-10 epizód egy One Piece esetében olyan, mintha 2 percet néznél meg egy 12 részes animéből. Neked 2 perc elég megítélni egy 12 részes sorozatot?


#3

"csak azért, hogy elkezdjen jó lenni nekem nem éri meg"

Ez félreértés szokott lenni. Az eleje is jó, csak később kezd el godlike lenni.


"Azt sem hiszem el, hogy 1000+ rész alatt nem laposodik el"

Akkor nézd végig.


"csak a se vége, se hossza sorozatoknak."

Csak ez nem olyan.

Az író rendszeresen jelezte, hogy hol tartunk a történetben, ahogy írta a művet, és már nagyon a végén vagyunk.

márc. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
59%

"Ez félreértés szokott lenni. Az eleje is jó, csak később kezd el godlike lenni. [...] Akkor nézd végig."


Nincs félreértés. Az eleje egy átlagos/gyengeátlagos battle shounen. Ha ez 120 rész után erősátlagos/gyenge-átlagfeletti lesz, az nekem még nem elég ekkora időbefektetéshez. Ez most 22 perces részekkel számolva !!!400!!! óra szabadidőt igényel. Kb 2 évig mást se csinálnék szabadidőmben, csak azt nézném. Ennyt én nem bäszok el egy erős közepes battle shounenre, az biztos.


"Csak ez nem olyan.


Az író rendszeresen jelezte, hogy hol tartunk a történetben, ahogy írta a művet, és már nagyon a végén vagyunk."


De olyan. Nem ettől lesz nem olyan.

márc. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
14%

#9

"Nincs félreértés"

De.


"Az eleje egy átlagos/gyengeátlagos battle shounen."

Nem, az eleje egy jó, erős shounen, ami alapvetően eltér a battle shounen kezdéstől az in medias res indítással, ami pont ezért idegenít el embereket.

Ami olyan 50-60 rész után lesz kifejezetten erős, és szépen építkezik erre, ami a következő 100 részen belül lesz az egyik legjobb shounen bizonyos szempont alapján.


"az nekem még nem elég ekkora időbefektetéshez"

Csak az a baj, hogy te találtad ki, hogy milyen anime lesz a jövőben, miközben pont arról van szó, hogy nem igaz az állításod.

Kb. olyan mintha azt mondanád, hogy az Ex-Arm a legjobb anime, miközben nem láttad.


"Ez most 22 perces részekkel számolva !!!400!!! óra szabadidőt igényel. Kb 2 évig mást se csinálnék szabadidőmben"

Igen, ez így van. A One Piece-nek bizony az egyik erőssége a hossza miatt jön elő. Nyilván ha tized olyan hosszú lenne, akkor nem lenne olyan jó.


"Ennyt én nem bäszok el egy erős közepes battle shounenre, az biztos."

Hogy a valóság is elhangozzon. Ez a jelenleg létező legjobb never ending shounen, ami a big 3 közül a másik kettőt fényévekkel veri. És igen, ez nem túlzás. Sokkal komplexebb és mélyebb, mint a Naruto vagy Bleach.


"De olyan. Nem ettől lesz nem olyan."

Alapvetően de. Akkor olyan, ha nincs progress a sorozatban. Erre a leggyakoribb példa a harem genre, pl. ilyen a Kanojo Okarishimasu, amiben nincs progress.

Egy másik remek példa, hogy a fillerek ilyenek, amik szintén nem viszik előre a story-t.


Csak az a helyzet, hogy ennek a One Piece nem felel meg.

márc. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!