Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Mi baja van az embereknek...

Mi baja van az embereknek Rudeussal, a Jobless Reincarnation-ból?

Figyelt kérdés

Nem nagyon értem a sok háborgást körülötte. Szerintem sokkal értékelhetőbb, mint az isekai/fantasy Mc-k 95%-a.


Szeretik felhozni, hogy mentálisan hány éves is, de az nem számít, mert testileg annyi-amennyi.

Nézzük máshogyan. Sok más isekai főszereplő előző életében olyan 15-40 átlagban reinkarnálódás előtt, aztán mire elkezdődik a történet addigra leélnek még 14-16 évet. Az embereknek nem gáz az kicsit sem, hogy mentálisan 30-60 éves férfiak pánikrohamot kapnak attól, ha egy nő közeledik hozzájuk? Xdd


A fantasy/hárem/isekai/sol/sulis/romcom animék "férfi" főszereplőinek nagyrésze egy töketlen, szerencsétlenség. Vegyük pl a My dress up-ot ahol a vak is látja, hogy Gojo-kun az utca közepén megbütykölhetné Marin-t annyira belevan esve Marin és kajakra nem veszi észre, majd a lehető legkínosabb módon reagál minden nemű közeledésére.....


Vagy az angyalos romcom, ahol a csaj a fél életét ott tölti a csávó lakásán, főz rá meg minden, aztán a csávó azon gondolkozik, hogy ugyan utálja-e(!!!) őt a csaj. Ilyen nem létezik, hogy valaki ennyire vak legyen.


Lehet, hogy 22 évesen már én vagyok túl öreg az ilyenekhez, bár 14 évesen is az arcom tudtam volna lekaparni az ilyen dolgoktól.


Annyira szomorú, hogy az embereknek az ilyen nyomorék főhősökre van igényük. Arra van igényük, mert ha nem erre lenne igény, akkor nem kapnák sorra az adaptációkat az ilyen szennyek.


Nagyon szomorú az animés közösség. Pl Keyaru-t is leszólni, mert azt tette amit tett.... Biztosan megkellett volna bocsátania, hogy bedrogozták és többször megalázták és megerőszakolták.... xddd


Igen, én nagyon utálom az ilyen morális felsőbbrendű, social justice warrior emberkéket és karaktereket is. Az ilyen emberek sosem találkoztak még az emberiség mocskával, azért ugatnak a magaslóról....



ápr. 28. 00:10
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
68%

"Lehet, hogy 22 évesen már én vagyok túl öreg az ilyenekhez"

Nem az vagy, ellenkezőleg, nagyon fiatal és buta vagy, ezért írtál ennyi ökörséget.


"Az embereknek nem gáz az kicsit sem, hogy mentálisan 30-60 éves férfiak pánikrohamot kapnak attól, ha egy nő közeledik hozzájuk?"

Akkor miért véded Rudeus-t, aki ebbe a kategóriába esik? Ha ilyen szempontból közelítjük meg, hogy ki mennyire szerencsétlen, szánalmas, akkor Rudeues eléggé elől van a listán az ED-je miatt, ami tudtommal más karakterrel még nem fordult elő (jó, nem láttam minden animét, de nem is kevés, amit eddig láttam).


"Vegyük pl a My dress up-ot ahol a vak is látja, hogy"

Csak a "vak" is azért látja, mert látjuk mit gondol Marin és nem azért, mert olyan egyértelmű.

A néző belelát mindkét karakter fejébe, míg a karakterek nem tudják, hogy a másik mit gondol.

Ez pl. egy kifejezetten ostoba felvetés volt és nem csak a karaktereket nem értetted meg, hanem még a vizuális művészet alapjaival sem vagy tisztában.


"Vagy az angyalos romcom"

Ezt mondjuk pont nem követem, de ha ennyire otthon vagy az angyalokban, akkor el tudnád mondani, hogy milyen párkapcsolati szokásaik vannak? Ha erre nem tudsz 100%-os bizonyossággal válaszolni, akkor megint csak azt látjuk, hogy nem vagy túl okos.


A Death Note-ban, pl. Ryuk-nak azt kell követnie, aki a füzetet megtalálta. Ha itt az angyalnak a gazdáját kell követni hasonló módon és segítenie kell, akkor bizony előfordulhat, hogy utálja. Ezek mind szabályrendszerektől függnek.


"bár 14 évesen is az arcom tudtam volna lekaparni az ilyen dolgoktól."

Most is azon a szellemi szinten lehetsz, mint amikor 14 voltál. Szóval ez érthető.


"Annyira szomorú, hogy az embereknek az ilyen nyomorék főhősökre van igényük."

Mint Rudeus? Egyetértek. Az első komolyabb kapcsolata után ED-je lesz. Kevés "nyomorékabb" karakterrel találkoztam.

Aztán egy fél évadot azzal töltünk, hogy megoldja ezt a problémáját annyira nyomorék.


"Pl Keyaru-t is leszólni, mert azt tette amit tett."

Bocs, nem azért szólják le, hanem azért mert szar az anime. Pl. 2d-s a főszereplő, nulla személyiséggel.


"Biztosan megkellett volna bocsátania, hogy bedrogozták és többször megalázták és megerőszakolták"

Azon kellene elgondolkozni, hogy akkor miért van sokkal kevesebb bajuk az embereknek Eren-nel, aki szintén nem bocsátott meg senkinek, szintén bosszút állt és még sincs Keyaru-val egy napon említve.


"Igen, én nagyon utálom az ilyen morális felsőbbrendű, social justice warrior emberkéket és karaktereket is. "

Szóval utálod, aki tud gondolkodni. Érthető, a buta emberek általában utálják az okos embereket, mert éreztetik velük, hogy nem túl okosak.

Ha ezen változtatni szeretnél, akkor bizony vissza kell menned a suliba és rendesen kell tanulnod.

ápr. 28. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

Kedves 1-es!


[link]

ápr. 28. 08:14
 3/28 anonim ***** válasza:
56%

#2

"Kedves 1-es!"

Ja, elég óvodásra sikerült a válaszod, ebből is látszik, hogy nem vagy túl érett/okos.

Elég releváns érveket hoztam fel és ennyit bírtál válaszolni. Szánalmas...

ápr. 28. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

Kedves 1-es!


Egyik sem releváns. Tudod Rudeus előző életében lévő traumái nem tűntek el a jelenlegi életében sem, ezért másképpen éli meg a dolgokat! Az, hogy Ed-t kapott miután csak úgy ott hagyta őt az, akivel nem kevés dolgot éltek át addigra és előző este még arról beszéltek, hogy családot akarnak alapítani, másnap meg sehol nem volt semmi az szerintem elég komoly csapásként és stresszként élte meg. Tudod ilyen a valóságban is van, hogy a komoly stressz és depresszió fizikai tünetekkel jár, akár még impotenciával is férfiaknál(Tudom gyakorin mindenki egy tenyészbika, ezért nem létezhet ilyen xdd).


"Nem értettem meg a karaktereket"

De igen. Azt is tudja mindenki, aki nem barlangban él, hogy egy nő teljesen máshogy viselkedik azzal, akit utál, barátként szeret vagy romantikus vonzalma van iránta, ezt is letudja vágni bárki, akiben van egy minimális kis józan ész és nem a farkasok között töltötte az élete első 16 évét.


"2d-s a főszereplő, nulla személyiséggel."


Ez elmondható a fantasy/isekai/romcom főszereplők nagyrészéről, csak ők kínosan egysíkúak.



Itt az angyalos romcom:


[link]



"Szóval utálod, aki tud gondolkodni. Érthető, a buta emberek általában utálják az okos embereket, mert éreztetik velük, hogy nem túl okosak."



Na, a magadfajta nagyon okosemberek miatt van egy drogos, senkiházi, bűnöző aranykoporsóba temetve és szentté avatva...(George Flyod)

ápr. 28. 08:43
 5/28 anonim ***** válasza:
Nem is tudtam, hogy van akinek problémája van Rudeus-al. Messze ő az egyik legjobb isekai főhős, pont azért mert a traumái eléggé elcseszett egy embert faragtak belőle. Tehát a karakter alapjáraton nem egy követendő példa, de a jó benne, hogy folyton azon dolgozik, hogy ne kövesse el ugyanazokat a hibákat, ami nem egyszerű senkinek sem. Az összes isekai főhős valami kocka, akinek a videojátékokon kívül semmi élete, de ritka az amikor ténylegesen is fejlődik a személye a történetben. Rudeus fejlődik és ettől jó.
ápr. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Pedig elég sok embernek van baja vele, főleg nyugaton.
ápr. 28. 17:08
 7/28 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem az első évad nem volt olyan rossz a jobless animének, a sztori érdekes volt más isekai-okhoz képest, bár megjegyezném hogy egyáltalán nem volt kiemelkedő.

A harc amik irgalmatlanul kevés volt benne sem volt olyan hű dejók, zene semmilyen, de még mindig számomra ott volt a sztori hogy hova fog kifutni az egész. Na és lássuk hova futott ki :)))


Mert jött a második évad, amit még végig néztem, de kaszáltam is az animét, mivel az egész második évad miről szólt? na miről?


Arról hogy a főhősnek erekció gondja van és ezért beiratkozott a mágia iskolába megoldani a problémáját, hogy újra tudjon szexelni, micsoda történet :) hogy le ment a kib*szott lejtőn az egész, az első évadhoz képest ami arról szólt hogy egy random teleportáció után haza kell jutniuk a veszedelmes régióból, most komolyan?


Az egész elment a szex irányába, a komolyabb témából lett egy serdülő tininek való sztori, vagy nem is tudom hogy fejezzem ki ezt jobban.


Amúgy szidod itt a többi karaktert más-más animékből, de Rudeus se volt különb, sőt, akiket felhoztál példákat azokat jobban megértem miért viselkedtek úgy a karakterek, de Rudausnak is nagyon sok hülyeségei voltak amitől szánalmasnak és köcsögnek tűnt.

pl alapból leszarta teleportáció után a családját, és ez többször szóvá is lett téve az animében, a húgait, anyját mindenkit, aztán már az első évadban sok probléma volt a viselkedésével és a kommunikációjával amit a második évad elején fel is hoznak, hogy miért beszél mindig úgy illedelmesen stb.


De mindegy, nem akarom jobban ki bontani ezt a témát, lényeg hogy Rudeus karaktere se olyan tökéletes, sőt az első évad kivételével, az anime és a karaktere is bele tartozik szerintem abba a 95%-ba amit írtál.

ápr. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
24%
Itt van valaki, aki nálam jobban el tudja magyarázni: https://www.youtube.com/watch?v=iqVey1y9kKg
ápr. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
6 percet bírtam belőle megnézni.... Valami elképesztően unszimpatikus a csávóka.
ápr. 29. 17:53
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem értek egyet veled amiket felhoztál példaként animéket.


Gojo-kun-t bemutatták már a legelső részben, hogy nincsenek barátai, szinte minden idejét a hobbijára, a "baba" készítéssel és csinosítással töltötte. Szociálisan nincs a toppon, és így azt is bemutatták hogy a suliban sem népszerű, főként lányok terén, így mégis miért gondolná bárki magáról hogy bejön neki egy olyan bomba nő mint Marin?


Az angyalos sorozatnál pedig nem volt ilyen amit kérdező írtál, hogy a férfi főhős azon gondolkozna hogy a csaj utálja, nem tudom te mit csináltál miközben "nézted" ezt az animét, de többször is mutatták, hogy egy ki nem mondott "paktumot" tartott be a srác, bár valahol mégis szóba kerül ez, hogy nem fog direkt hajtani a nőre, erről szól az egész anime már a 3-4 rész után.


A másik dolog, hogy japánban nem ennyire közvetlenek az emberek, főként fiatal vissza húzódó srácokról szólt az elmúlt 2 példában levő főhősök - Gojo 15 éves, hiába rajzolása idősebbnek mutatja, míg Fujimiya az angyalosból 16éves...


Míg Rudeus előző életében 34 évesen halt meg, plusz még a második életében levő évek, lényegében BŐVEN felnőtt volt már, érett gondolkozással, és mégis töketlen volt, a második évad elején nem állt ki magáért, a többi kalandor leszólta, több évig sajnálkozott egy lány miatt aki szakított vele. De amiért nekem nem tetszett, azt már fentebb is leírták, tudja hogy az anyja nincs meg, és még több másik ember eltűnt a teleportációs esemény közben, és nem próbálja keresni őket, hanem tényleg a fő motivációs célja, hogy gyógyírt találjon arra hogy nem áll fel neki.


Nekem ezért nem tetszik Rudeus karaktere, de végül is a második évad utolsó részében megindultak az anyját megkeresni ami jó jel, még a végén kifut valahova a történet.

ápr. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!