Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Mi baja van az embereknek...

Mi baja van az embereknek Rudeussal, a Jobless Reincarnation-ból?

Figyelt kérdés

Nem nagyon értem a sok háborgást körülötte. Szerintem sokkal értékelhetőbb, mint az isekai/fantasy Mc-k 95%-a.


Szeretik felhozni, hogy mentálisan hány éves is, de az nem számít, mert testileg annyi-amennyi.

Nézzük máshogyan. Sok más isekai főszereplő előző életében olyan 15-40 átlagban reinkarnálódás előtt, aztán mire elkezdődik a történet addigra leélnek még 14-16 évet. Az embereknek nem gáz az kicsit sem, hogy mentálisan 30-60 éves férfiak pánikrohamot kapnak attól, ha egy nő közeledik hozzájuk? Xdd


A fantasy/hárem/isekai/sol/sulis/romcom animék "férfi" főszereplőinek nagyrésze egy töketlen, szerencsétlenség. Vegyük pl a My dress up-ot ahol a vak is látja, hogy Gojo-kun az utca közepén megbütykölhetné Marin-t annyira belevan esve Marin és kajakra nem veszi észre, majd a lehető legkínosabb módon reagál minden nemű közeledésére.....


Vagy az angyalos romcom, ahol a csaj a fél életét ott tölti a csávó lakásán, főz rá meg minden, aztán a csávó azon gondolkozik, hogy ugyan utálja-e(!!!) őt a csaj. Ilyen nem létezik, hogy valaki ennyire vak legyen.


Lehet, hogy 22 évesen már én vagyok túl öreg az ilyenekhez, bár 14 évesen is az arcom tudtam volna lekaparni az ilyen dolgoktól.


Annyira szomorú, hogy az embereknek az ilyen nyomorék főhősökre van igényük. Arra van igényük, mert ha nem erre lenne igény, akkor nem kapnák sorra az adaptációkat az ilyen szennyek.


Nagyon szomorú az animés közösség. Pl Keyaru-t is leszólni, mert azt tette amit tett.... Biztosan megkellett volna bocsátania, hogy bedrogozták és többször megalázták és megerőszakolták.... xddd


Igen, én nagyon utálom az ilyen morális felsőbbrendű, social justice warrior emberkéket és karaktereket is. Az ilyen emberek sosem találkoztak még az emberiség mocskával, azért ugatnak a magaslóról....



ápr. 28. 00:10
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
77%
Pedig elég egyszerű felfogni, hogy rohadt undorító az alapkoncepció. Egy 30+os csávó csorgatja a nyálát kislányok után, édesmindegy, hogy a teste mennyi idős, mert ez azt jelenti, hogy ha idősebb lenne, az se állítaná meg.
máj. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
70%

Rudeussal a legtöbb embernek annyi baja van, hogy pedofil lol.


+ Egyszerűen elképesztően irritáló a személyisége, de ez ízlések és pofonok.


A sok más isekai főszereplő irreleváns, a legtöbbjük egy generic főhős nulla személyiséggel (lásd Kirito). A MT egy ma népszerű anime ezért a szereplői is nagyobb figyelmet kapnak, ilyen egyszerű.


Nekem személy szerint maga a Mushoku Tensei történetvezetése, a világa ELKÉPESZTŐEN bejön (főleg a mai animék olyan szinten gyorsak és pörgősek hogy az nevetséges, ehhez képest nagyon friss élmény volt a MT, mikor elkezdtem nézni azt hittem 1 rész alatt felnő majd a Rudeus lol), maga a sztori is nagyon izgalmas, az animáció, minden, de ez az ecchi-hárem baromság elrontja az egészet.


Meg néhol túl lassú. Most komolyan 12 részen keresztül azt kell néznem hogy egy ember próbálja meggyógyítani a p*csét?


Mondjuk ezt nem is tudom minek írtam le, semmi köze a kérdéshez, de azért kibeszélem magamból xdd


1-es:


Őszintén nem nagyon tudtam követni a vitátokat, azt se tudom ez a Keyaru miből van, de Eren kapott utálatot ráadásul nem is keveset az AOT vége miatt. Konkrétan legyilkolták a karakterét.

máj. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
55%

#4

"Tudod Rudeus előző életében lévő traumái nem tűntek el a jelenlegi életében sem"

Lol, miről beszélsz? Hogyne tűntek volna el? Ha megmaradtak volna, akkor a sorozatnak ezzel kellett volna indulnia, de érdekes módon, akkor nem voltak traumái az előző életében. Az író szépen a szőnyeg alásöpörte, amíg nem akart vele foglalkozni. Amikor meg akart, akkor 3-szorosan komolyabb foglalkozott vele, amivel az eddig felépített karaktert is lerombolta.


"előző este még arról beszéltek, hogy családot akarnak alapítani, másnap meg sehol nem volt semmi az szerintem elég komoly csapásként és stresszként élte meg."

Az lehet, csak reálisan neki is ki kellett derülnie, hogy Eris családja vitte el a balhét, vagyis Eris-nek menekülnie kell.

Ez annyit jelent, hogy Rudeus, aki eddig kifejezetten okos karakterként volt ábrázolva, az hirtelen egy ostoba idióta lett, aki arra nem jön rá, hogy Eris-t jó eséllyel megölik, ha marad.

Ezzel gyakorlatilag le lett rombolva a karaktere teljesen.


"Tudod ilyen a valóságban is van, hogy a komoly stressz és depresszió fizikai tünetekkel jár"

Van, csak olyan nincs, hogy a valóságban egy okos ember csak bizonyos esetekben okos, és amikor épp úgy akarja az író, akkor hirtelen tök élettelen ostoba ember lesz.


"Azt is tudja mindenki, aki nem barlangban él, hogy egy nő teljesen máshogy viselkedik azzal, akit utál, barátként szeret vagy romantikus vonzalma van iránta"

Persze, hogy másképp viselkedik, csak itt arról van szó, hogy nincs viszonyítási alapja a főszereplőnek, mert nem hogy női, de egyáltalán nem volt barátja.

Vagyis még mindig, nem értetted meg a főszereplőt.


Bizony, ha az ember az életében egy dologra fókuszál és kimarad más, pl. szociális eseményekből, akkor nem fogja olyan szinten értelmezni a helyzeteket, mint az, aki rendszeresen beszélget másokkal.


És akkor arról ne is beszéljünk, hogy még két csaj között is kifejezetten más barátnak lenni, mivel én is ismerek csajt, aki a barátaival is rendesen fizikai kontaktusban van.


"Ez elmondható a fantasy/isekai/romcom főszereplők nagyrészéről, csak ők kínosan egysíkúak."

Ez nem cáfol sehol. Az állításom nem az volt, hogy Rudeus kritikán aluli az átlaghoz képest, hanem hogy nem emelkedik ki annyira, mint itt előadtad.


"Itt az angyalos romcom:"

Jah, hogy erre gondolsz. Azt hittem az új harem animére.

Erre: [link]


Viszont így már tudok reagálni az eredeti állításra.

"a csaj a fél életét ott tölti a csávó lakásán, főz rá meg minden, aztán a csávó azon gondolkozik, hogy ugyan utálja-e(!!!) őt a csaj"

De, ilyen van. Az emberek képesek összeveszni. Tudom, hogy nálad, a barlangban, ahol nincsenek emberek ilyen nincs, de a valóságban van.


Ez amúgy kifejezetten reális főleg, akkor amikor az egyik ember a másikat olyan személyes szférájába engedi be, ahova másokat nem szokott, így könnyű csalódást okozni.

És egyébként még utána is simán lehet, hogy kapcsolatot ápolnak. Pl. ha te elárulnád egy titkodat valakinek, amit nem akarsz, hogy kiderüljön, akkor azért figyelnél, hogy normális kapcsolatot ápolj, nehogy egy vita miatt elárulja másoknak a titkod.

Ebben az értelmezésben pedig a főhős simán gondolhatja, hogy ezért főz rá a csaj.


"Na, a magadfajta nagyon okosemberek miatt van egy drogos, senkiházi, bűnöző aranykoporsóba temetve és szentté avatva...(George Flyod)"

Tehát azt állítod, hogy nyugodtan kivégezhetlek az utcán, ha nem tetszik, amit csinálsz? Mert most ezt sikerült mondanod, ami kifejezetten szánalmas.


Nézd, oké, hogy egy homofób, rasszista, incel 13 éves vagy, de erre senki nem volt kíváncsi.


#8

"Itt van valaki, aki nálam jobban el tudja magyarázni"

Reject-et kifejezetten nem linkelnék senkinek, mert nem túl értelmes srác. Pár részt megnéztem a podcast-jükből és kritikán aluli, ami ott zajlik.

Nagyjából ilyen, amikor általánosban alapítotok egy filmkritikus klubbot és azt hiszitek, hogy ilyen nagyon okosan megszakértitek a filmeket.


#12

"Őszintén nem nagyon tudtam követni a vitátokat"

Mondjuk nem bonyolult, mert egyszámjegyű komment mennyiséget kellett elolvasni.


"azt se tudom ez a Keyaru miből van"

Redo of Healer.

Nem fontos megnézni, értelmes embernek amúgy sem tetszik.


"de Eren kapott utálatot ráadásul nem is keveset az AOT vége miatt. Konkrétan legyilkolták a karakterét."

Bocs, nem, a karaktert nem bántották, a sorozat végét igen.

Eren annyira nem lett "legyilkolva", hogy Isayama-nak ki kellett nyiltan mondania, hogy a fasizmus nem jó, mert ennyire beálltak az emberek Eren elképzelései mögé és ennyire támogatták.

Isayama-t ez elszomorította, mert ő direkt úgy akarta megírni, hogy egyértelműen Eren legyen a rossz, így az olvasónak, nézőnek el kelljen fordulnia tőle. Benne fel se merült az, hogy ilyen sokan elkezdik védeni a fasizmust.

máj. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
0%

13, Nem a kommentek elolvasásával volt a problémám hanem a szellemi képességeimmel, de mostanra vettem rá a fáradságot hogy értelmezzem is amiket leírtatok.


,,Eren annyira nem lett "legyilkolva", hogy Isayama-nak ki kellett nyiltan mondania, hogy a fasizmus nem jó, mert ennyire beálltak az emberek Eren elképzelései mögé és ennyire támogatták."


Igen, léteznek agyhalott emberek a világban, Az AOT meg minden idők egyik legnépszerűbb animéje és az egyik leghírhedtebben nevetséges rajongótáborával, mindenesetre Eren nagyon durván megosztó karakter lett a végére és nem is feltétlenül arra gondoltam, hogy milyen irányba ment el a karaktere a sztori folyamán, hanem a legutolsó fejezetre -> a legalább 10 éves baromságra gondolok. A legyilkolás részt erre értettem.


Nyilván rengeteg hisztérikus rajongója van Erennek és az AOT-nak úgy általában, de ennek ellenére annyi mémet és gúnyolódást mint amit az az Eren/Armin jelenet generált én nem sok karakternél láttam eddig.


Azt se mondtam hogy Eren egy gyűlölt karakter, csak szimplán megosztó és okkal.

máj. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
38%

#14

"Azt se mondtam hogy Eren egy gyűlölt karakter"

Bocs, akkor valaki meghamisította a korábbi kommented, mert ez van benne: "de Eren kapott utálatot"


Ez nekem eléggé úgy hangzik, hgoy gyűlöltnek tekintetted.

máj. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
0%
15, No offense de ezek szerint nem csak nekem vannak itt szövegértési gondjaim :DD Lényegtelen.
máj. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
28%

bocs az offtopicért,


de elkanyarodva az Eren témára, miért utálták amerre ment a karakter?


csak mert nem nagyon értem, nekem sose volt bajom, hogy a karakterre merre haladt, a végét is totál megértem hogy miért lett az ami, Eren alkotott egy gonoszt hogy "hősökké" tegye a megmaradt haverkáit, és így kialakulóban lett a "béke" - ezzel mi volt a baj? szerintem tökéletes volt így


vagy én értettem ezt félre?

máj. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
37%

17 Nem feltétlenül ezzel volt a baj, hanem ahogy rinyált Arminnak a legutolsó fejezetben, ahogy simpeli Mikasát kb a full semmiből úgy, hogy az előző 138 fejezetben kb nyoma se volt annak hogy bármilyen romantikus érzelmek fűznék hozzá, pedig nem Mikasán nem múlt volna.


,,No, I don't want that! Mikasa finding another man? I want her to think about me and no one else for the rest of my life! Even after I die.. I want to be at the front of her mind for a while! At least 10 years!"


Elképesztően karakteridegen pillanat, főleg nevetséges egy olyan karakter szájából aki az univerzumának a nagy részét kiírtotta és emberek millióinak (nem tudom mekkora a populációja az embereknek az AOT univerzumban) a haláláért felelős, persze biztos vannak fanok akik mint mindent ezt is meg tudják magyarázni, de na.. Maradjunk annyiban hogy az emberek nagy részénél ez elég negatívan csapódott le.

máj. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

dehogynem volt romantikus közelítése Erennek, már nem tudom melyik part végén volt, egy visszaemlékezés arra az időre mikor megérkezett a team a hitler birodalomba, és ott Eren megkérdezte, hogy hogy gondol rá Mikasa, ott várta a választ, Mikasa meg pont hogy meghátrált, úgy hogy de, Mikasán múlt ott,

a másik jelenet meg a végén volt mikor elképzelte hogy együtt megszöktek, Eren és Mikasa

máj. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

18-as!

Te nagyon nem értetted meg Eren karakterét!


Jaj egy 20 éves gyerek nem akar meghalni… Eren tette amit tennie kellett, nem azért mert akarta, hanem mert nem látott más megoldást.

Eren úgy viselkedett, mint egy Ember!! Eren nagyon jól tudta, hogy akit tesz az nem helyes, de akkor is megtette amit tennie kellett! Aot világa az nem Naruto, hogy megbeszéljük az ellenséggel, hogy ne irtsatok ki minket, mert az csúnya dolog! xdd

máj. 7. 14:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!