Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Mi baja van az embereknek...

Mi baja van az embereknek Rudeussal, a Jobless Reincarnation-ból?

Figyelt kérdés

Nem nagyon értem a sok háborgást körülötte. Szerintem sokkal értékelhetőbb, mint az isekai/fantasy Mc-k 95%-a.


Szeretik felhozni, hogy mentálisan hány éves is, de az nem számít, mert testileg annyi-amennyi.

Nézzük máshogyan. Sok más isekai főszereplő előző életében olyan 15-40 átlagban reinkarnálódás előtt, aztán mire elkezdődik a történet addigra leélnek még 14-16 évet. Az embereknek nem gáz az kicsit sem, hogy mentálisan 30-60 éves férfiak pánikrohamot kapnak attól, ha egy nő közeledik hozzájuk? Xdd


A fantasy/hárem/isekai/sol/sulis/romcom animék "férfi" főszereplőinek nagyrésze egy töketlen, szerencsétlenség. Vegyük pl a My dress up-ot ahol a vak is látja, hogy Gojo-kun az utca közepén megbütykölhetné Marin-t annyira belevan esve Marin és kajakra nem veszi észre, majd a lehető legkínosabb módon reagál minden nemű közeledésére.....


Vagy az angyalos romcom, ahol a csaj a fél életét ott tölti a csávó lakásán, főz rá meg minden, aztán a csávó azon gondolkozik, hogy ugyan utálja-e(!!!) őt a csaj. Ilyen nem létezik, hogy valaki ennyire vak legyen.


Lehet, hogy 22 évesen már én vagyok túl öreg az ilyenekhez, bár 14 évesen is az arcom tudtam volna lekaparni az ilyen dolgoktól.


Annyira szomorú, hogy az embereknek az ilyen nyomorék főhősökre van igényük. Arra van igényük, mert ha nem erre lenne igény, akkor nem kapnák sorra az adaptációkat az ilyen szennyek.


Nagyon szomorú az animés közösség. Pl Keyaru-t is leszólni, mert azt tette amit tett.... Biztosan megkellett volna bocsátania, hogy bedrogozták és többször megalázták és megerőszakolták.... xddd


Igen, én nagyon utálom az ilyen morális felsőbbrendű, social justice warrior emberkéket és karaktereket is. Az ilyen emberek sosem találkoztak még az emberiség mocskával, azért ugatnak a magaslóról....



ápr. 28. 00:10
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
55%

20, értelmezni se tudom mit akarsz mondani. Mikor beszéltem én arról hogy Eren meg-e akar halni?


Biztos jobban ismeritek az AOT-ot mint én, mert 1x láttam életemben, de maradjunk annyiban hogy egy 20 éves "gyerek" az ÉLETBEN nem lett volna képes összehozni azt a mindfuck übermeta tervet amit Eren megcsinált. Ahhoz képest hogy a komplett 4. évadban milyen éretten viselkedik, egyszerűen röhejes a meltdownja a végén. Persze meg lehet magyarázni azzal, hogy direkt így lett megírva, ha Isayama direkt akarta nevetségessé tenni a saját mc-jét, akkor gratulálok neki, mert sikerrel járt.


19, Nincs meg az a jelenet amiről beszélsz (mondom hogy 1x láttam, az se most volt) mindenesetre rengeteg embernél nem így csapódott le. Az Eren-incel mémekről ti tényleg nem hallottatok még?


Szerintem az kijelenthető, hogy Eren "vallomása" az utsó fejezetben nagyon out-of-nowhere volt és ebben a formában tök értelmetlen. Amúgy Isayama maga mondta hogy nem tud romance plotokat írni, ezért nem rak bele a mangáiba (nyilván AOT kapcsán kérdezték erről)

máj. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
21 ez szintén egy ,,megmagyarázás'' de Eren kirohanása sokak szerint azt akarta mutatni, hogy ő is csak egy ember, akinek nem igazán volt meg a normális tinikor, ahol ilyeneket mondhatott volna. Az egész utolsó évad alatt érzelemmentes, de ez nem azt jelenti, hogy ennyire megváltozott volna, csak egy maszkot akart felrakni, hogy a barátai könnyebben meg tudják ölni(ahogy eltervezte). A hirtelen vallomás az a saját maga által eldobott életének a gyászolása.
máj. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:
Nyugaton sírnak Eren miatt, ahogy az Aot vége miatt sem a japánok sírnak....
máj. 7. 17:11
 24/28 anonim ***** válasza:
55%

22 El tudom ezt fogadni, csak ez borzasztóan kínosan lett tálalva. Amúgy én nem utálom Erent, full semleges karakter (mint ahogy maga az AOT is egy full semleges anime nekem), egyszerűen csak egyetértek azokkal, akik azt mondják, hogy az a 139. fejezeti meltdownja nevetséges volt és nagyon karakteren kívülinek érződött NEKEM legalábbis (és még sokaknak). Egyszerűen meg lehetett volna oldani jobban, ugyanúgy ahogy a Mikasás szálat is. Isayama a múltban maga nyilatkozta hogy Eren inkább tekint rá "családtagként" mint szerelemként és az AOT kb 90 százalékában ez tökéletesen látszik is. Valószínűleg az történhetett, hogy annyian shippelték a karaktereket hogy Isayama egyszerűen meggondolta magát és engedett a rajongóknak, de már túl későn. Eren meltdownjával is az a baj, sokkal jobb lett volna ha a 4. évadban több dolog utal erre az ,,Eren is csak egy ember és nem volt meg a normális tinikora" dologra, ahelyett, hogy a legutolsó fejezet egyik legutolsó jelenetében átmegy tízéves kisfiúba a semmiből.


Mindenesetre szerintem nincs tovább értelme folytatni ezt a vitát mert off-topicolunk elég durván :D Mondom, semmi bajom nincs Erennel, egyszerűen csak iszonyat módon elrontottnak érzem ezt a jelenetet, ennyi.

máj. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
76%

#16

"No offense de ezek szerint nem csak nekem vannak itt szövegértési gondjaim :DD "

Jah, nem mintha szinonimák lennének vagy valami: [link]

Szóval igen, az, hogy tudom szavak szinonimáit, az azt jelenti, hogy nekem vannak szövegértési gondjaim. Legit.


#21

"de maradjunk annyiban hogy egy 20 éves "gyerek" az ÉLETBEN nem lett volna képes összehozni azt a mindfuck übermeta tervet amit Eren megcsinált"

Ezzel az a probléma, hogy Eren minden mozdulata megmagyarázható azzal, hogy nem "ő volt", hanem a titan emlékei miatt tudta ezt megoldani.


Arról nem beszélve, hogy én nem látok itt übermeta tervet, sőt, kifejezetten gyerekes a magyarázata. Az a terv, hogy érintsék meg egymást Zeke-kel még csak nem is kifejezetten a saját terve volt, és a saját része kb. annyi, hogy hazudott neki arról, hogy egyetért vele.

Ezután elkezdte lerombolni a bolygót és kiirtani az embereket és tudta (!), hogy akkor állítják meg, amikor arra szintre rombolta a bolygót, amin Paradis Island van és ettől várta a békét, ez kifejezetten gyerekes logika, mert a világ nem így működik.


A végével kapcsolatban a kritika, amit láttam az sosem Eren-re hegyezte ki kifejezetten, hanem eseményekre, mert ez kb. egy gyengén kivitelezett Code Geass ending volt.

máj. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

25, Nem akartam szavakon lovagolni, de ha már le kell mennem 5 évesbe:


Az hogy valaki ,,kapott utálatot rendesen" (szó szerint így fogalmaztam), meg az hogy valaki "utált karakter", két külön dolog, te tényleg életedben nem találkoztál még ezzel a kifejezéssel?


Arra utaltam egyébként, hogy Eren karaktere MEGOSZTÓ. Nem közutált, hanem megosztó, de ezt már leírtam egyszer. Ha félreérthetően fogalmaztam (amit egyébként kétlek mert nem te vagy az első ember a bolygón akinek ezt szó szerint így írtam, de a legtöbb ember valahogy felfogta elsőre is hogy mire gondoltam), akkor bocs, de szerintem engedjük el, egy full értelmetlen részletkérdésen lovagolunk 3 komment óta.


,,A végével kapcsolatban a kritika, amit láttam az sosem Eren-re hegyezte ki kifejezetten, hanem eseményekre, mert ez kb. egy gyengén kivitelezett Code Geass ending volt."


Akkor gyere ki a barlangodból :DDD Tényleg nem gec*skedésből mondom. Mondom, nekem az AOT egy kifejezetten érdektelen és semleges dolog, ennek ellenére is 1000 ilyennel találkoztam már. Külön vannak yt csatornák pl akiknek a kontentjük háromnegyede Eren memeléséből áll és tízezres követőtáboraik vannak. Különböző fórumokon mindenhol találkozok ezzel a véleménnyel. Én őszintén nem értem hogy lehet egy ilyen jelenséget nem észrevenni

máj. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

#26

"szó szerint így fogalmaztam"

Jah, csak ha belemegyünk a szó szerinti megfogalmazásba, akkor minden karakterre igaz lenne, mert még a legkedveltebb karakter esetében is fogsz a bolygón legalább egy embert találni, aki nem fogja bírni.

Ha pedig tényleg így értetted volna, akkor nem írtad volna le, mert nincs értelme. Ennek megfelelően azt akartad kifejezni - amit egyébként a kommentedben most be is ismertél -, hogy egy szignifikáns létszámú ember gyűlöli a karakterét, ami pedig egybevág azzal, amit én állítottam.


"de szerintem engedjük el, egy full értelmetlen részletkérdésen lovagolunk 3 komment óta."

És végre oda jutottunk, hogy leírtad azt, hogy úgy értetted, ahogy én más szavakkal megfogalmaztam, de ennek ellenére nem sikerült egyetértened, ami elképesztő.


"Én őszintén nem értem hogy lehet egy ilyen jelenséget nem észrevenni"

Úgy, hogy nem egy nagy jelenség annak, aki nem egy kis Erenről szóló buborékban él.

Elég sok fórumot és videót nézek, ahol kritizálják a művet. Eren karaktere az esetek többségében fel sem merül.


Csak hogy olyan is értse, aki nincs benne az SnK-ban. Arról a karakterről beszélünk, aki egyszerre jelöltek Best Protagonist-nak és Best Antagonist-nak a CR anime awards-on és az egyiket meg is nyerte.

máj. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Őszintén, nem érzed magad szánalmasnak mikor 8 komment óta lovagolsz egyetlen szón? Rajtad kívül MINDENKI felfogta amit mondok, egyedül te szerencsétlenkedsz itt 20 komment óta és veszed el mindkettőnk idejét.


A lényeg az, hogy nem sikerült értelmezned egy kifejezést amivel neked van bajod az egész bolygón. Semmi baj, megesik, de erről nem a világ tehet, hanem te.


,,Úgy, hogy nem egy nagy jelenség annak, aki nem egy kis Erenről szóló buborékban él."


Nem tudom, hogy tudsz-e olvasni, de már annyiszor leírtam hogy full semleges az AOT és Eren nekem, hogy már kb magyarázkodásnak tűnik. Ha te nem hiszel nekem, sajnálom, de igazából senkit nem érdekel.


Ez a jelenség létezik és Eren karaktere igen is megosztó, akár tetszik, akár nem.


,,Csak hogy olyan is értse, aki nincs benne az SnK-ban. Arról a karakterről beszélünk, aki egyszerre jelöltek Best Protagonist-nak és Best Antagonist-nak a CR anime awards-on és az egyiket meg is nyerte."


Minden idők egyik legnagyobb rajongótáborával rendelkező karaktere megnyert egy rajongói szavazást lol. A JJK meg év animéje lett úgy hogy a Vinland Saga is jelölve volt. Az ilyen szavazásokon a kutyát nem érdeklik objektív tények, minden azon múlik, hogy kit ismernek a legtöbben.


De tudom mit akarnál ezzel mondani, viszont egyáltalán nem zárja ki egymást a két dolog. Random példa: Forma 1, Lewis Hamilton egyszerre rendelkezik a legnagyobb rajongó és a legnagyobb gyűlölködő táborral. Attól hogy valami nagyon népszerű még nem biztos, hogy nem megosztó. De ez megint egy olyan dolog, amivel szerintem egy általános iskolás is tisztában van.

máj. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!