Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Mi tetszik nektek a One piece...

Mi tetszik nektek a One piece animében?

Figyelt kérdés
Már sokszor szemeztem vele, kétszer el is kezdtem nézni de sose jutottam túl az első évadon. Pedig látom hogy másoknak nagyon top 10-es - ezért szeretném folytatni mert biztos jó anime. Arra lennék kíváncsi, hogy mi az amitől ennyire megtetszett nektek? Honnan kezdődnek az igazán jó részek?

2012. ápr. 30. 11:21
1 2
 1/18 anonim válasza:
80%
A válasz engem is érdekelne mert elkezdtem én is de nem fogott mg engem semmiképp sem :S
2012. ápr. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
69%

Hát először én is így álltam neki, rögtön megnéztem kb úgy 50 részt, és tetszett, de aztán valami miatt, inkább dobtam. Valamikor szeptemberben folytattam nagyon lassacskán, és megint megálltam. Aztán januárban ismét folytattam, ekkor kb a 100. részek környékén lehettem(itt találkoztam a kedvenc szereplőmmel Ace-el) és innentől már kezdett beindulni a sorozat, csak elfogyott a NKWT-s égetett felirat x)) és várnom meg keresgélnem kellett, de csak formázatlan volt, meg mindig illeszteni kellett a videómhoz.Aztán a nagy fellángolás 2 hónapja volt,és egyből megnéztem a sorozatot amíg aztán alig 14 rész és beérem :D

Na de elég rizsa nem ez volt a kérdés :D


Szóval akkor a One Piece... az eleje még nem annyira pörgős és fordulatos mint utána. Nem mondom mi lesz benne, csak az ark neveit.

Az elején vannak a kisebb arkok, amikor ugye a csapat tagjait szedi össze, ezek akármilyen unalmasak is, érdemes megnézni mert értelmetlen lenne a sorozat nélkülük. Aztán kb a 60-as részek közül lesz a Coby-ról meg Helmepporól, de ez borzalmas volt.

És ahonnan kezdett jó lenni a 100. részek körül. Ez a rész az Arabasta-s rész. Jobban beindul a sorozat, és elkezdődik egy nagy harc is.

Ezek után már csak jönnek a jobbnál jobb harcok. Mondjuk a Skypiea ark nekem nem tetszett, de utána már megállás nélkül néztem :D


Ugye bele kell számolni azt is hogy 1999-es, így a grafika az elején tényleg sz'ar, de ez is javul.

És akkor valódi válasz: :D

Jók a poénok, mindig lehet röhögni rajta, még a legnagyobb harcban is néhol. A harcok is jók, később jobban kidolgozottak lesznek, érdemes megvárni. Vannak benne igen drámai részek, ahol én pl elsírtam magam.Megmutatja milyen egy valódi barátság, nem hagyja elvenni a társait(nakama).

Úgyhogy ha képes leszel végig szenvedni az első 100 részt, akkor utána imádni fogod.

Nekem is most a dobott animéktől átugrott a 3. kedvenc helyre :D

És számomra iss 10/10 :D megsirat a szívszorító pillanatban és a vicces pillanatokban és sokszor megmutatja a barátság erejét is.


Szóval csak ajánlani tudom. És végül elég hosszú életű, egy másik világban játszódik, így az is megtörténhet ami nálunk nem.(nem a különféle csodákra gondolok, hanem olyanra ami a valóságban is van, csak itt meg van keveredve xD)

2012. máj. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
86%

És hogy még inkább nézd meg, a Water 7 ark (227-263)az egyik kedvencem, és az utána következő Enies Lobby ark(264-312) valami fantasztikus.Ezek után már csak az Impel Down(422-425,430-452) és a Whitebeard war ark(459-489) a jobb.(itt aztán nagyon beindul, le se tudod venni majd a szemed)

A legviccesebb pedig hát az Amazon Lily-s(408-421) volt azon aztán lehet röhögni xDD

2012. máj. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Köszi :) Akkor azt hiszem megpróbálom átszenvedni magam azon a 100 részen :S Nincs köztük egyetlen olyan se, amit ki lehet hagyni pl. filler vagy speciál?
2012. máj. 2. 15:33
 5/18 anonim ***** válasza:
75%

Amit mondtam a Coby és Helmeppo-s a 68-9.rész ezt kihagyhatod, tök fölösleges, és az 54-56-ig filler, nem volt igazán rossz egyszer nézhető, de ha gondolod kihagyhatod. Ezekben ugye nincs komoly harc, inkább poénok vannak.Ezek előtt és után nem sok filler van, szerintem a többi nézhető. Ami után meg elkezdődik az izgalmasabb fele, a fillerek is nézhetőek lesznek, mert elég jók, nekem tetszettek. Néhány volt amit csak átugrottam én is mert nagyon sz'ar volt már XD

Szóval egészében csak ez a pár rész hagyható ki.

itt van egy oldal a fillerekről és arkokról :

[link]

Lesz pár unalmas rész is. De ne hagyd abba :D

2012. máj. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
85%

Tetszik benne:


-story: a shounenek közül (meg lehet inkább mind közül) a legösszetettebb és izgalmasak, inkább fókuszál a story részre mint a harcra de abba se marad el, az 1. arcban lévő fűszál lehet a 700-ik részbe lesz majd fontos.

Egyik flashback se unalmas (na jó a fishmanes talán egy kicsit), és az egyik legmeghatóbbak közé tartozik ha érzékeny lelkű vagy ne csodálkoznék ha elsírnád magad.

A többi animéhez képest sokkal realisztikusabb nem Luffy körül forog a világ, és elég sok tragédia történik vele.


A történet habár az elején nem úgy tűnik fordulatos, nem annyiból áll,hogy jön valaki akit le kell győzni és megyünk tovább. Van benne árulás ellenséggel szövetkezés.


-Karakterek. Tetszik,hogy nem Luffy áll a középpontban és a társai is rendes szerepelnek (nem úgy mint Orihime és Chad a Bleachbe vagy Naruto kívül az összes konohai akik csak mászkálnak a hattérben)


Minden karakter más van jelleme. A poker arcú mester harcosoktól, a vidám kungfuzó transzszexuálisokig. Ráadásul a mellék szereplők vagy kisebb ellenfelek nem tűnnek el. Mindenkinek van célja és nem csak azért vannak,hogy legyőzzék a szalmakalaposokat.


A szalmakalapos csapat annak ellenére,hogy

úgy néz ki mint a 90%-uk (1 normális ember van és az tűnik különcnek) a gyogyóból szöktek meg nagyon lehet bírni őket és mint mondtam nem csak üres párbeszédeket kapnak.


Körülbelül minden kitalált lény szerepel a sztoriban: Óriások halemberek, sellők, sárkányok, zombik.


Rajzolás: Bár rondának tűnhet és tény,hogy vannak bizarr kinézetű emberek de legalább nem csak a haj formája/színe alapján alapján, viszont nem csúnya például a tájak nagyon részletesek, fantázia dúsak.


Harcok: Szerintem elég változatos körül belül ahány harcolni képes karakter. Nem csak piros, kék, lila lézer csikokak fognak egymásra hajígatni. Vannak persze szokványos föld tűz villám képeségek de van aki például az ajtók erejét kapta meg.

És a jó sztory miatt már izgulni is lehet a kimenetelt illetően mert a Bleachbe tudni lehet,hogy Ichigo győzni fog ha nem is elsőre akkor másodra meg 10x az erejét és kész (na jó op-ba is van ilyen de nem gyakran).


"Letehetlenség": Bár a sztoryhoz tartozik külön veszem. Oda mester, nagyon jó abba,hogy nem lő le minden poént előre és amint végez eggyel nem egy teljesen randomnak tűnő folytatást kap. Rengeteg olyan esemény amire tudjuk,hogy csak a történet végén kapunk választ addig 100 részeként egy kis dologgal többet tudunk meg, de csak még kíváncsibbá tesz. Ilyenből annyi van összese tudnám számolni.


Jó - rossz viszony:

Hát elvileg az alaphelyzet úgy adná,hogy a kalózok rosszak és a tengerészek a jók, és igazság vs gonoszak háborúja, s tengerészek fejesei elég korrupt alakokakik civiliket is megölnek ha tudják van köztük egy veszélyes ember. És nem minden kalóz klisés rossz fiú.


Am nem látszik rajta de elég komoly témákat dolgoz fel mint: rasszizmus, rabszolgaság, mire nem képes a kormány hibái eltusolása végett, de mindezek ellenére sokat lehet rajta röhögni.


Nincs benne romantika:

Nincs az emberek között ő is szeret meg én is őt de nem merjük kimondani és csak pirulva máshova nézünk. Nincs majdnem elcsattant csók amit félbeszakít egy 3. fél. Nincs kínos 10 perces kínos csend. Ezektől a shounenekbe a falra mászok ha romantikát akarnék néznék mást.


Na kicsit hosszú lett. De megéri. A 30. részig még én se értettem mi olyan nagy cucc benne de szerencsére nagyon unatkoztam ezért folytattam. A 100-ik résznél ért be a top 10-es listába. A 200ik körül pedig #1 lett az enies lobby arc-kal. Azóta meg pedig ha tehetné még előrébb menne.


Tény,hogy nem azoknak való akik a DB féle nonstop villódzást szeretik és nem ínyük ha 2 "villódzás" között történik valami értelmes is.

2012. máj. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
80%
A lényeg az, hogy az eleje nem olyan jó, én is elkezdtem abbahagytam, folytattam -> a 2. kedvenc animém lett a Detective Conan után.
2012. máj. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
40%

"És a jó sztory miatt már izgulni is lehet a kimenetelt illetően mert a Bleachbe tudni lehet,hogy Ichigo győzni fog ha nem is elsőre akkor másodra meg 10x az erejét és kész (na jó op-ba is van ilyen de nem gyakran).

"

szerintem ezt ugyanígy lehet tudni a One Pieceben is.. :P

a főgonosszal mindig Luffy végez a második legerősebbel meg Zoro aztán ha még van valami nagy kutya akkor Sanji is feltűnik az apróbbakat meg elintézik a többiek:/

én nagyon hiányolom belőle az egyéni jellemfejlődést. 100 részenként bedobnak valami drámait meg valami visszaemlékezőset aztán csókolom. sokkal többet ki lehetne belőle hozni:/

2012. máj. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
81%

Na jó persze elvégre a főszereplők


-SPOILER-

De azért sabody-tól time-skip-ig Luffynak kb. csak vesztett csatái voltak.

Nem tudom szerintem van benne elég jellemfejlődés Chopper,Robin már nem fél az emberektől, Usopp már kevésbé vágya,hazug, csak Brook maradt olyan hülye mint volt. Azért ez nem egy pszihológiai mű.

2012. máj. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 knakx ***** válasza:
84%
igaz hogy hosszu de szamomra mar a 20-30as reszek tajan erdekese valt a tortenet es ha megkedveled a szereploket imadni fogod. a minoseg a tortenetben egyre megy fel es egyre izgalmasabb, rengeteg szereplo van erdekes tortenetekkel. ha a 100-as reszekik eljutsz mar nem birod abba hagyni, legalabis ez igy volt velem. remelem majd tetszeni fog.
2012. jún. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!