Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Animések, ti miért szeretitek...

Animések, ti miért szeretitek az animét/mangát, miért kezdtétek el nézni, mi tetszik bennük?

Figyelt kérdés

2012. máj. 26. 16:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Hát én úgy am block szeretek mindet ami japán.


Én mangát úgy kezdtem olvasni, hogy nyertem egy könyvutalványt és vettem egy könyvet de ugye az egészet le ekllett vásárolni és így vettem egyet


Animével meg úgy voltam, hogy egyszer éjszaka kapcsolgattam a tévét és az animaxra tévedtem.


Meg anno még ovodás koromban néztem a Dragon Ball-t mielőtt még betiltották.

2012. máj. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

En is veletlenul talaltam ra az Animax csatornara,es elkezdtem nezni,netem meg nem volt akkor,szoval nem neztem utana,hogy ''mik'' ezek,csak neztem.a ''meseket''mindig is szerettem.


Nagyon orulok annak,hogy ratalaltam erre a mufajra,nagyon szeretem.


Szeretem mert:erdekes,van bennuk ackio,nem gyerekes temakrol szolnak,nagyon jol vannak megrajzolva...

2012. máj. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Annó én is a tv2 és az rtl klub reggeli műsorában láttam először animét: Inuyasha, Dragon ball stb. Aztán később az animaxon néztem a Bleach-t, a Slayers-t és a Blood+t.

Az első igazi animém viszont a Sámán király volt. Nagyon tetszett a története és minden nap vártam a folytatást, viszont csalódnom kellett, mert pocsék vége lett -egyszerűen félbehagyták és ennyi. Végül a neten keresgéltem, hogy van-e még remény - és így fedeztem fel a fanfictionok világát! Nem csak Sámán királyt olvastam, hanem Harry Pottert, Twilight-ot és még sok mást hatalmas mennyiségben. Közben pedig rátaláltam az Avatárra, ami bár nem japán és még csak nem is anime, de az első olyan sorozat volt, amit a neten néztem végig. Ezután már kevésbé voltam olyan megrögzött magyar szinkronos - egyszerűen látni akartam a korábbi nagy kedvencem folytatását, a Sámán királyt - nekivágtam angolul (közepes nyelvtudással) a mangának. Iszonyú nehéz volt végigolvasni, de egyszerűen nem bírtam letenni - 1000x jobb volt mint animében. Utána pedig már nem volt megállás, a többi animaxos kedvencemet is látni akartam, mint a Bleacht, ami az első japán szinkronos - magyar feliratos animém volt.

Hogy mi tetszik bennük? Azt hiszem a keleti gondolkodás mód ami igazán megfogott - annyira más és éppen ettől annyira érdekes. Ők szabadon használnak kliséket, míg itt nyugaton ez szinte bűnnek számít az irodalomban és a filmművészetben. A japán ábrázolás is egyszerűen (az én szememben legalábbis) gyönyörű és jól jellemzi a kultúrájukat, ami nagy hangsúlyt fektet a külalakra és a tökéletességre.

2012. máj. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Én azért kezdtem el nézni, mert nagyon sokan dícsérték őket, és mindig is tetszett ez a fajta grafika (amennyit láttam belőle), tehát gondoltam, kipróbálom. Már az első sorozat (Elfen lied) után tudtam, hogy sok ilyet fogok én még nézni. Szó szerint minden tetszett benne, a történet, a japán, a rajzolás, stb, nagyon jó volt. Később elkezdtem olvasni mangákat, azok is ugyanúgy tetszenek, csak ne lennének annyira drágák. Azóta rengeteg animét láttam és sok mangát olvastam, még mindig imádom őket, nem lehet megunni, bátran ajánlom mindenkinek.
2012. máj. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

még régen kezdtem el nézni unaloműzésből őket, de annyira megszerettem, hogy elválaszthatatlanok lettünk. sokat jelentenek nekem. szabadságot, de egyben tartozni egy érdekes, egyedi, csodálatos szubkultúrához. gyakorlatilag minden ezzel kapcsolatos, amit szeretek. a rajzok, a jellegzetes poénok, a vicces reakciók amik filmekben elképzelhetetlenek, a chibik, a japán szinkronszínészek, a japán nyelv, japán humor, egyedi témák és történetek, fanservice, fandom (fic, doujinshi, art)...

egyszóval olyan különleges világ ami nélkül nem tudnék már élni sem, olyan mint az édenkertbe lépni egy hét munka után a büdös városi életben.

2012. máj. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2012. máj. 28. 10:10
 7/18 anonim válasza:
Én is elmondom azért a véleményem! Szóval én azért szeretem mert szépen vannak megrajzolva, jól fejezik ki az érzelmeket, nem gyerekes, nagyon érdekesek! Régen a tv-ben láttam a Sailor Moon és a Dragom Ball-t, imádtam, és ennek hatására. Akkora Fan vagyok, hogy már tv-t nem is nézek csak animét! XD Tetszenek a poénok is benne!
2012. máj. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
én azért nézem mert az életet unalmasnak tartom, ezért nézek animéket. Ász lenne ha való életbe is tudnál rasengant csinálni, lenne saját bankai-od vagy át tudnál változni, több képesség amit fejleszthetnél.. stb. Jó lenne :(
2012. máj. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Valóban jó lenni :)

Én régebben néztem tv akkoriban még "mesének" hitt animéket. Később kb 1,5 éve kapcsolgattam a tv-t és megtaláltam az animaxot. Ekkora nagyon megtetszett, és néztem szinte minden este. Aztán kutakodtam, kerestem még, de akkoriban, szinkronosat akartam csak nézni, de aztán pár próbálkozás után már feliratosakat néztem, mostanra már csak azt.

És hogy miért is? Számomra talán egy "menedék", hiszen rengetegszer árultak el, és vágtak át. Ezért jó érzés volt nézni az animéket, amikre majdnem mindegyikre jellemző a szoros baráti kötelék, amit én is nagyon szeretnék.

Ezen kívül nagyon megtetszett a grafikája és jellegzetességei. A történetek tényleg jók és magával ragadóak. Akármilyen dráma is jön, sokkal jobb mint a mexikói sorozatokban a már túlérzelgősség. Rengeteg poén van benne, ami nagyon megnevettet. És ez jó, mert elfelejteti azt a sok a fájdalmat.

Próbáltam ismerkedni, olyanokkal, akik szintén szeretik az animéket/mangákat, de nem nagyon jött össze, sajnos :(

2012. máj. 28. 19:19
 10/18 anonim ***** válasza:
hat sajnos meg kevesen ismerik es szeretik az animet/manbgat,es ha igen akkor nem merik felvalalni azt...sajnos :(
2012. máj. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!