Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Az év "Legrosszabb animéje" a...

Az év "Legrosszabb animéje" a Sword Art Online?

Figyelt kérdés

Na jó , talán ez kicsit túlzás .

Viszont az tény hogy maximum közepes lett , mert bárhogy a 10éves fanok itt is be fognak nekem ezért szólogatni , ez nem a 8/10es szint , demég a 6/10es sem .

Találtam neten 1 kritikát : [link]


Ricz írta (fogalmam sincs hogy ki) , de szerintem nagyonjól kifejtette hogy mekkora orbitális hibák voltak az egészben .

Story konkrétan nem volt . Harc is gyenge . Főellenségek még viccnek is gyengék voltak . Az egész lényegében egy jól kezdődő fantasy volt telerakta fanservicevel meg értelmetlen romantikázással .


Szerintem csak olyanoknak tetszett ez akik jó animéket még nemláttak , vagy csak ecchin éltek .

Veterán otakuként és mmorpg-sként nagyon szúrta a szemem .


Ti véleményetek ?



2012. dec. 25. 18:03
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/111 anonim ***** válasza:
70%
te nem tud tad volna megspórólni azt az ídőt míg megírod a kérdés és inkább rákeresel arra hogy valaki nem e tett fel ílyen kérdés most minek kell ennyi ilyen kérdést feltenni és mindenki pont ugyan azt irja a kérdésébe meg nekem tetszett de minek kérdezitek meg a saját vélemény a fontos és ha nem tetszett akk nem kell megnézni ennyi az egész
2012. dec. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/111 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem is! Kezdetben még néztem, mert érdekesnek tűnt, de aztán nem volt más választásom mint abbahagyni. Nem tudom mit esznek rajta annyian. -.-"
2012. dec. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/111 anonim ***** válasza:
100%

Én még nem láttam, de most hogy vége van majd belekezdek. Ez alapján sok véleményem nem lehet róla, csak annyit mondhatok hogy szerintem a "az év legrosszabb animéje" nem a legmegfelelőbb cím rá. Az Anidb főoldalán a "hot anime" rovatban kezdetben sokáig a legelső helyet foglalta el, ami azt jelenti hogy a szezon legjobb animéjeként kezdte. Azonban egyszercsak eltűnt ebből rovatból, mintha a föld nyelte volna el. Normális esetben ilyenkor csak egy-két hellyel alacsonyabb szintre kerül (2.,3.,4. helyre), az SAO viszont szőrén-szálán felszívódott. Bár nem láttam, de számomra ez azt jelenti hogy a népszerűsége nagyon rövid idő alatt a csúcsról szinte a nullára csökkent, azaz nem a "legrosszabb", hanem "a legnagyobb csalódást okozó anime" címe jobban illik rá. Emellett vannak olyan animék, amibe a többség bele sem kezd, így esélyük sincs népszerűséget szerezni maguknak (pl. Gun-dou Musashi).

Anidb: [link]

2012. dec. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/111 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem az év legnagyobb csalódása megfelelőbb lenne.


Kövezzetek meg, de nekem az első 14 rész tetszett, nekem bejött a világ, a karakterdesign az mmo világnak volt feelingje meg úgy helyén is voltak a dolgok, questeltek guildeztek, pvpztek farmoltak meg minden amit egy mmoban köll.


DE ,hihetetlennek tartom ,hogy ezt valaki komolyan 25 részesre becsülte, már többször leírtam a véleményem ezzel kapcsolatban (meg is kaptam a lepontozást), de ez az anime így egyszerűen túl rövid, túl sok dolgot próbáltak belespórolni abba a 25 részbe. Ez a strory egy tipikus végtelen történet" táptalaja lehetett volna. Nekem egyszerűen összecsapott, túl rövid, nem éreztetik az idő múlását eléggé ahhoz, hogy érezzem azt amit érzékeltetni akartak volna. Az Alfheim online meg egy az egybe nevetséges volt, semmi mmo érzésem nem volt belőle, mintha egyszer látták volna az Aiont aztán puff, valami ilyesmit akarunk ,hogy lehessen tovább cseszekedni aztcső.


Röviden, volt benne dantázia és potenciál, de nem lett kihasználva.


Véleményem kifejtése után Kedves Kérdező ,hozzád szólnék, ne sértődj meg rajta amit mondok puszta jó szándékból mondom. Először is az, hogy már rengetegszer láttalak a kérdések között kommentelni, szép dolog ,hogy egyengeted a mai magyar animés ""közösség"" jövőjét, de kérlek, ezt nagyobb körültekintéssel tedd meg. Ne indíts flame wart kérlek, tudjuk ,hogy nemtetszett a sao, sokaknak nem tetszik, én sem dobtam hanyatt magam tőle, de sok száz rosszabb animét tudnék mutatni, amitől sírva rohannál ki a képernyő kereszttüzéből, nyilván itt mások véleményére voltál kíváncsi, de ha nem érzem azt ,hogy expresszionista módjára írod le a sajátod, énis szívesebben mondom el az enyémet. Továbbá szeretnélek megkérni, ne olvass kritikákat, fölösleges. Ha mégis megteszed nem bűn, csak ne hangoztasd, kritikák hangoztatására annak van szüksége akinek nincs önálló véleménye, ne legyünk lusták, van véleményünk, hangoztassuk inkább azt. Végül, veterán mmosnak mindíg, otakusnak soha ne valld magad. Maga a magyar animés közösség egy newfag gárda, a veterán szó közelében sem vagyunk még, hiszen olyan gyerekcipőben járunk, hogy öröm nézni azt ha egy két naruto vagy bleach fan táboron előrébb csúszkálunk.

2012. dec. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/111 anonim ***** válasza:
Szerintem nem ez volt az év legrosszabb animéje, de nem is a legjobb. Az első részt miután láttam, azt mondtam, hogy na végre valami érdekes, de aztán egyre jobban csökkent ez az érzés. Jobban örültem volna, ha nem a Kirito x Asuna szerelmi szálról szólna az egész.
2012. dec. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/111 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem itt a "kritikusunk" úgy állt hozzá, hogy most jól lehúzza az animét.

Ami legnagyobb hiba szerintem is, hogy rövid lett. Ezt a 2 évet amit a SAO- ban töltöttek simán megcsinálhatták volna 80-90 részre is.

Nos az, hogy nincs sztori az túlzás hiszen az elején még a kijutás (a játék végig vitelével, igaz ez a sok mellék sztori miatt szinte teljesen elveszik). Majd utána Asuna kiszabadítása.

Amit a kritikában említett Ricz, hogy a harcok unalmas, üresek buffok és varázslatok nélkül. Ennek én azért nem éreztem hiányát, mert a SAO szinte legelején meg lett mondva, hogy itt nincsenek külön kasztok, sem varázslatok.

A másik, hogy most komolyan azon volt úgymond kiakadva, hogy 2 év kóma után elvánszorgott, és hogy bénulásból fölkelt és a kard elé állt. Most nekem azt ne merd mondani, hogy még egy animében nem láttál ehhez hasonló momentumokat, hogy egy karakter valami ember felettit tesz? Ha pedig nem akkor ajánlom, hogy ülj neki és nézz több animét, mert ez nem csak a névtelen animékben fordul elő.

Grafika és animáció szerintem ez többet érdemel 3/10 nél. Egy kardozásra épülő harcrendszerben, ne várjon nagy csodákat az ember. Illetve az ALO- ban sem voltak olyan gyatrák az animációk. Maga a grafika és a látványvilág szerintem szép volt.

Az tény, hogy vannak hibái és néhány dologban egyet is értek Riczcel.

Összességében szerintem is inkább a legnagyobb csalódás címet érdemelné, mint a legrosszabbat. Ez az anime inkább összecsapott mint rossz.

25 részbe túl sok mindent akartak átadni. Említettem korábban, hogy a SAO- t 80-90 részig lehetett volna csinálni, az ALO- t pedig pár részben levezetni. Amit ehhez fűznék hozzá "Nagy akarásnak nyögés a vége".

Nekem a hibái ellenére is tetszett, és várom a folytatását a Gun Gale Online- t. Amit remélhetőleg hosszabbra csinálnak, ha ennyi mindent akarnak átadni.

2012. dec. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/111 A kérdező kommentje:

#6os :

Igen , kifejte jobb lett volna .. Szerintem ebben igaza van a kritikusnak hogy storyja ergó nincs , van 1 alapstory és végig dobálja be a mellékstorykat amiknek semmi értelme , olyan szereplőkkel akik kapnak 1-2részt és aztán nem látni ..

Asuna kiszabadítása meg lényegében 1 hatalmas sablon ... minden shounen animében van ilyen rész .. Fairy Tail , Bleach,Naruto,HxH ... de sokkal jobb lett volna tényleg ha nem kötik már az elején orrunkra a célt , ésmég a sablon storyt se bírták levinni csak 5-6 mellékstoryval.

Azhogy skillek nem szerintem meg 1 hatalmas hiba ... Igen a SAO-ban nem kellettek volna varázslatok , meg stb buff .. de azért nemtudom hányan játszottatok MMORPG-vel , egy Melee Karakternek (Szóval közelharcinak) is vannak skillei .. Whirlwind,Cleave,Shockweave stb... ha már mmorpg meg bossfight rakhattak volna bele effecteket stb ...

De lényegében a Harcok is elég gyengék voltak ... pont a skillek miatt érzem gyengének , így kardal csapkodás volt kb .. meg ugye rendesen megvoltak vágva a harcok , leghosszabb is 3-4perc ..

Szeintem azon a kómás dolgon nem kiakadva volt , csak nem logikus ... ahogy jópár más dolog sem ... Pl vegyük a végén azt az örült csávót , Ha meg akarta volna akadájozni Kritot hogy eljusson suncihoz akkor fogja és bannolja ... a magyarázatokat amik voltak se érzem nagy magyarázatnak , főleg a 14.részt ....

De amúgy láttam embere feletti karikat , csak nem egy seinen-ben :D

Abban egyetértek hogy inkább összecsapott mint rossz . Alapötlet elég jó .

Történetileg viszont tényleg nem vágom miért nyúzzák ezeket a játékokat , most hallottam lesz majd a GGO , aztán meg jön az "Accel World"-ös világ ... ezt kicsit gáznak érzem hogy majd még 20játékkal eljátszák hogy beszorult jussunk ki , mentsük meg stb...



#4es :

Azt megmondom hogy az 5-8részig a halomnyi hibáinak ellenére is tetszett , utánna hogy bejött ez a szerelmi szál .. hát , inkább gáz volt , főleg a yuis papás mamásuk.

Nem magával a szerelmi szállal van itt se bajom .. hanem inkább fölösleges műfajkeveréssel meg a nagyon gyenge karakter személyiségekkel .

Azt is bevallom lehet én áltam neki túlnagy elvárásokkal , ami nagyon visszaütött .

Az hogy rengetegszer láttál kérdéseknél , szerintem tévedsz de mind1 végülis :D

Saját véleményem van , csak nem bírom normálisan mondatokba foglalni .....

És igen talán sokkal rosszabb anime is , idén is volt 1-2 olyan hogy untam és dobtam (AKB,Tsuritama,Busho,Zero,Dogdays,Arcana ...)

Év legrosszabbjának túlzás lenne nevezni .. de a legnagyobb csalódás volt (kicsivel megelőzve a Muv-Luv-ot .. azért is mekkora kár :S )


Flamet semmiképp sem szerettem volna indítani ! Elnézést ha kicsit úgy hangzott.

2012. dec. 27. 00:09
 8/111 anonim ***** válasza:
54%
Nálam is akkor kavart be mikor az a papás-mamás story jött. Habár én már akkor sejtetem hogy valami ilyesmi lesz, mikor tök hirtelen eljegyezték egymást, ott kezdett el romlani a story. -.-" Reménykedtem benne hogy nem lesz ilyen, ezért tovább néztem, de nagy csalódás ért. Szóval igen az év legnagyobb csalódása címet megérdemelné, szerintem mindenkinél. De nálam a legrosszabbat is kiérdemelte, mert még a Btooom! is jobb nála.(Pedig az sem valami jó!) #2-es voltam.
2012. dec. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/111 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább "az év legjobban elszúrt animéja". Hogy miért? Először is az alaptörténet adott, bennragadtak egy MMORPG-ben, és ha meghalnak a játékban, a valóságban is. Az első rész nagyon jóra sikeredett, de utána jöttek az egyre nagyobb minőségi esések. Az elején még átjött, hogy egy MMO-ban vagyunk, és itt mindenki a fejlődésért és az itemekért küzd, nem beszélve a túlélésért. Nagyon sok mindent jól beleraktak a Krafting-tól kezdve egészek a PK-ig. De utána jött a hanyatlás. Nem kaptunk történetet, csak ilyen mentsük meg a petet és hasonló egy epizódos hülyeségeket, de itt legalább a hangulat még meg volt. Aztán jött Asuna, és utána nyáltól csöpögött az egész, mást se hallottunk, csak hogy ők ketten milyen szerelmesek. (Nem rossz ha van benne romantika, de ez sok volt, a végére még virtuális gyerekük is lett O.o). Az ALO-ról ne is beszéljünk. Ott már bárki nyugodtam meghalhat, de megsiratják a másikat, ahelyett hogy megvárnák míg újraéled -.-". Nem volt rossz, nekem tetszett is, csak sokkal többet és jobbat ki lehetett volna hozni belőle. Az én véleményem az, hogy egy film/játék/sorozat akkor fejeződjön be, amikor a legjobb, hogy a késöbbi részek ne mocskolják be és ne váljon unalmassá, na itt a legjobb lett volna az 1. rész után.
2013. febr. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/111 A kérdező kommentje:
Utolsóval egyetértek , viszont ez a meghalunk itt akkor ott is dolog szerintem nagyon fail szagú.Bővebben nem lövöm le mert kisé spoiler lenne,.
2013. febr. 12. 10:57
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!