Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Szeretnék majd hobbi szinten...

Szeretnék majd hobbi szinten mangát rajzolni. Tippek? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Nem akar rendesen átjönni maga a stílus a rajzaimból. Statikus embereket még úgy-ahogy tudok rajzolni, de a mozgásoknál már gondban vagyok.

Most mondhatjátok, hogy a rajzhoz tehetség kell.Na az állítólag nekem megvan, mert már nyertem második díjat országos művészeti versenyen, és csináltam felvételit művészeti középsuliba, lazán felvettek.(mondjuk végül nem oda megyek)

Anatómiával is jól állok, nővérem orvosis, van itt könyv bőven.


Tehát csak tippekre lenne szükségem, hogy jobban átjöjjön majd a stílus.

Ha kértek, linkelhetek pár rajzot.


15/L



2013. júl. 23. 20:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, eloszor is linkelhetnel, hogy tudjuk mibol is elunk...De egyebkent neked magadnak is sok mangat kell atnezned/olvasnod hogy ra jojj a lenyegre, es tudjad mit hogyan is kell
2013. júl. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Oké,akkor itt van pár régebbi:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link] (mondjuk ezt csak unalmamban firkálgattam, és nem lett a legjobb)


(Amúgy mangából már úgy össz-vissz 200 fejezetet legalább elolvastam,animéből pedig hát... sokat.)

-most ennyi van a gépemen-

2013. júl. 23. 21:19
 3/8 anonim válasza:

Mangát rajzolni szerintem nagyon jó dolog, bár kissé nehéz az elején, mire beleszoksz ebbe az új stílusba. Egyébként a rajzaid jók! Simán tudod ezt fejleszteni még. ^o^

Nekem ezek a videók nagyon sokat segítettek http://www.youtube.com/user/markcrilley

Sokféleképpen tanít mangát rajzolni, meg egyéb más dolgokat is, talán neked is beválna! :)

Azt is megpróbálhatod, hogy lerajzolod a kedvenc anime/manga karaktereidet a saját stílusodban, vagy a mangaka stílusában. gyakorlás és vicces is.

Szóval rajzolj sokat :)

2013. júl. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
ezzel én is így vagyok, alaphelyzetbe le tudom rajzolni a karaktert viszont, testhelyzetekbe már nehezen, de úgy próbálom, hogy először pálcikaemberrel rajzolom meg a pózt és utána köré rajzolom a figurát, nem tökéletes a végeredmény, de hát gyakorolni kell, amúgy jók a rajzaid, tetszenek :)
2013. júl. 25. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

[link] (mondjuk ezt csak unalmamban firkálgattam, és nem lett a legjobb)


Ez tetszik a legjobban. :) unalmadban kéne rajzolnod. :)

2013. júl. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Szia! Nagyon jól rajzolsz 15 éves létedre, de rengeteget kell még fejlődnöd. Tényleg tehetséges vagy, de tanulnod kell. 3-4-5 év, és nagyon nagyon jó lehetsz, a legjobbak között Magyarországon! Tényleg nagyon jól nyomod a korodat is figyelembe véve. Én is képregény rajzoló vagyok, hát mangásan tolom azt hiszem... bár inkább már keverék-stílusom van. Nyugodtan írj rám, segítek amiben tudok. :)
2013. aug. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de ezek nem jók. És nem azért, mert még csak 15 vagy. 15 évesen én fényévekkel jobb voltam, pedig nem tanultam akkor rajzolni. Hobbiból csinálgasd, ne add fel ha szórakoztat, de profi sosem leszel. Lásd kicsit reálisabban a dolgokat, nem elég a tehetség, kőkemény gyakorlás és áldozathozatal kell hozzá. Nem vagy rossz, de nem vagy kiemelkedő, nincs saját stílusod, az pedig nem mérvadó, hogy hol nyertél díjat, mert ezek soha nem az értékről szólnak.

Még egyszer hangsúlyozom, nem bántani akarlak, de szakmabeliként (tervezőgrafikus/képzőművész) így perpill ez nagyon de nagyon kevés.

2013. szept. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló! Köszönöm szépen, hogy kaptam végre kritikát is. Mióta a kérdést kiírtam (vagy már akkor is?) magamtól rájöttem arra amit leírtál. És az is igaz, hogy sosem lehetek kiemelkedő.

Nem akarok dicsekedni, semmi ilyen szándékom nincs, ezt csak azért írom le, mert minden jel azt mutatja, hogy ez így van.

A legtöbb művészeti dologhoz

2013. szept. 26. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!