Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Az anime rajongóktól kérdezem,...

Az anime rajongóktól kérdezem, hogy hogyan reagáltok az utálkozók véleményeire? Illetve az utálkozóktól, hogy mi a bajuk az animékkel?

Figyelt kérdés

Az első kérdésemet úgy értem, hogy mondjuk lenézően mondják rá, hogy mese, gyerekeknek való hülyeség, hasonlók, és ti ezt hagyjátok, vagy mit csináltok? Sok ember van, aki lenéz titeket emiatt?

A 2. pedig, hogy mit szoktatok mondani az animékre? Mert egy interjúban mondta egy lány, hogy megverték ezért, és ez elég durva, ezért is kérdezem, hogy ti mit csináltok, meg mi a bajotok vele.

Vitát mellőzzétek, véleményekre vagyok kíváncsi!:)



2014. jan. 2. 14:26
 1/8 anonim ***** válasza:

Én konkrétan lesza rom a véleményüket.

Az ismerőseim közül,csak egy embernek volt ebből gondja,viszont azt meg is értem.Azokkal is simán lehet,dumálni akik nem szeretik az animéket,vagy gyerekesnek tartják,ameddig nem fanatikus az ember addig nem lesz gondja,viszont az az ismerősöm mindenkire ráakarta tukmálni a saját véleményét,támadásnak vette azt,hogy mesének nevezték,szinte nem is volt más témája.

Hasonló eset:dumáltam egy pasival,ő viszont éppen "menekült",mert beszélgetett egy anime mániás csajjal és amikor közölte,hogy régebben ő is nézett párat a csaj rákattant a témára,az ember amikor elmegy kocsmázni nem pont ezt akarja témának.

2014. jan. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 -Igazmondó- ***** válasza:
Én nyíltan merem bárkinek állítani, hogy rendszeresen animéken függök úgymond. Aki meg gyerekesnek tartja azt általában sikerült meggyőznöm, hogy nem az és van pár ismerősöm akiket én szoktattam rá az animékre. Ha animékről van szó, akkor nagyon meggyőző tudok lenni, és mivel sokat láttam könnyen tudok sokféle stílusban érvelni, mivel az animék is olyanok, hogy mindenféle korosztályt, illetve stílust megragadnak, ezért mindenki megtalálja a saját stílusát. Mikor hallom, hogy valaki valami rosszat mond az én drága animéimről, akkor nem tudom hagyni, kérdések sorozatával és érvek felsorolásával bizonytalanítom el az illetőt, míg rájön, hogy tévedett. :D Persze azért vannak nagyon kitartó emberek, akiket eléggé lehetetlen az animék irányába terelni.
2014. jan. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Rohadtul lesz@rom... Nem szoktam hangoztatni, hogy nézek vagy néztem animét, mert senkit nem érdekel, csak akkor mondom, ha téma van. Akkor meg nyilván olyanokkal akik szintén néznek ennyi. Akik meg utálják azok meg utálják, én meg pl. a Marveles szar filmeket utálom, pedig sokan meg imádják, ez van.
2014. jan. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Kameko-san ***** válasza:

Nem szoktam hangoztatni, csak ha kérdezik, vagy ha észreveszik. (pl. meglátják az unalmamban a füzeteim hátuljába firkált címeket, neveket, párosokat xD)

Ha ilyenkor egyszerűen csak kimutatja a nemtetszését, akkor lezárom egy "magánvélemény, mindenkinek más tetszik" dologgal, és mindketten megyünk a dolgunkra. Ha viszont erőszakosan rám akarja tukmálni a véleményét, vagy csesztetni kezd vele, akkor: "Úgy nézek ki, mint aki rászorul a véleményedre, vagy egyszerűen csak új hobbid a magánéletemben turkálni?"

2014. jan. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A "mese, gyerekeknek való hülyeség" kitételre kapásból tudok mondani pár címet, ami marhára nem fér be ebbe a kategóriába. Én egyébként tájékoztatni szoktam őket, hogy az anime olyan, mint a filmek, csak ez rajzolt, azok meg élő szereplősek, de mindegyikben van egy rakás műfaj meg különböző korcsoportoknak szóló, különböző komolyságú művek. Filmeket nyilván ez az utálkozó illető is néz, és ha van kedvenc filmje, akkor tuti van olyan anime, ami ugyanaz csak rajzban. Ha meg valaki szerint az maga a gond, hogy rajzolt, és azt nézi le, azzal nincs mit tenni. :)
2014. jan. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 pimpy válasza:

Nem értem miért ilyen ellenségesek a japán kultúrával, ez talán az amerikanizálódás mellékhatása. (*Insert Joker in nurse costume here* Ha Disney mesét nézel szemük se rebben, de ha kiejted az anime szót a szádon mindenki elveszti a fejét.)Pedig sok szempontból előnyös, olcsóbb, mert csak a szinkron színészeket kell fizetni és sokkal alkalmasabb gondolatok és érzelmek bemutatására és a harci jelenetek sem utolsók. A hazai ellenérzet abból ered, hogy anno egy kisfiú a Dragon Ball után azt hitte ő is tud repülni és kiugrott az ablakon... A média kegyetlenül lefokozta emiatt az animéket. Azok amik megfeleltek a követelményeknek meg tényleg gyerekeknek valók, például Pokemon, Digimon és tásaik. Anno a Narutot is cenztúrázta a Jetix, azokat a jeleneteket, amikben vérezek - innen meg nem érted miért van az hogy Tsunade egyik pillanatban tiszta ideg a másikban meg remeg a hemofóbiától.

Általában akkor beszélek animékről ha felmerül a téma, határozottan mellette állok, a nyitottabb embereknem a népszerűbbeket ajánlom - például Death Note, remélve, hogy megtetszik neki is, de nem tukmálom rá.

Ha meg valaki azt mondja, hogy "gyerekeknek való" akkor halál nyugodtan a szemébe kell nézni és azt mondani: "Mirai Nikki. Elfen Lied. Deadman Wonderland. Hellsing Ultimate OVA. Shiki - szép álmokat hozzá."

2014. jan. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 egy naaagy fan ***** válasza:
Én nem szeretem az animéket. Egyet végignéztem, de az ilyen harcos, véres, meg túl kislányosokon kívül többet nem találtam.
2014. jún. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Engem soha nem érdekelt más emberek véleménye. VI, VII, VIII-ban a félosztály az ellenségem volt, mert kiálltam amellett, hogy a magyaroknak vissza kell állítaniuk Magyarország 18-előtti határait. Zavarta őket, mert bár magyar szülőktől származtak, románoknak tartották magukat. Ezt a vágyamat máig megtartottam, de IX-XII-ben más iskolába kerültem, és őket nem érdekelt. Ők a humorérzékemért voltak oda.

Az animékkel is így vagyok. Ismerőseim mind tudják, hogy animéfüggő vagyok. Néha csipkelődnek, de le@rom őket.

2014. júl. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!