Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Animések! Tudnátok ajánlani...

Kérdezzfelel kérdése:

Animések! Tudnátok ajánlani nekem animéket?

Figyelt kérdés
Elég kezdő vagyok, csak párat néztem még, de tetszenek és kíváncsi lennék többre is. Amiket eddig látta: Kilari, Kaleido Star, Inuyasha és Vadmacskakommandó (:DD)Tudnátok nekem ajánlani párat? Lehet bármilyen, kivéve a juris, jaois ( vagy y kell írni? nem t'om). A sulisok biztosan jók, de az olyanok is tetszenének, amik a középkorban játszódnak. A horror nem biztos, hogy jó ötlet, elég félős vagyok, de ha nem olyan vészes akkor belenéznék. És még szeretném, ha leírnátok miért szeretitek és, hogy miről szól... Köszönöm előre is!

2014. jún. 17. 11:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szia!:)

Elsőnek ajánlanám az Inuyasha filmeket, mert 4 film is készült belőle! :) Mivel Inuyashat ismered, így nem mesélnék róla. :)

Kukucska. Ez a mese madarakról szól, állati jó :D Már nagyon régen láttam, ezért fogalmam sincs mik vannak benne, de nagyon szerettem.

Lovely Complex. Én imádom! Van egy alacsony srác és egy magas lány, akik a suli híres defektduó párosát alkotják. Először csak a lány esik bele, de később ez kölcsönös lesz. De addig nagyon sok mindenen mennek keresztül, természetesen vannak benne bonyodalmak is, de én nagyon szeretem. 24 részes, mindegyik fent van magyarul a youtube-on.

Meg még van a Kaleido Star és a Vadmacskakommandó is, de azokat írtad. :)

Ami nem sorozat, hanem film:

Chihiro szellemországban. Egy kislány a szüleivel elköltözik, de az új ház felé eltévednek. Találnak egy alagutat, aminek a végén teljesen más világ van. Sehol senki, csak standok. Oda mennek a kislány szülei enni, de a gonosz boszi átváltoztatja őket, és a lánynak neki kell dolgoznia, hogy elmehessenek onnan, de a szüleit is fel kell ismernie. A szerződés szerint, ha nem ismeri fel a szüleit, akkor örökre ott kell maradniuk, ha eltalálja, elmehetnek.

Blood, az utolsó vámpír. Ezt még én sem láttam, de a leírása alapján elég jó. :)

Saya ránézésre teljesen átlagos japán kamaszlány. Valójában azonban ő - az ember apától és vámpír anyától származó szamuráj - az utolsó igazi vámpír. Saya a titkos Tanáccsal együttműködve megszállottan próbálja megszabadítani a Földet az emberi vérrel élő, pusztító szörnyektől. Új megbízása szerint egy tokiói katonai támaszpontra indul, ahol nem csupán fegyverforgató tudását, de minden emberfeletti képességét is össze kell szednie.

Egyenlőre ennyi jutott az eszembe. :)

Ha kérdésed van, nyugodtan írj privibe ;)

2014. jún. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ezeknek utánanézek majd. Mondjuk az inuyasha filmeket már láttam, és természetesen azokat is ugyanannyira imádtam, mint a sorozatot. A Kukucskát is néztem már, jó, nem mostanában, de azért emlékszem rá. A többi viszont jól hangzik, úgyhogy amint tudok belenézek.
2014. jún. 17. 12:37
 3/13 anonim ***** válasza:

Death Note: kötelező darab! Ryuk a halálisten unatkozik, ezért egy halállistát dob az emberi világba. A főszereplő, Yagami Light megtalálja, elolvassa rajta a szabályokat, kb. az a lényege,h akinek beírja a nevét úgy h az illető arcát is ismeri, akkor az meghal. Light pedig elkezdi vele gyilkolni a bűnözőket és ugye senki sem tudja,h ki gyilkol, ezért a Kira nevet adják neki és istenként tisztelik. De közben Light apja, a rendőrfőnök, megkapja a Kira ügyet, plusz a világ legjobb detektívje is elkezd utána nyomozni.


Fullmetal Alchemist Brotherhood: sztem szintén egy kötelező mű :D Ez egy képzeletbeli világban játszódik, ahol vannak alkimisták, mint a főszereplő Edward és az öccse Alphonse, akik egy tragédiából még nagyobbat csinálnak és megoldást keresnek rá. Közben pedig feltűnnek a homunculusok, akik a 7 főbűn megtestesítői és látszólag Edhez hasonlóan a bölcsek kövére fáj a foguk, de igazából sokkal nagyobb volumenű terv részesei.


Attack on Titan: azt lehet mondani,h egy poszt-apokaliptikus világ, mert úgy kezdi a mesélő,h ez a történet a mi világunk jövője. A történet előtt néhány száz évvel titánok/óriások bukkantak fel, akik 3-15 méteresek és embereket esznek. Ezért az emberiség felhúzott 3 falat, körbezárta magát és ott próbálja átvészelni a titánok támadását. Majd a történet elején feltűnik egy 60 méteres titán, ami könnyedén áttöri a falat, majd egy páncélos, ami átszakítja a belső kaput, így a titánok elözönlik a várost és pusztítják az embereket. A főszereplő anyját is megeszik, aki megfogadja,h megfogja ölni az összest.


Ha érdekel egy véget nem érő történet is, akkor One Piece. A kalózok és tengerészek régóta egymás ellen harcolnak, majd volt egy kalóz, Gold Roger, aki olyan hírnévre és vagyonra tett szert,h kalózkirálynak nevezték. Kivégezték őt, de halála előtt azt mondta,h minden kincsét egy helyre rejtette, menjen mindenki és keressék meg. Így ismét elszaporodtak a kalózok. A főszereplőnek, Monkey D. Luffynak az az álma h ő legyen a kalózkirály, ezért kihajózik a tengerre,h megtalálja Rogert kincsét, a One Piece-t. És még korábban véletlenül megevett egy ördöggyümölcsöt, amitől gumivá változott a teste, és mellékhatásként nem érintkezhet vízzel, mert akk legyengül, lebénul. Szal elindul az útján és közben toborozza a saját kalózbandáját.

2014. jún. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Első vagyok...

A vándorló palota is nagyon jó! :)

Sophie dolgos hétköznapjai az édesapjától örökölt kalapboltban telnek. Fiatal korához képest csak ritkán engedheti meg magának, hogy a közeli városba menjen egy kicsit szórakozni; ám egyik kiruccanása alkalmával találkozik Howllal, az elképesztően sármos varázslóval. Kapcsolatukat félreértve az irigy Puszta boszorkánya rettenetes átokkal sújtva Sophiet: 90 éves öregasszonnyá változtatja őt. A lány teljesen összetörve a pusztákba menekül, mígnem véletlenül Howl vándorló palotájára bukkan. Kilétét eltitkolva felveteti magát takarítónőnek a palotába. A rejtélyes és energikus hölgy rövidesen élettel tölti meg az ódon kastély szobáit, melyben csak Markl, a varázsló pelyhes szakállú tanítványa, és a házat kormányzó tűzdémon, Calcifer lakik. Ez az a hely, ahol Sophie végre kibontakoztathatja tehetségét, és különleges csodákra lesz képes. Közös történetük Howllal talán még csak most kezdődik.

2014. jún. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Vampire Knight.:)
2014. jún. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Mirai Nikki (túlélő játék 12 szereplő között (picit hunger games beütés) akik mind látják a jövőt saját is naplójukban, a jövő naplóban. Az isten adta nekik ezeket a naplókat hogy egymás ellen használják fel és megöljék egymást míg valaki egyedül nem marad és isten lesz. (2 főszereplő nagyon durva, főleg a csaj) )


Nagi no Asukara (Vannak a víz alatt élő emberek és a felszíni emberek. A víz alatti embereknek a suliját bezárják ezért felszíni iskolába kell járniuk, ahol nem igazán szeretik a víz alattiakat. Sok-sok szerelmi szál és könnyfakasztó dráma, míg el nem érünk egy olyan ponthoz ahol a világ sorsa forog kockán)


Golden Time (A főszereplő srác balesetet szenvedett középsuli után és amnéziás lett, mindenkit elfelejtett majd mikor felépült új életet kezdett és egyetemre kezdett járni ahol megismerkedett egy lánnyal és szerelmes lett belé, ám erre az egyetemre jár régi barátnője is akit elfelejtett, így szépen lassacskán visszatérnek emlékei, elfeledve új szerelmét (full dráma) )


Kore wa Zombie desu ka? (félig poén, félig komoly anime. főszereplő srácot megöli a városban császkáló sorozat gyilkos ám egy nekromanta csaj újra éleszti őt és úgymond zombivá változtatja aki nem tud többé meghalni és erejét több száz szorosára tudja meg növelni, egyedül élt eddig otthon ám a nekromantával együtt 3 új lány költözik be hozzá, így veszi kezdetét a sorozatgyilkos utáni kutatás és a várost támadó szörnyek kiűzése)

2014. jún. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Méz és Lóhere

[link]

Bocs, így könnyebb volt.:D

Azért szeretem, mert cuki, és totálisan kezdőknek való (pont, mint amiket leírtál)!

2014. jún. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Full metal panic! (romantikus, kis mecha, vigjáték)

Clannad (+clannad after story)(romantikus, aranyo vigjáték, dráma)

Kiddy Grade is tetszene szerintem

Paradise Kiss( lányosabb romantikus, dráma)

Nana (szintén lányos romantikus, dráma, zenés kicsit)

2014. jún. 19. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

Another-kicsit horroros a beütése,de egyáltalán nem félelmetes

1972-ben egy Misaki nevű

tanuló járt az Északi Yomiyama

Általános Iskola kilencedik

évfolyamának hármas

osztályába. A fiú nagy

népszerűségnek örvendett az

osztályában, egyaránt szerették

a diákok és a tanárok is. Szinte

mintatanulónak számított, aki

még a sportokban is kiválóan

teljesített. De nem sokkal azután,

hogy elkezdte a kilencediket,

meghalt. A tragédia híre

mindenkit sokkolt. Viszont

egyszer csak valaki azt mondta a

fiú székére mutatva, hogy Misaki

itt van, nem halt meg. Attól a

naptól fogva a hármas osztály

úgy viselkedett, mintha elhunyt

osztálytársuk még mindig élne.

Ezt a színjátékot egészen

ballagásig folytatták. Az

igazgató még azt is elrendezte,

hogy Misakinak is legyen széke a

ballagási ceremónián. Ám ezzel a

szerencsétlenséggel nem is

gondolták, mi vette kezdetét...

26 évvel később, 1998-ban egy

Kouichi Sakakibara nevű srác

szintén a hármas osztály

tanulója lesz. Családi okok miatt

érkezett Tokióból Yomiyamába,

ahol most nagyszüleivel és

nagynénjével él együtt.

Édesanyja fia születésekor halt

meg, édesapja pedig jelenleg

Indiában dolgozik. Kouichi

tüdőbaja miatt nem tud máris

iskolába menni, így a helyi

kórházban gyengélkedik. Az

osztály nevében páran

meglátogatják a fiút, akit a

viselkedésük gyanakvással tölt

el. Ezt az érzést csak növeli, hogy

még aznap találkozik a

kórházban egy Misaki Mei nevű,

rejtélyes lánnyal, aki egy

szemkötőt visel a bal szemén.

Pár nappal később, mikor

iskolába megy, kiderül, hogy Mei

az osztálytársa. A többiek

nagyon kedvesen fogadják, de

mégis szembetűnik neki az

osztály furcsa viselkedése.

Sakakibarában több kérdés is

felmerül, amelyekre előbb-utóbb

választ kap.

2014. jún. 20. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 kicsipa ***** válasza:

Szia.Én nem tudom hogy szereted-e a romantikus animéket de ezek szerintem tetszeni fognak.

Itazura na kiss romantikus történet mely Kotoko és Iriéről szól.Kotoko szerelmes levelével kezdődik a történet melyet irie vissza utasit.A lány háza földrengés miatt össze dől és mivel az apja jó barátja az irie családnak oda költöznek hozzájuk.Majd sok mindenen keresztül mennek majd a irie is beleszeret majd össze házasodnak....Szóval humoros és nagyok klassz anime 25.részes

Kamisama hajimemashita ez is romantikus.

A lány egy szentély istene lesz akit segitője Tomoe védelmez.A lány Nanami aki beleszeret és érzéseit idővel Tomoe is viszonozni fog.Érdemes meg nézni.

Anohana ez egy szomorú anime néhány régi barátról akik kiskorukban elvesztették jó barátjukat Menmát kinek a szelleme megjelenik Jintánál. A történetben sok minden ki derül a multjukról és azon fáradoznak hogy Menma kivánságát valóra váltsák és ezáltal Menma békében nyugodhasson.Szét bőgtem magam annyira megható.

A többinek csak a cimét irom le oksi?

Skip beat romantikus

kimi ni todoke szintén romantikus

sukitte ii na yo ez is

Remélem tetszeni fog jó szórakozást hozzájuk.

2014. aug. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!