Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Felnőttként rossz-e, hogy...

Felnőttként rossz-e, hogy szeretek rajzfilmeket/animét nézni?

Figyelt kérdés
Érdekel a japán kultúra, szeretem az a japán rajzfilmeket attól függetlenül, hogy "kinőttem" belőlük. Jobban szórakoztatnak, mint az amerikai sorozatok, vagy akármilyen szappanoperák,idegen nyelven nézem őket nyelvtanulás céljából, szóval értelmesen próbálom a szórakozást összekötni a tanulással. Kicsit szégyenkezem, hogy ez köt le, és ilyeneket nézek de úgy vagyok vele, hogy mindenkit más érdekel, valakit a focimeccs, valakit a vígjátékok, engem meg ez, ezzel együtt kell elfogadni magamat, akár gáz akár nem. Szerintetek gond, és baj, hogy ez érdekel? A párom biztos ki fog nevetni emiatt, de remélem el fogja fogadni a "hülye" ízlésemet. (Ezen kívül van más hobbim is, ez csak egy része az életemnek.)

2015. jan. 26. 10:38
 1/6 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy?

Szerintem szeretni és nézni őket nem az. Ha lennél 40, és beöltöznél son gokunak egy conra, akkor már furán néznének rád :) plusz ezeknek valóban jó a humoruk, érdekes a történetük, rosszabb lenne, ha a bebe tévét néznéd napi 4 órán át, mert leköt.

2015. jan. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
+ szeretnék az elkövetkező években japán nyelven tanulni, jó anyanyelvű anyagnak tartom ezeket a rajzfilmeket hozzá (most angolul meg olaszul nézem őket egyébként)
2015. jan. 26. 10:45
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat kedves 1. válaszoló! 27 éves vagyok, amúgy teljesen normális ember. Dolgozni járok, főzök, házimunkát csinálok, szabadidőmet meg próbálom hasznosan eltölteni (sportolok, tanulok képzem magam) mikor van egy kis üres járat, akkor nézek egy egy sorozatot, kiírom belőle a szavakat, kifejezéseket, amik megtetszenek, gyakorlom a helyes hangsúlyozást stb. nyelvtanulás céljából nézem őket tényleg, nincsenek egyéb céljaim a "mesézéssel", csak hogy kordában tartsam a nyelvtudásomat.
2015. jan. 26. 11:00
 4/6 anonim ***** válasza:

Az sose baj, a mesékből nem lehet kinőni. Amúgy meg az animéket nem lehet gyerekmesének kategorizálni, jópárat nem is kéne 16 alatt nézni :D

Szerintem nem kell szégyelld, neked ez tetszik, ha másnak nem, akkor ne törődjön vele.

Bocsi az okoskodásért, 14/L :)

2015. jan. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Miért lenne rossz? :D Az animék nagy része nem gyerekeknek, hanem felnőtteknek készül. Ez is egy műfaj, semmivel sem rosszabb vagy jobb, mintha élőszereplős sorozatokat néznél.


Szerintem hülyeség az a felfogás, hogy van amihez "túl idős" vagy, vagy "kinőttél belőle".


Én cosplayer vagyok, és imádom csinálni. Valószínű negyven évesen is be fogok öltözni, sőt, még talán öreg néni koromban is, ha bírom - ez egy kortalan hobbi, csak megfelelő karaktert kell választanod hozzá.

Ha elmész egy conra, láthatod majd, hogy nagyon vegyes a korosztály. 20 év alattiakból vannak a legtöbben, de még időseket is szoktam látni, és a 20-30-as korosztályból is bőven akad ember.


(Mellesleg megjegyzem, ez az egész előítélet az animével/cosplay-jel szemben elég röhejes szerintem. Én rengeteg pénzt, időt, energiát és munkát ölök a jelmezeimbe. Nagyon sok kreativitást és ötletességet igényelnek. Mégis mi, cosplayerek vagyunk lenézve a félmeztelenül, kifestve, megvadult majomként üvöltöző focirajongó "felnőttek" által. Nem azt mondom, hogy a focirajongás rossz, csak egy példának hoztam fel arra, hogy mindenkinek megvan a maga bolondériája. Csak van, amelyiket elfogadják, és van, amelyiket ok nélkül lenézik. Animékkel detto ugyanez. Csak egy pl. ismét: ha sci-fi rajongó vagy, vagy sorozatrajongó, az rendben van általában. Ha animéket nézel, akkor rögtön gyerekes és éretlen vagy. Na ennyit erről. (=_=))


Bocsánat a hosszú válaszért!

Egy szó mint száz, ne érdekeljen, ki-mit gondol - csináld azt, amit szeretsz! :3


25/l

2015. jan. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Most te ezt komolyan kérdezed? Neked rossz hogy ezt szereted vagy mi? Mert más nem számít. 27 évesen meg nagyon fiatal vagy... szóval teljesen normális ha ilyesmiket nézel. Több értelme/mondandója van szerintem bármelyik animének, mint mondjuk a szappanoperáknak.
2015. jan. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!