Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Szerintetek jo volt vagy rosz...

B1nc1 kérdése:

Szerintetek jo volt vagy rosz a Tokyo Ghoul vege? (masodik evad)

Figyelt kérdés
Szerintem maga az otlet jo volt. Csak szerintem, hogy a nezok teljesen bele tudjak elni magukat Hide karakteret egy kicsit jobban ki kelett volna epiteni. Illetve a mangaba Kaneki harcol a vegen a feher haju csavo ellen ami szerint nagy baj, hogy teljesen ki lett vagva. Nektek mi tetszett mi nem?

2015. márc. 28. 04:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát, mint manga olvasó, nekem tetszett. Legalább is a Hidés jeleneten zokogtam rendesen ( a hosszú sétálós rész sem tűnt olyan hosszúnak könnyekkel küzködve... :') ) Valamennyire sajnálom, hogy kihagyták az Arimás részt, de a sok cenzúra mellett el nem tudtam volna képzelni hogyan csinálták volna meg, szóval lehet jobb is így... 7.5/10
2015. márc. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Engem zavart hogy nem Manga alapján történtek az események. Manga jobban tetszik, így hidet se sajnáltam, mivel mangában elvileg még életben van.
2015. márc. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem olvastam a mangát, így csak az animében látottakat tudom véleményezni. Nagyon sajnáltam, hogy Hide meghalt, a kevés szereplése ellenére megkedveltem a karakterét, és a kitartó barátságát Kanekivel.

Az utolsó részben nagyon tetszett a séta jelenet, bár be kell vallani, azért eléggé hatásvadászra sikeredett. Végre megkaptuk az első évad remek openingjét (a másodiké szvsz minősíthetetlenre sikeredett) ami teljesen hozta a hangulatot, és a helyzetnek a szimbolikája is rátett még egy lapáttal a dologra. Ahogy Kaneki félszemű ghoulként vitte a CCG egy halott emberét a bámuló életben maradt katonák közt, valami vérfagyasztó látvány volt. Számomra kb. olyasmi jelentéssel bírt ez, hogy az emberek és a ghoulok is képesek megérteni egymást stb.

Az utána lévő jelenetek viszont elég bosszantóra sikerültek. Csak halvány utalást kaphattunk arra, mi lett főszereplőnk sorsa, mintha egy harmadik évad lehetőségét még fenn szeretnék tartani (inkább ne!). Touka pedig megnyitotta a kis kávézóját; hát erre nem tudok mit mondani, összejött az álma...

Sajnos ezek a momentumok a szememben képtelenek voltak ellensúlyozni a sorozat bűnrossz első felét. Az első epizód még rendben volt, kaptunk egy érdekes fordulatot, főhősünk csatlakozott az Aogirihez, csakhogy innentől, mintha elfelejtettek volna magyarázni. A képsorok csak úgy peregtek, de sok minden érthetetlen volt, próbálták fenntartani az érdeklődést azzal, hogy 'hű-de-menő-semmit-sem-árulunk-el-fedjen-mindent-balladai-homály' ez viszont nagyon nem jött be. Onnantól kezdtek érdekessé válni a dolgok, hogy az Anteiku főnökének múltját megismerhettük. Itt kicsit összeszedettebb lett minden, csak sajnos kicsit megkéstek vele... Ami még jó volt benne és kiemelnék az az Amon és Akira jelenetek. Az ő kapcsolatukat tisztességesen megcsinálták.

Számomra ez egy 5/10-et ért meg, azt nem tudom minősíteni, hogy Kanekinek egy értelmes mondata sem volt sokáig, pedig elméletileg ő lett volna a főszereplő, vagy mi.

2015. márc. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Vége teljesen nevetséges volt és abszurd.

Mangában volt értelme, hogy Kaneki mért küzdött meg Arimaval, de itt teljesen hülyeség volt.

Mangában Kanekinek egy badass, erős és kissé önző Karaktere volt /van. Animében meg kaptunk egy emos töketlen karaktert aki a végén direkt lett öngyilkos.

2015. márc. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hide volt az egyik kedvenc karakterem,és mikor a mangát olvastam,egyszerűen tűkön ültem hogy mikor bukkan fel újra...és minden alkalommal mikor végre elődugta a sötétből a cuki kis pofiját, SEMMI használható sem derült ki róla,vagy éppen csak annyi, hogy sejtesse a manga hogy itt valami készülődik,valami nagy dolog,DE NEM,végül gyakorlatilag csak azt tudtuk meg hogy végig tudta mi van Kanekivel,ÉS azt sem tudjuk biztosra hogy él-e még! Szóval ezért a kiépítetlenségért nem igazán lehet szerintem az animét hibáztatni,hiszen a manga sem szolgált kielégítő válaszokkal.


Az animét nézve,úgy érzem valahol ez a vég nyugtató is volt,és irtózatosan idegesítő is.

Nyugtató abból a szempontból hogy VÉGRE Hide és Kaneki kapcsolata megkapta a figyelmet amit megérdemelt,tudjuk mi történt és egy keserű utóízt hagyott,de ez legalább nem annak a borzalmasan lesújtó bizonytalanságnak és terrornak az íze,amit a manga hagyott maga után.Tetszett végül is,hogy az anime legalább megpróbált Hidének egy méltóságteljes véget adni,DE!!! ebben pont az nem tetszett,hogy konkrétan véget vetett neki,és minden lehetőséget arra hogy esetleg életben maradt,sutty,kivágta a kukába.

A többi elkú*t dologról inkább nem is beszélek,rosszul leszek.


De mindent egybevetve,végül is Kaneki szenvedte meg a legjobban az egész animésítést,eredetileg egy nagyon sokrétű karakter,a már-már gonoszba csapongó személyiségével furcsán életszerű volt,és az volt benne a legérdekesebb,számomra legalábbis,hogy végig lehetett kísérni ennek a mentális,érzelmi,és lelki összeomlásnak az egész folyamatát.Az anime...sokkolóan rossz.Ennyi,lesokkolt hogy mit csináltak Kanekivel.

2015. máj. 27. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Szerintem jó, hogy hide meghalt. De amit nagyon sajnálok, hogy a manag végén lévő verekedést kivágták. Amikor kaneki megette hide-t. Az elég kemény lett vólna.
2015. máj. 27. 01:31
 7/9 anonim ***** válasza:

Hide megevése mangában sem volt benne, szóval nem lett kivágva.

Hide egyébként több, mint valószínű, hogy nem halt meg.

2015. máj. 27. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én most fejeztem be az animét. Tetszett az alap ötlet, jól is indult, a végén azt hittem nagyon jó lesz mikor kiderült hogy ki a bagoly (már sejtettem egy ideje). De a vége.. gyenge volt. Az egész egybe 10/5 nálam..
2015. jún. 17. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
A Tokyo Ghoul:re mangában megmutatják, hogy Kaneki megette Hidét.
2017. dec. 24. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!