Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Mondanátok rajz/mese/animációs...

Mondanátok rajz/mese/animációs filmeket?

Figyelt kérdés

Bármilyen animációs-, mese-,vagy-rajzfilm (esetleg anime is) szóba jöhet, ami valami miatt nyomot hagyott bennetek, vagy tetszett... Az sem baj, ha szomorú:)

Már sokat én is megnéztem, majdnem minden Disney-t, úgyhogy annak nagyon örülnék, ha valami más országban készült filmet is mondanátok:)



2015. jún. 28. 21:36
 1/9 anonim ***** válasza:

Chihiro szellemországban

Az idő urai

2015. jún. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A vadon hercegnője
2015. jún. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Totoro – A varázserdő titka

A vándorló palota

Kokuriko Saka Kara

hotarubi no mori e

2015. jún. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Animés sorozatok közül 3 volt rám nagy hatással:

Rainbow: Nisha Rokubou no Shichinin, Code Geass és Shigatsu wa Kimi no Uso. A Rainbow arról szól, hogy hat fiú bekerül egy brutális javítóintézetbe, s egy hetedik veszi szárnyai alá őket. A megpróbáltatásaikat, megaláztatásaikat, erejüket, barátságukat mutatja be az anime. 26 részes, de minden részét nagyon szerettem. Nagyon valósághű és komoly.

A Code Geass nem ennyire komoly, itt már vannak mechák (óriásrobotok), a grafika is jobban elrugaszkodott a valóságtól, de hihetetlenül erős mondanivalója van (legalábbis számomra), kidolgozott karakterekkel dolgozik. Két évada van (Code Geass Hangyaku no Lelouch, Code Geass Hangyaku no Lelouch R2), mind a kettő 25 részes.

A Shigatsu wa Kimi no Uso jelenkori, valósághű, reális. Zenés (komolyzene), gyönyörű szép dallamok csendülnek fel benne. Vannak benne viccesebb, gyerekesebb jelenetek, de a vége felé megkomolyodik, az utolsó részek pedig nagyon szomorúak. 22 részes.


Animés filmek közül ajánlom:

Hotarubi no Mori e

Howl no Oguko Shiro (Magyarul: A vándorló palota)

Kotonoha no Niwa

Sen to Chihiro no Kamikakushi (Magyarul: Chihiro szellemországban)

2015. jún. 29. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszolat:) A Ghibli stúdiót ismerem, nagy fan vagyok:)) De a három animesorozatból mindenképpen megnézek valamennyit:)
2015. jún. 29. 08:53
 6/9 anonim ***** válasza:
Nézd meg a Kaleido Start.
2015. jún. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Van egy anime, Wolf's Rain. Nem igazán szeretem az animéket, de ez tetszett. Farkasokról szól, akik vándorolnak és keresik a Paradicsomot. A vége az mondjuk elég szomorú. A nézzsorozatokat.hu-n fent van.
2015. jún. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Animék közül én a Neon Genesis Evangelion-t és a Ghost In The Shell-t ajánlanám, ha valami komolyra vágysz. A Neon Genesis Evangelion egy 26 részes zseniális lélektani anime egy befejező filmel az End Of Evangelionnal. Lényegében egy kissé post-apokaliptikus mechás animének induld, de a hangsúly hamar átkerül a szereplők lelkivilágának bemutatására. A Ghost In The Shell pedig egy nagyon részletesen kidolgozott világgal rendelkező cyberpunk filzófia. Olyan témákat boncolgat, hogy mi tesz minket emberré, és hogy a technológia fejlődése milyen hatással van a társadalomra.
2015. jún. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez mind izgalmasnak tűnik:))
2015. jún. 30. 08:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!