Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Magyarországon miért vannak...

Magyarországon miért vannak ennyire elterjedve az animéket, meg a Japánt, Koreát kedvelő fiatalok?

Figyelt kérdés
Én Németországban lakom, és van összehasonlítási alapom. Az én sulimban az osztály fele azt se tudta, hogy mi az. Nem ismerek itt egy olyan embert sem, aki szeretné ezeket. Amíg otthon jártam iskolába, ott sokkal többen kedvelték. Itt a Gyakorin is a népszerű témák közt van az anime. Nekem van egy olyan elméletem, hogy Nyugat Európában azért nem annyira elterjedt, mert itt jólét van, és Magyarországon meg nem annyira, és ott ezért ragaszkodnak, keresnek néhányan egy olyan országot, kultúrát, ami gazdag, és híres, szerintük "rózsaszín".

2015. okt. 3. 14:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Furcsa amit írtál, én pont azt hallottam, hogy sokkal kisebb nálunk ez a réteg mint a többi országban.

Pont a németek eléggé nyomatják, rengeteg manga van lefordítva németre, csak menj be egy random könyvesboltba.

Szerintem ennek semmi köze a jóléthez, annyit tudok elképzelni hogy nálunk ugyan kicsi, de nagyon hangos ez a réteg és azért tűnik neked ennyire kiterjedtnek.

2015. okt. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
4%
Én kivétel vagyok... Mert ilyen hülyeséget nem nézek...
2015. okt. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy tudom, hogy fordítva van. Nyugaton több országban (de nem mindegyikben) máig van ezeknek a műveknek piacuk, ott kiadnak különféle manga és anime sorozatokat, utóbbiak pedig nemcsak a TV-ben mennek, hanem DVD, illetve Blu-ray kiadást is kapnak. Németországban és más helyeken még élőszereplős japán filmeket is kiadnak néha, akár rétegműfajokat vagy nagyon régi filmeket is. Magyarországon ezzel szemben gyakorlatilag megszűnt az animepiac, a legtöbb élőszereplős művet pedig jó ha egy páran ismerik.


Több nyugati európai országba már régóta jelen vannak az ázsiai média termései, ott nagyobb és elismertebb kultúrkör alakult ki köréjük. Nálunk inkább csak a '90-es évek vége felé indult be ez a rajongás, de különféle tényezők miatt a piac nem virágzott fel annyira, mint máshol. Sőt a TV-k meg a médiahatóságok egyenesen elnyomták. Itt tehát még mindig tapad hozzájuk az "újdonság" érzése, még mindig viszonylag szűk, de hangos rajongótáboruk van. Viszont ahol már évtizedek óta jelen vannak a keleti kultúra tömegtermékei, ott gondolom elfogadottabbak, és a rajongók nem keltenek akkora feltűnést.

2015. okt. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Amiben biztos vagyok az az hogy ideológiailag, lelkileg és kultúrálisan inkább tartozunk kelethez, elég csak olyan apróságokra gondolni hogy nem megyünk cipővel a nappaliba, és fürdünk minden nap. És legyen akármilyen egzotikus a japán kultúra, budhizmus, sinto meg miegymás, sokkal közelebbinek érzem magamhoz az animeszereplő problémáit, élethelyzeteit mint az amerikai filmeket, sorozatokat. De hogy a nyugaton hogy állnak a dologhoz, azt nem tudom.
2015. okt. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem ez azért van, mert a Magyar emberek sokkal tanultabbak, érdeklődőbbek, inteligensebbek, mint a sok hülye külföldi aki szarik mindenre, pl. vegyük azt, hogy én hetedikes vagyok, és tanulunk ostráktól brit nemzeteken át oroszokról, meg minden más uncsi nemzetről, bezzeg a külföldiek azt sem tudják megmondani, hogy hol van Magyarország, nekünk meg azt is kell tudnunk, hogy melyik kancellár mikor és hányszor ment el hugyozni naponta!! Tiszta felháborító!!:(
2015. okt. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
94%
#5 Turulmintás tarsolyod is van? :D
2015. okt. 8. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
48%
Azért az is jelent valamit, hogy az egyik kpop zenekar magyar Facebook oldalát, ha minimálisan is, de többen lájkolták, mint a németet.
2016. jan. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!