Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Magyarországon miért nincs...

Magyarországon miért nincs elterjedve az automata váltó?

Figyelt kérdés
pl legtöbb autóban van szervó kormány,klíma,elektromos ablak,tükör etc automata váltó meg nem

2014. febr. 28. 22:43
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
27%
mert fölösleges
2014. febr. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 A kérdező kommentje:
inkább a manuális az... hosszú úton,városba,dugóba araszolásnál... fárasztó és kényelmetlen is...
2014. febr. 28. 23:01
 3/43 Shai-Hulud ***** válasza:
84%

Egész Európában nincs nagyon elterjedve. Vagyis viszonylag kevés automata váltós kocsi van.

Az USA-ban meg nem tudsz eladni olyan autót, ami nem automata váltós.

Hát ez van. Ahány földrész, annyi szokás :-D

2014. febr. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 A kérdező kommentje:
Azt is mondták hogy a motorok mérete miatt usa nem gyárt autót 2000cm3 alatt náluk már az 1950-es évektől automata volt minden kocsi...
2014. febr. 28. 23:19
 5/43 anonim ***** válasza:
95%

Van egy teóriám. Amerikában ügyebár nem nagyon foglalkoztak a környezettudatossággal, a benzin meg nagyon olcsó volt, és szinte mindenki tudott autót venni. Így mivel sokan szerettek volna autózni, és a manuálisat meg nehéz megtanítani, el tudom képzelni hogy tényleg erre volt igény, hogy az autóba csak beüljenek és menjenek.


Itt Kelet-Európában pedig azért nem terjedt el, mert fényévekkel egyszerűbb volt gyártani egy 4-5 sebességes manuális váltót, és amúgy sem tehette meg sok ember hogy autót vegyen, hát még hogy fizesse a többletköltséget amit a régi hidrós autómata okozott.

Plusz erre még adalék, hogy Amerikában a nagy V8-as motoros autóknak nem volt nehézség eltekerni a hidrós váltót, és még gyorsítani is az autót megfelelően.

Ellenben itt nálunk már a két literes motor is nagynak számított, de még azt is jelentősen visszafogná egy automata.

2014. márc. 1. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 Beviz Elek ***** válasza:
82%

Mert nincs rá akkora igény. Mivel nincs igény, keveset hoznak ide.


Hogy miért nincs igény? Passz. Én néha elkocsikázok az ilyen dolgokkal (tempomat, automata váltó), de ilyen autót nem akarok a mindennapjaimban. Legyen manuális, én irányítsak.


Hogy a többi autós miért nem igényli? Nem tudok a nevükben nyilatkozni. Egyébként úgy látom, hogy fokozatosan terjed, de vannak begyepesedettek (mint én) akik szeretik a manuálisat.


Viszont egyre több embertöl hallom, hogy kipróbálták az autómatát és bejön nekik.

2014. márc. 1. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 A kérdező kommentje:
én ültem már többféle automata kocsiban. pl Opel Astra G 1.8 16V 125 le benzin átlag fogyasztása 7-8 liter gyorsulás 10 másodperc és semmit nem rontott rajt a váltó sport és téli üzemmód is volt rajt. Én jobb szeretem az automatát egy átlag embernek jobb lehet az automata versenyzőknek való a manuális.
2014. márc. 1. 00:43
 8/43 anonim ***** válasza:
95%

Picit másabbak ám a régi autómaták mint az elektronikusan vezérelt modern típusok :D


Egy modern automata már jobb mint a manuális, főleg ha szoftvert is sikerül hozzá belőni úgy. Gyorsabban vált, egyenletesebben gyorsít, nem ránt...

Régebben meg tudod mivel vezérelték a váltást? Azzal az automataváltó folyadékkal, ami magát a forgatónyomatékot átviszi a hidrodinamikus nyomatékváltóban... Gondolhatod mennyire váltott úgy ahogy az ember váltana. :D

2014. márc. 1. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
20%
csak rossz korben kerdted, anno engem az foglalkoztatott, h lehet manualla tenni x mercit, azota most van 1 automata omegam, ismeretsegi korbe bmw k, szoval van itt azert.
2014. márc. 1. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
Nekem is manuális váltós autóm van, választhattam volna autómatát is, de igazából nem is a fogyasztás volt az ami a döntő tényező volt, mert nem azon az 1-2 literen vagy annyin se múlik, hanem egyszerűen szerintem élvezetesebb a manuális, sokkal inkább én irányítok, autómatával valahogy számomra unalmas lenne a vezetés, még a városi rész is.
2014. márc. 1. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!