Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Tudtok olyan seinen (inkább...

Tudtok olyan seinen (inkább felnőtteknek szóló, komolyabb hangvételű) animét, ami fantasy műfajú, de ettől függetlenül az emberi jellemeket reálisan ábrázolja és sok benne a romantika is?

Figyelt kérdés

A főszereplőnek legyen benne egy szerelme, akivel összejönnek, akár már az anime elejétől együtt lehetnek, de az sem baj, ha csak idővel ismerkednek meg/jönnek össze. Kapcsolatuknak legyen kidolgozott mélysége, szóval ne ilyen hollywood filmes sablon érzete legyen, hogy 1 perc után összejöttek és csak lóg a levegőben az egész kapcsolatuk, mert semmit sem tudunk meg abból mi az, ami miatt ennyire közel kerültek egymáshoz.

A főszereplő sokszor akarja megvédeni szerelmét valamilyen fenyegetéstől.

Lehet benne olyan fordulat, hogy néha a főszereplő férfi szorul a lány segítségére, mert ugye mivel fantasy történetről van szó nem kizárt, hogy a lány is rendelkezik valamilyen különleges adottságokkal, képességekkel, esetleg harcművészeti tudással vagy egyszerűen csak az eszével oldja meg az adott problémát.

A karakterek nagyjából reálisan viselkedjenek, attól függetlenül, hogy a világ, amiben játszódik nem, vagy csak kevésbé reális. Tehát ne legyenek benne erőltetett, oda nem illő poénok és fanservice jelenetek. (esetleg minimális mértékben)



2016. febr. 18. 00:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Na pont egy ilyesmi hiányzik nekem is de sajnos eddig még nem csináltak ilyesmit.
2016. febr. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Steins;Gate, tudom ez nem annyira fantasy, de minden másban tökéletesen passzol.
2016. febr. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Az általam eddig látott animék közül talán a Basilisk áll a legközelebb az itt leírtakhoz, az egy nindzsás fantasy seinen anime sok romantikával és drámával.

Ehhez hasonlók is jöhetnek bármilyen témában, a lényeg, hogy a komoly felnőttes hangvétel, kidolgozott karakter jellemek, motivációk és azok fejlődése, romantika és fantasy elemek küzdelmekkel, drámákkal meglegyenek.


A Steins Gate-be majd belenézek, köszönöm az ajánlást.

2016. febr. 18. 13:25
 4/9 anonim ***** válasza:
Berserk
2016. febr. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Fullmetal Alchemist Brotherhood

Nagyon jó anime, csak kevés romantika van benne. A főszereplő meg akarja védeni a lányt, és a legeslegvégén össze is jönnek.

2016. febr. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A FMAB shounen, nem seinen.
2016. febr. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Sajnos fantasy műfajban a Berserken kívül nem igazán van ilyen, esetleg a Haibane Renmei, ebben ugyan nincs romantika, de nagyon kidolgozott jellemábrázolásokat és lélektani drámát alkalmaz. Ha nem riaszt vissza a sci-fi, akkor a Ghost In The Shell-t ajánlanám. Ugyan ebben sincs romantika, de szintén nagyon mély személyiséggel és filozófiai koncepciókkal operál. Jin-Roh: Ez viszont egy szerelmi történet, ami egy alternatív németek által uralt japánban játszódik és egy katonai osztagról szól.

Szintén sci-fi-hez még a Cowboy Bebop itt elég is elég kidolgozottak a jellemábrázolások, remek karakterekkel operál és a 3 közül az egyik főhős női. Szerelmi szála van, viszont erősen tragikus hangulatú.

2016. febr. 19. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Tudom az FMA nem ide való, de nem kötök bele, mert shounennek tényleg az egyik legjobb, viszont még ha lazábban is kategorizáljuk akkor sem sorolnám a komolyabb hangvételű és reálisabb karakterjellemeket felvonultató művek közé, mert bár tud komoly lenni, de gyakran átcsap debil poénkodásba is, ami legtöbbször erőltetett, akármilyen vicces is.

Egy igazi seinen animében poénok maximum olyan szinten fordulnak elő, ahogy hasonló szituációban a valóságban is előfordulnának. Tehát drámai helyzetben nekem ne kezdjenek el idétlenkedni és agyament módon poénkodni, csak hogy a nézők feszültsége oldódjon. Shounennél persze semmi bajom nincs ezzel, de ha már seinent nézek, akkor vannak minimális elvárásaim a történet komolyságát és a karakterek jellemének életszerűségét illetően.


Az utolsó válaszolónak pedig köszönöm a bővebb ajánlót.

A Berserk nekem is az egyik kedvenc animém, romantika ugyan nem sok van benne, de ami megjelenik benne, annak tényleg komoly érzékelhető hatása van, főleg annak fényében, hogy a karakterek korábban miken is mentek keresztül együtt.

Már nagyon várom az idén nyárra esedékes folytatását, melynek köszönhetően végre anime formában is megismerhetjük a manga által továbbvitt történetet, még ha grafikailag egy agyon CGI-ozott borzadályt kapunk az sem érdekel, ha minden más klappol.


A Ghost in the Shell-t és a Cowboy Bebop-ot is láttam, igaz azok annyira nem az én műfajom, de méltán érdemelték ki a kultikus státuszt a maguk kategóriáján belül.

2016. febr. 19. 01:40
 9/9 anonim válasza:
Fate/Stay night. bár szerintem az első évad nem olyan jó, sokkal jobb Fate/Zero (a Fate/Stay night előzménye) és a Fate/Stay night Unlimited Blade Works, mivel a Fate/Stay night-ban Shirou elég töketlen volt.
2016. márc. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!