Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » A 2015/2016-os téli szezonból...

A 2015/2016-os téli szezonból melyik animék tetszenek nektek a legjobban?

Figyelt kérdés

Nekem:

Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku wo!

Dimension W

Schwarzesmarken

Hai to Gensou no Grimgar


Nektek???



2016. febr. 19. 08:48
 1/3 anonim ***** válasza:

A téli szezon még tart, ha vége ezeknek a sorozatoknak, akkor lehet véglegeset mondani.


A Dimensoin W-n még gondolkodom, elkezdjem-e. Érdekel, de eddig valahogy sikerült elkerülni.


A KonoSuba egy kellemes laza comedy. Kicsit No Game No Life utánérzésen van vele kapcsolatban, annak ellenére, hogy csak a setting hasonló.


A Grimgar tipikus A1 Pictures színvonal. Eléggé középszerű és sehová nem halad. Az utóbbi időkben népszerű A1 sorozatok átlagánál azért jobb.


A Schwarzesmarken elég nagy csalódás. Egy MuvLuv történettől ennél azért jobbat vártam.


A Boku dake ga Inai Machi hatalmas meglepetés lett. Annak ellenére, hogy ez is A1 Pictures, elég erősen sikerült bekezdenie és szerintem nem sokat veszített a lendületéből. Általában ettől a stúdiótól nem várok minőséget, 80%, amit letesz az asztalra, maximum középszerű.


A Musaigen no Phantom World egy kissé suta lett. Az első pár rész eléggé épített a fan service-re, de ezt kezdik elhagyni, a világ érdekes, a tálalás kissé talán felemás. A legnagyobb hibája szerintem egy tisztességes, egész évadon átívelő story arc hiánya.


A Dagashi Kashi elég réteg darab lett. Szerintem túlságosan épít a japán kultúra és életvitel ismeretére ahhoz, hogy külföldiek számára is teljes élményt adjon. Ez nem hiba, elvégre elsősorban mindent a saját piacra termelnek, de mégis kicsit kizár. Ilyen szempontból talán a tavalyi Shirobakohoz tudnám hasonlítani.


Összességében nálam eddig a KonoSuba vagy a Boku dake volna az első helyezett. Esetleg megosztva, mivel két teljesen eltérő kategóriáról van szó.

2016. febr. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Boku dake ga Inai Machi, eddig szinte csak ez.
2016. febr. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A Boku Dake ga Inai Machit imádom, és a Musaigen no Phantom World is tetszik, habár nem éppen az én műfajom. De ami a legnagyobb megkönnyebbülés volt benne az az, hogy nem a rakat ecchit köríti a sztori, hanem a sztorit köríti a minimális ecchi, amiből azért kevés van mostanság.


A Dagashi Kashi iránt vegyes érzelmeim vannak, aranyos a "történet" és tetszik a grafika, kedvelem a szereplőket, de valahogy mégsem az igazi, hiányzik belőle valami. Azt ne kérdezd, hogy mi, mert halovány lila gőzöm sincs róla.


A Haikyuu szerintem hozza az első évad színvonalát, és bár továbbra sem egy világmegváltó darab, attól még élvezem azokat a húsz perceket hetente.


Hajj-hajj, a HaruChika. Istenem, de vártam. Klasszikus zene és rejtélyek? Kedvenc lesz! Ja, gondoltam én. Elég nagy csalódás volt. A grafikát imádom, de a sztori olyan lapos, hogy még a középkoriak is gömbölyűnek gondolták mellette a Földet. A klasszikus zenei rész csak úgy van, hogy legyen, egyébként meg mindenki lesz*rja, a rejtélyek meg... hát vannak azok, és meg is oldják őket, de... nem is tudom. Azért szerintem elvárható lenne néhány izgalmasabb rejtély, például a Hyouka is slice of life, kis semmiség rejtélyek köré épített, mégis milyen hangulatos sztorija lett. HaruChika inkább bujdosson el szépen ügyesen.


Prince of Stride: ALternative

Ez is egy olyan tipikus null sztori agypihentető anime, szóval nem hiszem, hogy szükséges nyilatkoznom róla.


Nijiiro Days

Hááá, ezt de bírom:D Semmi extra igazából (mondjuk nekem új ez a fiúszemszöges shoujovígjáték), de nagyon szórakoztató. Mondjuk kár, hogy csak 10 percesek a részek.

A kedvenc párosításom kétség kívül Mattsun és Mari-chan :D


15/L

2016. febr. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!