Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Milyen kiemelkedően jó animéke...

Milyen kiemelkedően jó animéket ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Ezer meg egy hasonló kérdés van, szemeztem is pár animével, de kicsit bizonytalan vagyok. Most fejeztem be a Monogatari Series: Second Season-t, és teljesen levett a lábamról.

MAL listám:

[link]

Amilyenekre gondolok/szeretnék:

Említett Monogatari Series

Code Geass

Kiseijuu

Mahou Shoujo Madoka Magica

Neon Genesis Evangelion

Rainbow

Shinsekai Yori

Steins;Gate

Wolf's Rain


Amik tervezettek ilyen szempontból, ezek közül is ajánlhattok, hogy melyiket érdemes elkezdeni:

Mushishi

Monster

Ginga Eiyuu Densetsu/Legend of The Galactic Heroes

Yojouhan Shinwa Taikei/The Tatami Galaxy

Sword of the Stranger

Cowboy Bebop

One Outs

Berserk

Kaiji

NHK ni Youkoso!

Phantom: Requiem for the Phantom

Haibane Renmei

Gankutsuou

Planetes

Akagi

Dennou Coil

Mononoke

Terra e... (2007)

Ergo Proxy

Kaiba

Serial Experiments Lain

Casshern Sins

RahXephon

Texhnolyze

Aria (The Origination miatt)


Aki ismeri a fentebbi címeket, az bizonyára tudja, milyen animékre gondolok. Előre is köszönöm a segítséget:)



2016. aug. 8. 20:10
1 2
 1/13 Riley Grove ***** válasza:

Sakamichi no Apollon

Oregairu

Sakurasou no Pet na Kanojo

Zero no Tsukaima

2016. aug. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem pont ilyenekre gondoltam. A Sakamichi no Apollon még úgy-ahogy, de a többi szerintem nem olyan, mint a felsoroltak:/
2016. aug. 9. 06:36
 3/13 anonim ***** válasza:
75%

Ezek közül amiket láttam:

Steins Gate - egyik kedvencem :)

Code Geass - ezt félbehagytam, engem idegesített

Monster - ezt most nézem, elég jó, bár őszintén szólva szerintem kicsit túlnyújtott, lassan halad a fő szál, de nagyon érdekel a vége.

Ergo Proxy - Szintén nagyon szeretem, bár ez szerintem nem való mindenkinek, mert eléggé elvont\filozofukus és a vélemények is megoszlanak róla, de személy szerint nagyon ajánlom.

Planetes: ez lényegében egy Slice of Life az űrben, az alapsztori nem hangzik túl érdekesnek, de meglepően jó, szintén ajánlom.

Mushishi: nem rossz, de minden epizód külön sztori és mindig hasonló jellegű. Elgondolkodtató, misztikus szimbolikus, de nekem 10-15 rész elég volt belőle.

2016. aug. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm, már ezzel a válasszal is sokat segítettél^^ főleg az Ergo Proxyn gondolkodom ezek után.

+ beugrott, hogy a Ghost in the Shell is tervezett ilyen szempontokból, nem is értem, hogy hagyhattam ki.

2016. aug. 9. 16:18
 5/13 anonim ***** válasza:

Haha, igen, én se értem hogy maradt ki a Ghost in the Shell :)


Részemről amit még bevennék a listádba:

- Appleseed

- Paprika

- Chobits (igen, ha lefejted a ukormázas ecchit a történetről akkor nagyon is ide illik)

- Afro Samurai

- Blue Gender

- Sunabouzu

- Blue Bender

- Trigun

2016. aug. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

A Chobits megvolt, abból a manga jobban tetszett.

Az Appleseed és a Sunabouzu viszont két új cím, ezekről nem is hallottam még o.o a többit ismerem, de azokban nem voltam biztos, hogy megérné-e őket megnézni, mindenesetre ezek után felveszem a listámra. Köszi:)

2016. aug. 9. 17:54
 7/13 anonim ***** válasza:

Ja, a "tervezetteid" listáből fent én előre venném ;)


- Cowboy Bebop

- Ergo Proxy

- Serial Experiments Lain

- Ghost in the Shell

2016. aug. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszi:D
2016. aug. 9. 20:13
 9/13 anonim ***** válasza:

Na még akkor itt van 2 plusz:

Fullmetal Alchemist Brotherhood

Baccano!


Nekem ezek + Steins Gate + Planetes + Ergo Proxy kb fej fej mellett a top 5 :)


2-es voltam amúgy.

2016. aug. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

FMA megvolt, megmondom őszintén, nekem a sima sokkal jobban tetszett, mint a Brotherhood. Valószínűleg hamarabb kellett volna látnom, mem ~300 anime körül, és akkor talán jobban tetszik, mindenesetre nem vett le a lábamról.

A Baccano! is tervezett, de akkor előrébb veszem a listámon azt is.

Off: Amúgy nem te vagy az, aki egyszer kiírta kérdésbe, hogy megéri-e továbbnézni a Code Geasst, mert neked az első évad eddig nagy csalódás?:D azóta ezen gondolkodom, hogy írtad, téged csak idegesített.

2016. aug. 10. 05:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!