Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Mit tanítottak nektek az animék?

Mit tanítottak nektek az animék?

Figyelt kérdés

Volt olyan ami megtanított valamire? Ha igen, melyik?

Konkrétan a Mahou Shoujo Madoka Magicára gondolok, de írhattok mást is.



2016. aug. 12. 23:44
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
és hogy mire, ez kimaradt
2016. aug. 12. 23:46
 2/28 anonim ***** válasza:
28%
Nem pincébe zárva nőttem fel, hogy animéből tanuljak meg olyan alapvető szociális és egyéb készségeket, amikre sokan hivatkoznak, hogy animéből tanulták. Talán egyik másik volt hatással a szemléletmódomra bizonyos kérdéseket illetően, de az csak olyan lehelletnyi igazítás lehetett, ami szavakkal nem kifejezhető.
2016. aug. 12. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Én kérek elnézést, hogy felmertem tenni a kérdést.
2016. aug. 13. 00:18
 4/28 anonim ***** válasza:
83%

ööö hát szerintem 2-es te valamit félreértettél, vagy valamit nagyon belemagyaráztál ebbe:D nem kell pincében felnőnöd ahhoz hogy egy anime megtanítson valamire:)

nekem tanítottak dolgokat, vagy jobban mondva bemutattak értékeket különböző hozzáállással és nézettel. ami sokat jelent, csak sajnos hajlamos vagyok elfelejteni.:D de amikor eszembejut, mindig jó érzéssel tölt el. nem kell pincében felnőnöd, lehet hogy csak éppen hazajössz egy nehéz nap után és megnézel egyet, és máris jobban érzed magad. mert számomra amit mindig megmutattak az az volt, hogy sosem vagyok egyedül azzal amit érzek, és mindig van hová fejlődni.

sorolhatnám hogy most melyik animékre is gondolok, de igazából lényegtelen lenne:D végülis szinte az összesben megjelenik valamilyen értékrend. meg ez attól is függ hogy te éppen milyeneket nézel szívesebben, az valószínüleg jobban fog rád hatni^^

persze nem azt mondom hogy az alap értékeket animék fogják megtanítani, mielőtt valaki még belekötne:D

2016. aug. 13. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
39%

Naruto-soha ne add fel.

Nisekoi-ha valakit szeretsz,minél előbb mond el neki,mert lehet más késő lesz.

Sakurasou no pet na kanojo-a tehetség elnyomja az átlagost és az így semmibe vész.

2016. aug. 13. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
27%

Pontosan arra gondoltam az első válaszban, amit az utolsó ír. Kitartás, önbizalom, megragadni a lehetőségeket, rápróbálni valamire akkor is, ha kicsi az esély, áldozathozatal, bátorság, a barátság értéke, a szerelem értéke, stb. Ezek nem olyan dolgok amiket animéből tanul meg valaki, hacsak nem emberektől elzárva nőtt fel, vagyis egy egészségesen szocializálódott embert, hogy tanítson valamire, ennél komplexebb, nem magától értetődő dolgokat kell bemutatni.


Ezeket megtanulja a gyerek a barátai és a családja körében. Azt is, hogy mindig van hová fejlődni és azt is, hogy a tehetség üti az átlagost, azt is hogy a munka üti a lusta tehetséget, mert soha senki nem a legjobb mindenben a saját (családi/baráti/osztály) közösségében. Értékrendet pedig minden, ismétlem csupa nagybetűvel MINDEN közvetít. Ilyen alap dolgokra egy anime nem megtanít, legfeljebb jó példával ösztönöz, hogy úgy is élj.

2016. aug. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
83%
Azt, hogy a japánok azért tudnak valamit :D
2016. aug. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszokat! ^^
2016. aug. 13. 09:55
 9/28 anonim ***** válasza:
61%

# 2: nem vagy animés - oké, de nem kell ilyen hülye sztereótópiát felhozni. Rengeteg anime rendezvény van, amit a pincébe zárva nem lehet meglátogatni + a Pokemon Go is, ami rengeteg embert kimozdított a szabadba, ahhoz is tartozik anime (ami játék alapján készült). Ha már anime rendezvények - pozitív velejárója a closplay, amikor a kedvenc karakterük ruháikba bújnak bele az emberek. Lehet kapni is, de lehet elkészíteni is, ami a kreativitást tükrözi (nem olyan egyszerűek azok és másabb rajzolni, mint ahogyan a valóságban elkészíteni [az, hogy mi nehezebb - passz, bár ezt, egymáshoz fölösleges mérni]). Bár a kockákra aggasztják rá, hogy pincében vannak, de ez is már megdőlt - szerencsére a rengeteg rendezvényeknek, filmeknek amikért érdemes elmenni moziba.

Kérdésre válaszolva: a ne add fel, az egy shonen alap, mert szinte mindegyikben ez van, még a paródiában is (One-Punc man - ha nem is a főszereplőnél). Igazán az edzések is ott vannak - van aki a shonen animék miatt kezdett edzeni. Légy mindig kitartó, tiszteld az ellenfeledet is és edz sokat, mert csak akkor lehetsz erősebb.

2016. aug. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
31%

#9

1. Amit leírtál, semmi köze nincs ahhoz, amit én leírtam, vagy a kérdéshez.

2. Jó eséllyel több animét láttam mint te.

2016. aug. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!