Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Miért irják le ennyien a...

Miért irják le ennyien a Bleachet?

Figyelt kérdés

Már rendesen felidegesit! Miért nem lehet az emberekenek magukban tartani a negativ, -de sokszor még a pozitív véleményüket is, ha nem kérdezem - magukban tartani?

Ilyen rossz, olyan rossz, *** meg megint ***

Sok animét néztem. A kétszázon túl vagyok, tapasztalatból mondom, meg nosztalgiábol is, hogy nekem a Bleach mindig egy szép emlék marad, és én kifejezetten szeretem. De nem értem, hogy minek jönnek oda a Naruto örültek hozzám, hogy milyen minösíthetetlen sablon a Bleach. Könyörgöm! Ha már itt tartunk, szinte minden anime sablon, és egymásra épülnek. Néhány kivétellel pedig egy karakternek, más animékből egy tucat hasonmása is lehetne...

A sztorik is sablonosak, nade akkor mivan? Miért csak azt a nyamvadt Bleachet kell leirni?



2016. aug. 15. 00:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%

Nem nagyon látom értelmét ennek a kérdésnek (nem is kérdés hanem rinyálás).

Sajnos az embereknek különbözõ az ízlése és bizony néha hajlamosak leszólni a másikét.

Ez újdonság?


"szinte minden anime sablon"

-ez meg úgy hülyeség ahogy van, látszik, hogy nem láttál semmi mást csak shonen-fightot

2016. aug. 15. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
48%

Ja, elég nagy baj hogy abszolút pofátlanul és sértően odaírják egyesek bármilyen Bleach témájú poszthoz, kérdéshez, hogy "a Bleach egy szar". Én a Vampire Knight-ot bármennyire utálom és agyrohasztó kártékony mosléknak tartom, nem írogatom oda a Vampire Knight témájú kérdésekhez a véleményem, föleg nem így.


A Bleach egyáltalán nem egy rossz anime, nem egy világmegváltó mű, de nem is akar az lenni. A kritikusok rendszerint pozitívan nyilatkoznak róla. A történet logikai bullshitjein viszont elismerem fenn lehet akadni. (Yammi a legerősebb espada, Toshiro bankai-án az olvadó jégvirágok nem időkorlátot, hanem erőbetöltést jeleznek, hol voltak eddig a quincik?)

2016. aug. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Kedves második válaszoló! Hoppá, nem csak shounen fightot láttam. Lehet pofára esni az igazságtól, hogy már pedig az animék egymásra épülő sablonok. Napokig sorolhatnám, hány animén vagyok túl, a legismertebbektől, egészen a "legaljáig" Tapasztalatból mesélek, semmi többől
2016. aug. 15. 15:14
 4/11 A kérdező kommentje:
Ki volt oly kedves, hogy lepontozza a harmadik válaszolót? Ő legalább értelmes választ adott.
2016. aug. 15. 15:15
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Az első válaszoló már leírta. Egyébként az nem fordult meg a fejedben, hogy esetleg a Bleach tényleg rossz? Most komolyan, ha ennyi ember szólja le, akkor azért csak megfordult a fejedben, hogy jogosan teszik, nem? Egyébként meg gondolj bele, hogy milyen rossz érzés lehet valakinek aki nem szereti azt hallgatnia, hogy mennyire jó a Bleach. Megsúgom: Ugyan olyan rossz, mint amikor leszarozzák egy fanboy előtt. Szóval csak úgy várd el, hogy mások magukban tartsák a negatív véleményüket, ha te is képes vagy magadban tartani a pozitív véleményedet. De a legegyszerűbb az lenne, ha megtanulnál együtt élni mások véleményével.
2016. aug. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Rengeteg olyan anime van ami nem követ semmilyen trope-ot, csak nem ezek vannak felkapva:

Mushishi, Monster például (mondj már nekem légyszives EGY olyan animét ami hasonlít ezekre)

De tudok még mondani:

Wolf's Rain

Steins;Gate

Madoka, Evangelion (ezek dekonstrukciók)

Berserk

Rainbow

Umineko


Az hogy a shonenek meg ecchik mind ugyanolyanok, az nem írja le az egész anime mûfajt.

Ennyi erõvel minden film sablon, mert a tömeg (és te) csak a Marvel/DC filmeket követi? Hagyjuk már légyszi...

2016. aug. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Jó, akkor legyen úgy ahogy ti akarjátok. Szoljátok le, ennyi. Ha nektek ennyire jó. És az nem fordult meg a fejedben, hogy akkor miért népszerű ha annyian utálják? Maradjunk annyiban, hogy egy animét se utálok mert a készítője/készítői sokat szenvedett vele, és minden bizonnyal büszke rá. Valakinek a műve. Amibe nagyon sok energiát fektetett, és nem mindenki lenne rá képes. Ennyi
2016. aug. 15. 20:33
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Belegondoltam, és azért mert ShounenJump manga, ergó úgy tervezik meg, hogy minél nagyobb tömegek számára elérhető, fogyasztható és könnyen értelmezhető legyen.

Egyébként attól, hogy valaki sok energiát fektet bele még nem lesz jó valami. Szerintem nem igazán fogod fel, de az anime/manga gyártás/rajzolás egy MUNKA értsd. pénzt kapnak érte, és a pénzért csinálják. Szóval, ha valaki pénzt kér el ezért a cuccért és mögötte áll egy vállalat, akik pénzelik és publikálják a munkáját, akkor ugyan legyenek már elvárások. Nem az oviban vagyunk, hogy értékeljük a másik munkáját, mert sokat dolgozott vele, a való élet nem így működik. Egy munkahelyen sem fognak megdicsérni, ha fércmunkát végzel, csak mert "sokat szenvedtél vele és büszke vagy rá." Amúgy meg nehogy azt hidd, hogy az emberek, akik dolgoznak ezeken pótolhatatlanok és más nem tudná elvégezni a munkájukat. A Bleach a legjobb példa rá. Már nem tejelt olyan jól, ezért szépen befejeztették Kuboval és beraknak a helyére egy új, vagy jobban teljesítő mangát. Előbb utóbb egyébként ez lesz az összes népszerűbb hosszú shounen sorsa.

2016. aug. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok, #6 a listádból az Umineko-t, a Madoka-t, és a Rainbow-ot nem láttam, viszont a többivel pont elég okot tudtál adni hogy belekössek abba amit mondtál.

Wolfs rain: a legunalmasabb anime amit valaha láttam pedig őszintén próbáltam élvezni, max a közepe felé volt egy két jó rész.

Steins;Gate: az első fele szintén elég unalmas de elég érdekfeszítő ahoz hogy tovább nézzem, a második felének eseményei viszont utólag teszik idegtépővé az elő felében történteket. Összességében nagyszerű sorozat, érdemes megnézni. VISZONT! A myanimelist.net-en a 8. legnépszerűbb animeként szerepel, míg a Bleach a 10. Innentől nem értem, miről beszélünk?

Neon Genesis Evangelion: nem egy rossz anime, a 90-es években forradalmi volt sok szempontból. VISZONT! Ahogy néztem, sorra vetődtek fel a kérdések bennem a történettel kapcsolatban, azt hittem a végén majd mindent megválaszolnak. Aztán semmit nem válaszoltak meg.

Berserk: az idei év talán legjobban várt anime folytatása volt a Berserk 2016 (na ennyit a nem kapott hype-ot témáról), még maga James Cameron is promótálta előzetesen. Így kaptam az alkalmon, hogy megnézzem a régit, ami után egyből kezdtem az újba. A régi nagyon jó anime, nem sok belekötni valóm van. Viszont az új! Az 1997-98-as anime 2016-os folytatása olyan animációt kapott, amit a Toy Story '95-ben letagadott volna. A teljes rendezői munka: kameramozgás, hangeffektek, zenék, egyszerűen borzalmas mind. Kár érte jobbat érdemelt volna az alapmű.

2016. aug. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ehm, nekem sem tetszett ám minden anime amit írtam, nem azt mondtam, hogy ezek jók a Bleach meg xar... A kommentem lényege az lett volna, hogy olyan animéket soroljak, amik egyediek és nem sablonosak. (Mert a kedves kérdezõ szerint minden anime sablonra épül)

Az hogy kinek mennyire tetszik az nem ide tartozik.

2016. aug. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!