Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Van értelme így néznem a...

Van értelme így néznem a Dragon Ball Z-t? (Viasat3)

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy a Dragon Ball-t még nem láttam, és gondoltam jó lenne a Z-t megnézni. Viszont így belegondolva, van értelme úgy nézni hogy nem tudom az előzményeket? Annyit tudok az egész sorozatról hogy Son Goku-nak emberfeletti képességei vannak. Meg hogy '96-ban indult a sorozat :D

Szóval érdemes így néznem? Már jócskán a közepénél járhat amúgy is. Válaszokat köszönöm c:



2016. nov. 5. 18:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Vannak néha visszautalások, és jó tudni, hogy egy-két karakter között mi történt, pl. Goku és Piccolo között. De szerintem így is érthető lesz, ha a Z-vel kezded.
2016. nov. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)) talán ha olvasnék a történetről valahonnan, az Szerinted segítene ,,megérteni"?
2016. nov. 5. 18:13
 3/7 anonim ***** válasza:
Én ajánlanám, hogy ne a viasat3-as magyar verziót nézd meg :D néha elég érdekesen van megvágva
2016. nov. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Például? :D
2016. nov. 6. 10:44
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem fontos de ajánlott az alap dragon ball megnézése. Igazából sok olyan dolog van benne ami kérdéseket vet fel az emberben és a Z-ben nincs elmagyarázva csak megmagyarázva míg a DB-en mindent elmondanak a dologról , ilyen pl az ozaru átalakulása.Ugyanakkor tényleg túl sokat nem vesztesz vele főleg az első nagy arc(freeza vagy dermesztő) végéig vannak úgymond fontosabb dolgok amik számítanak.Ha meg egy mód van rá és csak a Z-t akarnád megnézni akkor talán érdemesebb annak a filler mentes verzióját nézni ami ugyan csak japánul érhető el , bár magyar felírat van hozzá kb 160-180 részes lehet, ha pedig nem szereted a japánt akkor a Z-t nézd angolul , magyarul borzasztó az egész semmi átélés nincs szinkronhangokban leszámítva Bozsó Péter Vegita szinkronját :D
2016. nov. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Annyira rossz a szinkron? xd mondjuk alapból feliratosan nézem az animéket, csak gondoltam ha már megy a tévében a Z akkor bele kéne nézni, aztán számomra tök mindegy volt akkor hogy jó a szinkron vagy nem :D
2016. nov. 6. 19:50
 7/7 anonim ***** válasza:

A magyar szinkron az eleve agyoncenzúrázott és borzasztóan lefordított, lebutított francia szinkron alapján készült, szóval sokszor teljesen mást mondanak, mint az eredeti japán szövegben. Ettől még nagyjából érthető, de sokszor hatalmas ökörségeket mondanak, tele van a szöveg ellentmondásokkal, és sok szereplőnek egyszer sem hangzik el a neve. A cenzúra is elég durva a sorozat első felében, de a vége már nincs cenzúrázva.


Ezért is érdemes inkább felirattal nézni. A Viasat6 műsora amúgy is összezavaró, ha jól tudom az utóbbi időben nem is adják végig a sorozatot, hanem csak az első kb. 100 részt ismételgetik. De ebben nem vagyok biztos, mert régen néztem.

2016. nov. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!