Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Miért jobb a yaoi egy sima...

Miért jobb a yaoi egy sima szerelmes történetnél? Avagy miért jó a yaoi?

Figyelt kérdés
Nem igazán értem miért jobb a fiuk kapcsolata mint egy sima hetero páros, de félreértés ne essék semmi bajom a melegekkel. Csupán érdekel. Egy yaoi animét láttam félig, a Juinju romantica-t. Különösebben nem fogott meg. Az uke gyakorlatilag csak nevében volt kvázi fiú, de igazából, ha kicserélték volna egy lány karakterre senkinek sem tűnt volna fel (nekem legalábbis egyáltalán). Egyedül arra tudtam gondolni, hogy azért, mert pluszba eléggé nyomatják a nőknek szánt funservice-t ami azért animékben ritkaság. Lehet csak pont a rossz animét láttam e téren és valójában valóban más mint egy sima hetero kapcsolat. Szóval ja, kvázi az érdekel miért is jó a yaoi?

#anime #Yaoi #uke #seme #bishounen #bblove #juinju romantica
2017. márc. 23. 20:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én rengeteg yaoit láttam/ olvastam. Utálom azokat ahol az egyik fél olyan mint egy csaj, vagy totál életképtelen egyedül. Ha yaoi, akkor két igazi fiút akarok.

Elég nehéz megfogalmaznom, hogy miért szeretem. Mindenhol lány-fiu kapcsolatok vannak, és a yaoi az ettől eltér. Megmutatja, hogy a szerelem nem attól függ, hogy milyen a nemed. Fiú vagy és beleszerettél egy fiúba? Kit érdekel?! Szereted és ő is téged és más nem szàmìt.

Itt a fiú karakterek érzelmein van a hangsúly, és engem mondjuk sokkal jobban érdekel egy fiú érzelme, mint egy csajé. A fiúk nem valami érzelgősek, itt viszont kimutatják az érzéseiket. És igen, a fanservise az amit még imádok. Két szexi srác félmeztelenül/ meztelenül, csábìtó tekintettel és elolvadsz tőlük.

De, csak animében és mangában szeretem.Volt szerencsém megismerni meleg fiúkat, és nem egészen olyan ez az egész mint a mangákban, sajnos.

2017. márc. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom az előttem szólóhoz, nagyjából megegyezik a véleményünk. :)Én is előnyben részesítem azokat a mangákat/történeteket ahol egy fiúból nem csinálnak "lányt. De én már huszonéves fejjel ki is nőttem úgymond azokból a kategóriákból, ahol a látvány elég számomra, hogy rajongjak egy animéért. Persze nem azt mondom, van aminél meg kell elégedjek a látvánnyal és el is nézegetem én, de azért ez teljesen más kategória, mint ha mondjuk a legkedvesebb mangámat látnám végre valahára animébe. (amre az esély nulla sajnos)


Úgy gondolom azoknál a yaoiknál, amiből animét készítenek a célközönsége elsősorban a fiatalabb korosztály (tinik). Így a karaktereket úgy készítik, hogy könnyen "emészthető" legyen. Egyszerűen fogalmazva az átlag közönségnek ez kell... Érdekes lenne látni egy statsztikát, hogy milyen műfajt milyen korosztály néz mert így csak feltételezésekbe tudok bocsátkozni a saját véleményemmel együtt.


Egyébként a Junjou-al nem érdemes nagyon szigorúnak lenni. :) Ha megnézed az első sikeresebb bl animék közé tartozik, így nyilvánvaló, hogy nem valami "nehéz" mangát fognak animébe felvinni. Én azoknak a táborába tartozom, akik azt az animét nem a fő páros miatt nézik/illetve a mangát olvassák (Akihiko/Misaki) hanem a másik két páros miatt. :) Plusz az évadok alatt azért végbemegy majd némi jellemfejlődés is. :)

Szerintem ha valóban érdekel a bl műfaja, keresgélj és előbb utóbb ha fogékony vagy a témára találsz magadnak kedvedre valót. Ha pedig már megszereted, akkor összerakod a kezed, hogy legalább a Junjou-t és a Sekaiichiből animét készítenek. (Mert sajnos nem látnak azért el minket rajongókat bl sorozatokkal... )

2017. márc. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Mommimo ***** válasza:
100%
Én is egyetértek az előttem lévőkkel, de nekem van még egy okom. Úgy vélem, hogy a fiúk sokkal nehezebben mutatják ki az érzéseiket, és sokkal nehezebben esnek szerelembe mind a való világban mind az animékben. ( pár kivétellel) De akkor jönnek a yaoi animék. Érzelmek áradata. Két fiú között kibontakozó szerelem. A Beismerés és felvállalás kobója érzelmekkel, és romantikával megfűszerezve. Valójában én a való életben is nagyon tisztelem a melegeket. A bátorságot, hogy kimutatják az érzelmeiket, és felvállalják a másságukat. A yaoi animék többsége ezt ragadja meg. Én ezért nagyon szeretem. Meghát, láttám már yaoi animét? Én a székebme olvadtam tőle, annyira aranyosak voltak!!!!:)
2017. márc. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!